خانه / مذهبی / صدمات جبران ناپذیر خام فروشی به اقتصاد کشور

صدمات جبران ناپذیر خام فروشی به اقتصاد کشور

امام جمعه کیش:

امام جمعه کیش گفت: خام فروشی ضربه محکمی به اقتصاد کشور می‌زند.

ضربه محکم خام فروشی به اقتصاد کشور خبر کیش

به گزارش دولتخانه کیش، حجت الاسلام والمسلمین حسن زاده در خطبه های نماز جمعه با اشاره به پدیده خام فروشی در برخی مناطق کشور گفت: توسعه صنعت و اقتصاد در ارزش افزوده ای است که از صادرات نصیب کشور می شود.
وی افزود: وقتی برخی اقدام به خام فروشی می کنند سود اصلی نصیب واسطه ها می شود و این رویداد اقتصاد کشور را تضعیف می کند.
وی جزیره کیش را منطقه مناسبی برای تاسیس واحد های فرآوری مواد معدنی و محصولات کشاورزی عنوان کرد و از مسئولان کیش خواست به این طرح اقتصادی توجه ویژه ای کنند.
امام جمعه کیش در بخش دیگری از سخنان خود ارتقاء صنعتی ایران بر اساس آمار سازمانهای بین المللی را مایه خرسندی دانست و گفت: ایران در ۱۶ سال گذشته در حوزه صنعت ۴۰ پله صعود کرده و از رتبه ۹۵   بین ۱۳۵ کشور ، به رتبه ۵۸ رسیده است.    
خطب جمعه کیش تولید محصولات کم هزینه را راهکار دیگری برای توسعه اقتصادی کشور عنوان کرد و گفت:  کاهش واردات بی رویه و تولید محصولات کم هزینه می تواند به توسعه اقتصادی کشور کمک کند .
امام جمعه کیش گفت: واردات کالای که مشابه ایرانی دارد ضعف بزرگی است .
وی اصلاح الگوی مصرف را راهکار دیگری برای رشد و توسعه بیشتر کشور عنوان کرد و از مردم خواست با بهره گیری از آموزه های دینی جلوی اسراف را بگیرند.
امام جمعه کیش در سخنان خود آمارهایی از مصرف بی رویه انرژی در کشور ارائه و مردم را به مصرف صحیح و جلوگیری از اسراف دعوت کرد.
حجت الاسلام والمسلمین حسن زاده یکی دیگر از نقاط قوت اقتصادی کشورمان را در سال های اخیر کاهش وابستگی به صادرات نفتی عنوان کرد و گفت: صادرات محصولات غیر نفتی رو به رشد است و درآمد حاصل از این صادرات ، اقتصاد کشور را پویا می کند.
خطیب جمعه کیش در فراز دیگری از خطبه ها با گرامیداشت هفته وحدت ، ابتکار امام راحل در نامگذاری این هفته و اتحاد بین مسلمانان ایران و جهان را تدبیری هوشمندانه عنوان کرد .
وی سالروز شهادت سردار شهید تهرانی مقدم پدر موشکی ایران را نیز گرامیداشت.

درباره‌ی دولتخانه کیش

سفر يعني زندگي زندگي يعني سفر مدير مسئول بهمن عبدالهی صاحب امتياز شركت طراحان ايده نو پارس كيش پايگاه خبري فرهنگي و اجتماعي و هنري و گردشگري دولتخانه كيش برابر متون بدست آمده از مؤرخين از جمله شيراز نامه ، كيش در گذر تاريخ با نام و پيشوند دولتخانه كيش يعني شهر دولتمندان بجهت حضور تجار و بازرگانان و داد و ستد حرير و مرواريد در رديف سرزمين هاي مهمي چون تركستان و هند و چين نام گذاري گرديده بود.

Check Also

تقوای خانوادگی یکی از مهمترین عوامل حفظ جامعه سالم

امام جمعه کیش در خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به اهداف آمریکا از طرح موضوع …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *