صفحه نخست / آموزشی / آلوده گی جدید محیط زیست با دستکش و ماسک کرونایی

آلوده گی جدید محیط زیست با دستکش و ماسک کرونایی

خبر کیش

کرونا و مصائب زیست محیطی “پلاستیک راه‌حل مقابله با کروناویروس جدید نیست.”


هرساله ۸ میلیون تن زباله پلاستیکی به دریا ها راه می‌یابند و در حال حاضر نیز این بحران قدیمی در سایه کروناویروس شدیدتر شده و مصرف روزانه ماسک‌های جراحی و پلاستیک‌های یکبار مصرف موجب بحران جدید در آلودگی پلاستیک دریا ها شده است.
سازمان مردم‌نهاد که فعالیت‌های زیست‌محیطی و جمع‌آوری زباله از سواحل را اجرا می‌کند بعد از جمع‌آوری مقادیر زیادی ماسک و دستکش از آب‌ها، زنگ خطر این بحران را به صدا درآورند . پلاستیک‌های حفاظتی استفاده‌شده در مقابله با این بیماری به میزان زیادی در آب‌ها یافت می‌شوند.سازمان غیردولتی در شبکه‌های اجتماعی خود تصاویر زیادی از ماسک‌ها و دستکش‌های آلوده انتقال‌یافته به دریا را به اشتراک گذاشت و امیدوارند که این امر باعث شود افراد از ماسک‌های قابل‌استفاده مجدد استفاده و شستشوی مکرر دست‌ها را جایگزین دستکش‌های لاتکس کنند.و بر این پیام تاکید دارند که “پلاستیک راه‌حل مقابله با کروناویروس جدید نیست.”
” این ماسک‌ها با طول عمر ۴۵۰ ساله و عواقب ماندگاری در محیط، برای سیاره ما، بمبی زیست‌محیطی محسوب می‌شوند.”
این موارد فقط بخشی از آلودگی پلاستیک است و مشکل جدیدی نیست. بر اساس گزارش منتشرشده سال گذشته، تولید جهانی پلاستیک طی چهار دهه گذشته چهار برابر شده است و در صورت ادامه این روند، پلاستیک ۱۵درصد از انتشار گازهای گلخانه‌ای را تا سال ۲۰۵۰ تشکیل می‌دهد. مانند سایر انواع پلاستیک، ضایعات ناشی از ماسک و دستکش مشکلات زیادی برای حیات‌وحش دریایی ایجاد می‌کنند.”ساختار تجهیزات حفاظتی (PPE) برای زندگی موجودات دریایی بسیار خطرناک است. به‌عنوان‌مثال دستکش‌ها، مانند ستاره دریایی به نظر می‌رسند که غذاهای لاک‌پشت‌های دریایی هستند و فلز روی ماسک نیز خطرات زیادی برای این موجودات به همراه دارد.” شما چه فکر میکنید چه باید کرد؟!!!!

درباره دولتخانه کیش

سفر يعني زندگي زندگي يعني سفر صاحب امتياز شركت طراحان ايده نو پارس كيش پايگاه خبري فرهنگي و اجتماعي و هنري و گردشگري دولتخانه كيش برابر متون بدست آمده از مؤرخين از جمله شيراز نامه ، كيش در گذر تاريخ با نام و پيشوند دولتخانه كيش يعني شهر دولتمندان بجهت حضور تجار و بازرگانان و داد و ستد حرير و مرواريد در رديف سرزمين هاي مهمي چون تركستان و هند و چين نام گذاري گرديده بود.

لطفا در زمان دیگری چک نمایید.

جام جهانی ۲۰۲۲ قطر می‌تواند عامل مهمی در تقویت توسعه و رونق گردشگری ورزشی کیش باشد.

  معاون فرهنگی و گردشگری دبیرخانه مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی، گفت:گردشگری در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *