خانه / فرهنگی / دومین نمایشگاه کتاب کیش گشایش یافت

دومین نمایشگاه کتاب کیش گشایش یافت

خبر کیش

دومین نمایشگاه کتاب کیش با مشارکت ۳۲۷ ناشر داخلی و خارجی و به نمایش گذاشتن ۱۶ هزار و ۴۰۰ عنوان کتاب، چهارشنبه ۱۵ آبان در تالار شهر کیش گشایش یافت.

به گزارش دولتخانه کیش، این نمایشگاه  به مناسبت هفته کتاب و روز کیش برای دومین سال در فضایی به وسعت ۲۵۰۰ مترمربع با مشارکت ۲۹۷ ناشر مطرح داخلی و  ۳۰ناشر خارجی بر پا شده و ۱۶ هزار و  ۴۰۰ عنوان کتاب به تعداد بالغ بر ۲۰۰ هزار جلد به نمایش گذاشته شده است.

این کتابها با موضوع های عمومی، گردشگری، بازرگانی، اجتماعی، سیاسی،کودک و نوجوان، ادبیات، رمان، روان شناسی، مذهبی ،مدیریت، زبان، کامپیوتر، معماری، هنر،  ورزشی، آشپزی، حقوقی، صنایع دستی و کتاب های صوتی در بخش کودک و نوجوان عرصه شده است.

در نمایشگاه امسال­۱۵۰ میلیون تومان بن تخفیف از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ۱۵۰ میلیون تومان بن از سوی سازمان منطقه آزاد کیش به خریداران تخصیص داده شده است که با تخفیف ۵۰ درصدی در مبالغ ۲۵، ۵۰ و ۷۵ هزار تومان از طریق باجه های بانک شهر مستقر در نمایشگاه، در اختیار ساکنان کیش قرار می گیرد و برای گردشگران نیز تخفیف ۲۰درصدی درنظر گرفته شده است.

سعید­پورعلی معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش در آیین گشایش این نمایشگاه با بیان این که یکی از شاخص های توسعه یافتگی فرهنگی و اجتماعی هر کشوری نرخ مطالعه و میزان کتب منتشر شده در آن کشور است افزود: تقویت کتابخانه های عمومی، برگزاری جلسات نقد کتاب و برگزاری نمایشگاه گام های اساسی، برای ترویج کتاب خوانی در جامعه است.

گفتنی است آیین های هفته وحدت، روز کیش، معرفی نام آوران جزیره و نمایشگاه کتاب از جمله برنامه های فرهنگی مد نظر سازمان منطقه آزاد کیش در آبان سال جاری است.

این نمایشگاه با همت سازمان منطقه آزاد کیش و معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین موسسه نمایشگاها  با همکاری بخش خصوصی جزیره کیش بر پا شده است.

درباره‌ی دولتخانه کیش

سفر يعني زندگي زندگي يعني سفر مدير مسئول بهمن عبدالهی صاحب امتياز شركت طراحان ايده نو پارس كيش پايگاه خبري فرهنگي و اجتماعي و هنري و گردشگري دولتخانه كيش برابر متون بدست آمده از مؤرخين از جمله شيراز نامه ، كيش در گذر تاريخ با نام و پيشوند دولتخانه كيش يعني شهر دولتمندان بجهت حضور تجار و بازرگانان و داد و ستد حرير و مرواريد در رديف سرزمين هاي مهمي چون تركستان و هند و چين نام گذاري گرديده بود.

Check Also

بیست آبان روزکیش مزین به معرفی نام آوران جزیره

جشنواره نام آوران ماندگار کیش به عنوان مهمترین رویداد روز کیش، ۲۰ آبان از ساعت …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *