خانه / فرهنگی / برپایی هفدهمین نمایشگاه آثار میر بیگی تا پانزدهم آذر، در کیش

برپایی هفدهمین نمایشگاه آثار میر بیگی تا پانزدهم آذر، در کیش

خبر کیش

هفدهمین نمایشگاه “واریاسیون بر روی تمی از نقاشی های ایرانی” از آثار وحید میربیگی، ۱۵ آذر در مجموعه هنری و موزه خلیج فارس جزیره کیش به کار خود پایان می دهد.

به گزارش دولتخانه کیش، مجموعه های نیلوفر آبی، عصر جدید، گوشتا، ماشین و “واریاسیون بر روی تمی از نقاشی ایرانی” مجموعه ای از آثار هنری وحید میربیگی است که هر روز از ساعت ۱۰تا ۱۳ و ۱۸تا۲۲ در مجموعه هنری و موزه خلیج فارس جزیره کیش به نمایش گذاشته شده است.

میربیگی در مجموعه واریاسیون بر روی تمی از نقاشی ایرانی بر اساس داشته های نقاشی سنتی ایرانی که می توان به مینیاتور ایرانی اشاره داشت؛ با تلفیق هنر انتزاعی مدرن و نقش های میدان رزم آثاری را خلق کرده است که در نوع خود بدیع و نو است.

همچنین در آثار وحید میر بیگی رنگ ها و فرم ها و ترکیب بندی های مینیاتور ایرانی، با تلاش ها و حرکت های سریع و آزاد هنر انتزاعی مدرن و معاصر، به خوبی ادغام شده است که تلفیقی از گذشته و امروز انسان را برای مخاطب به تصویر می کشد.

هدف میر بیگی از این آثار، در هم ریختن فرم های رزم مینیاتوری و رسیدن به فرم های انتزاعی تکه تکه شده و فرو پاشیده شده است تا خشونت حاصل از نزاع انسان امروز را در قالبی هنرمندانه باز نمایی کند.

درباره‌ی دولتخانه کیش

سفر يعني زندگي زندگي يعني سفر مدير مسئول بهمن عبدالهی صاحب امتياز شركت طراحان ايده نو پارس كيش پايگاه خبري فرهنگي و اجتماعي و هنري و گردشگري دولتخانه كيش برابر متون بدست آمده از مؤرخين از جمله شيراز نامه ، كيش در گذر تاريخ با نام و پيشوند دولتخانه كيش يعني شهر دولتمندان بجهت حضور تجار و بازرگانان و داد و ستد حرير و مرواريد در رديف سرزمين هاي مهمي چون تركستان و هند و چين نام گذاري گرديده بود.

Check Also

برگزاری جشنواره های ویژه بانوان در گرامیداشت روز کیش و هفته وحدت

اداره امور زنان معاونت فرهنگی و اجتماعی در گرامیداشت روز کیش و هفته وحدت، برنامه …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *