صفحه نخست / آموزشی / اجرای طرح ترخیص موتورسیکلت های رسوبی در پارکینگ انتظامی کیش

اجرای طرح ترخیص موتورسیکلت های رسوبی در پارکینگ انتظامی کیش

خبر کیش

رئیس پلیس راهور کیش از اجرای طرح تسهیل ترخیص موتورسیکلت های رسوبی و توقیفی همانند سراسر کشور در این جزیره خبرداد.
به گزارش دولتخانه کیش به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ “بهرام ایمانی نسب” در تشریح جزئیات این خبر گفت: بنابر دستوررالعمل پلیس راهور ناجا مبنی بر تعیین تکلیف موتور سیکلت های رسوبی در پارکینگ های سراسر کشور، مالکان موتورسیکلت های یاد شده می توانند با در دست داشتن مدارک شناسایی و اسناد وسائط نقلیه خود به پلیس راهور مراجعه و نسبت به ترخیص موتورهای خود اقدام کنند.
وی با اشاره به اینکه این طرح به مدت دو ماه اجرایی می شود افزود: بنابر سیاست های تشویقی راهور و افزایش خدمات رسانی به مردم، پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در نظر دارد به مدت دوماه اقدام به تسهیل در شرایط ترخیص موتورهای رسوبی و توقیفی در پارکینگ ها اقدام کند به همین منظور شهروندانی که موتورهای آن ها اعم از شارژی یا بنزینی در پارکینگ ها توقیف است می توانند با مراجعه به مرکز پلیس راهور کیش موتورهای خود را ترخیص کنند.
سرهنگ ایمانی نسب با اشاره به اینکه موتورسیکلت های توقیفی و رسوبی از سال ۹۰ تا ۹۸ که در پارکینگ ها هستند با رفع موانع مشمول این طرح می شوند.
وی در خصوص معیار دریافت هزینه نگهداری موتورسیکلت های توقیفی در پارکینگ ها تأکید کرد: براساس دستورالعمل های ابلاغی معیار هزینه نگهداشت موتورسیکلت ها در پارکینگ بنابر هزینه های سال ۹۴ و بنابر شرایط توقفگاه محاسبه خواهد شد.
رئیس پلیس راهور کیش با بیان اینکه جریمه ها دو برابر نشده و به حالت اولیه باز می گردد تصریح کرد: در این راستا مالکان موتورها می توانند از طرح تقسسیط جرائم نیز استفاده کنند.
وی با اشاره به اینکه حدود ۱۵۵۰ دستگاه موتورسیکلت اعم از شارژی و بنزینی در دو پارکینگ کیش متوقف هستند تأکید کرد: در صورتی که مالکان موتورهای توقیفی فاقد گواهینامه یا بیمه نامه باشند می توانند با ارائه تعهد مبنی بر انجام امور مربوطه به ترخیص وسایط نقلیه خود اقدام کنند.
به گفته رئیس پلیس راهور کیش، موتورسیکلت های بنزینی پس از ترخیص بلافاصله با نظارت پلیس راهور از جزیره کیش خارج می شوند.
وی با تاکید بر نظارت پلیس راهور مبنی بر خروج این وسایط نقلیه از جزیره کیش افزود: تردد موتورهای بنزینی در جزیره کیش ممنوع بوده و تنها موتورهای شارژی در کیش مجوز و امکان تردد دارند.
ایمانی نسب همچنین در توصیه به شهروندان جزیره کیش مبنی بر رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی اظهار کرد: فرهنگ ترافیکی جزیره کیش به عنوان یک نشان برجسته در کشور شناخته می شود و هر یک از ما موظف هستیم تا از این فرهنگ زیبا و شاخص به خوبی صیانت کنیم.
رئیس پلیس راهور کیش با اشاره به کاهش ۹ درصدی تصادفات در سال ۹۹ به نسبت مدت زمان مشابه در سال ۹۸ تاکید کرد: استفاده از کمربند ایمنی، استفاده نکردن از بوق و ایجاد آلودگی های صوتی، حرکت بین خطوط، رعایت حق تقدم در میادین و حق تقدم عابران، استفاده از راهنما، توجه ویژه نسبت به تمیزی و وضعیت ظاهری خودروها و نبود چراغ قرمز از شاخصه های بسیار جذاب و زیبایی است که فرهنگ ترافیکی جزیره کیش را در کشور مشهور و زبانزد کرده است و برماست که از این شاخصه ها همچنان حراست و حفاظت کنیم.

درباره دولتخانه کیش

سفر يعني زندگي زندگي يعني سفر صاحب امتياز شركت طراحان ايده نو پارس كيش پايگاه خبري فرهنگي و اجتماعي و هنري و گردشگري دولتخانه كيش برابر متون بدست آمده از مؤرخين از جمله شيراز نامه ، كيش در گذر تاريخ با نام و پيشوند دولتخانه كيش يعني شهر دولتمندان بجهت حضور تجار و بازرگانان و داد و ستد حرير و مرواريد در رديف سرزمين هاي مهمي چون تركستان و هند و چين نام گذاري گرديده بود.

لطفا در زمان دیگری چک نمایید.

تصمیم گیری بازگشایی مدارس جزیره در شورای سلامت کیش

تصمیم گیری بازگشایی مدارس جزیره در شورای سلامت کیش رئیس اداره آموزش و پرورش کیش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *