صفحه نخست / استاندارد / ابلاغ ضوابط اجرایی جدید با هدف ارتقاء ایمنی ساختمان های کیش در برابر آتش سوزی

ابلاغ ضوابط اجرایی جدید با هدف ارتقاء ایمنی ساختمان های کیش در برابر آتش سوزی

خبر کیش

ابلاغ ضوابط اجرایی جدید با هدف ارتقاء ایمنی ساختمان ها در برابر آتش سوزی در کیش


ضوابط جدید ایمنی و آتش نشانی برای سیستم های کشف ، اعلام حریق و سامانه های تهویه، تخلیه و کنترل دود جزیره کیش ابلاغ شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت عمران و آب و خدمات ، مدیربحران و پدافند غیرعامل شرکت عمران، آب و خدمات، در این خصوص گفت: یکی از راهکارهای اساسی جهت ارتقاء سطح ایمنی و کاستن از زیان های جانی و مالی احتمالی ناشی از حوادث و آتش سوزی های احتمالی، اتخاذ تمهیدات لازم جهت پیشگیری از وقوع آتش سوزی و مهار فوری و جلوگیری از گسترش آتش سوزی های احتمالی در ساختمان ها است که دستیابی به این مهم مستلزم همکاری همه مسوولین ذیربط، شهروندان و دست اندکاران ساخت و ساز و بهره برداری از ساختمان های می باشد که این موضوع در جزیره کیش با توجه به ویژگی های گردشگری و اقتصادی بسیار مهم بوده و تامین ایمنی شهروندان، گردشگران و سرمایه گذاران تاثیر بسزایی در رشد و توسعه آتی جزیره کیش خواهد داشت. در این راستا مدیریت بحران و پدافند غیرعامل اقدام به برگزاری پویش کیش شهر ایمن با برنامه های متنوع با هدف ارتقاء ایمنی جزیره کیش نموده است که با توجه به اهمیت رعایت اصول و ضوابط ایمنی و آتش نشانی در فرایند، طراحی، ساخت و بهره برداری از ساختمان ها، در اولین گام نسبت به تدوین ضوابط اجرایی در این حوزه اقدام نموده است.

بر این اساس شرکت عمران ، آب و خدمات با توجه به وظیفه خود در حوزه ایمنی و آتش نشانی و به استناد مفاد مقررات ملی ساختمان، با بهره گیری از تجارب موفق شهرهای بزرگ، کارشناسان مجرب کشوری و داخلی اقدام به تهیه و تدوین ضوابط اجرایی ایمنی و آتش نشانی متناسب با شرایط و ویژگی های محلی کیش نموده است که در مرحله اول، ضوابط ملاک عمل سیستم های کشف و اعلام حریق و سامانه های تهویه، تخلیه و کنترل دود جزیره کیش تدوین و ابلاغ گردید.

براساس مفاد ضوابط ملاک عمل سیستم های کشف و اعلام حریق جزیره کیش، برای اولین بار در کشور کلیه ساختمان ها در جزیره کیش ملزم به طراحی و اجرای سیستم کشف و اعلام حریق با رعایت ضوابط فنی درج شده در این ضابطه شدند که با اجرای دقیق آن شاهد تحولی مهم در افزایش ایمنی ساختمان ها در برابر آتش سوزی خواهیم بود.

همچنین با توجه توقف تعداد زیادی اتومبیل در پارکینگ ساختمان های بزرگ و بلند مرتبه، در صورت وقوع آتش سوزی و عدم امکان تخلیه دود حاصله و کنترل آتش سوزی، آتش و دود به سایر قسمت ها سرایت کرده و باعث بروز خسارت های جانی و مالی فراوان خواهد شد. براین اساس در ضوابط سامانه های تهویه، تخلیه و کنترل دود جزیره کیش ضوابط فنی طراحی و اجرای سیستم مناسب تهویه و کنترل دود در انواع ساختمان ها ارایه شده است.

در این ضوابط ضمن تشریح فرایند انجام کار، وظایف هریک از دست اندرکاران ساخت و ساز (مالکین، مهندسین طراح و ناظر و شرکت های ایمنی و آتش نشانی)و اداره آتش نشانی و خدمات ایمنی کیش مشخص و مکانیسم اخذ تعهدات لازم جهت انجام وظایف محوله تبیین شده است. علاقه مندان برای آگاهی از سایر برنامه ها و همچنین مشاهده و دریافت ضوابط اجرایی ایمنی و آتش نشانی می توانند به بخش قوانین و مقررات در سامانه اداره آتش نشانی و خدمات ایمنی کیش به آدرس:۱۲۵٫kish.ir مراجعه نمایند.

درباره دولتخانه کیش

سفر يعني زندگي زندگي يعني سفر صاحب امتياز شركت طراحان ايده نو پارس كيش پايگاه خبري فرهنگي و اجتماعي و هنري و گردشگري دولتخانه كيش برابر متون بدست آمده از مؤرخين از جمله شيراز نامه ، كيش در گذر تاريخ با نام و پيشوند دولتخانه كيش يعني شهر دولتمندان بجهت حضور تجار و بازرگانان و داد و ستد حرير و مرواريد در رديف سرزمين هاي مهمي چون تركستان و هند و چين نام گذاري گرديده بود.

لطفا در زمان دیگری چک نمایید.

الزام نصب سیستم های پایش و مانیتورینگ ترافیک شهری کیش

عامل انسانی و سرعت غیرمجاز مهمترین علت تصادفات در کیش است رئیس پلیس راهور کیش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *