صفحه نخست / اجتماعی / اجرای طرح مسکن ملی در کیش

اجرای طرح مسکن ملی در کیش

خبر کیش

سرپرست معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری؛
اجرای طرح مسکن ملی در کیش
سرپرست معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری از اجرای طرح مسکن ملی در کیش خبر داد و گفت: کارمندان، خبرنگاران و اقشار متوسط جزیره کیش درقالب این طرح صاحبخانه خواهند شد.

به گزارش دولتخانه کیش، ناصر آخوندی در گفتگوی خبری، به جهش قابل توجه قیمت خرید و فروش مسکن در یک سال گذشته در کشور اشاره کرد و گفت: منطقه آزاد کیش نیز متاثر از تحولات اقتصادی کشور است.
وی افزود: فاکتورهای تاثیرگذار در قیمت مسکن در جزیره کیش بین ۳۰ تا ۳۵ درصد بالاتر از کشور است.
سرپرست معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری با اشاره به بافت فرسوده کیش، گفت: طرح جامع نوسازی بافت فرسوده کیش توسط مشاور طرح آماده شده است و امیدواریم به زودی عملیاتی شود.
ناصر آخوندی گفت: سازمان منطقه آزاد کیش براساس برنامه ریزی های انجام شده برای بومیان جزیره کیش زمین و پروانه ساخت با نرخ مصوب برای ساخت مسکن مناسب با بیش از ۷۰ تا ۹۰ متر در نظر گرفته است.
وی گفت: تفاهم نامه ای بین دبیرخانه مناطق آزاد و وزارت مسکن و شهرسازی امضا شده است تا در مرحله اول برای بومیان و اقشار متوسط جزیره کیش مسکن ملی ساخته شود.
وی با اشاره به نهایی شدن این طرح گفت: زمین ها، تراکم ساخت و تعداد واحدهای پیش بینی شده در این طرح مشخص شده است و براساس شرایط مسکن ملی به اقشار مختلف واگذار خواهد شد.
سرپرست معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری گفت: کارمندان، خبرنگاران ، اقشار متوسط ، نهادها و ارگان ها درطرح واگذاری مسکن ملی قرار دارند

آخوندی در خصوص ارزش گذاری مسکن درکیش، گفت: ارزش گذاری مسکن توسط کارشناس رسمی دادگستری تعیین می شود و با افزایش و یا کاهش نرخ تورم و نرخ ارز و نقدینگی در کشور این نرخ متغیر است.
وی گفت: براساس شاخص های اثرگذار بر قیمت مسکن و زمین در کشور ، افزایش نرخ در مناطق آزاد خیلی کمتر از دیگر مناطق کشور است.
آخوندی سهم سازمان منطقه آزاد کیش در قیمت مسکن را در حد ۱۰ درصد بیان کرد و گفت: ۹۰ درصد قیمت مسکن در کیش ناشی از قیمت مصالح و تجهیزات بکار رفته در ساختمان هاست.
ناصر آخوندی افزود: ۸۵ درصد اقتصاد کیش وابسته به گردشگری است و برهمین اساس در کیش بیشتر باید به ساخت هتلها و فضاهای گردشگری توجه شود.
وی در خصوص تعداد دفاتر مشاور املاک در کیش گفت، گفت: برای اولین بار در سال ۹۸ تعدادی نام نویسی شد و در حد ۵۰ نفر نیز قبول شدند.
آخوندی با اشاره به تعداد زیاد متقاضی دریافت مجوز مشاور املاک گفت: براساس برنامه ریزی ها با همکاری اتحادیه املاک در آینده نزدیک فراخوان نام نویسی برای ارائه مجوز مشاور املاک خواهیم داشت.
سرپرست معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری در خصوص نرخ کمیسیون دفاتر مشاور املاک گفت: اصلاح نرخ کمیسیون های دفاتر مشاور املاک و ودیعه مسکن در دستور کار این معاونت است

درباره دولتخانه کیش

سفر يعني زندگي زندگي يعني سفر صاحب امتياز شركت طراحان ايده نو پارس كيش پايگاه خبري فرهنگي و اجتماعي و هنري و گردشگري دولتخانه كيش برابر متون بدست آمده از مؤرخين از جمله شيراز نامه ، كيش در گذر تاريخ با نام و پيشوند دولتخانه كيش يعني شهر دولتمندان بجهت حضور تجار و بازرگانان و داد و ستد حرير و مرواريد در رديف سرزمين هاي مهمي چون تركستان و هند و چين نام گذاري گرديده بود.

لطفا در زمان دیگری چک نمایید.

آغاز به کار درمانگاه کووید ۱۹ در کیش

  رئیس مرکز توسعه سلامت کیش از آغاز به کار درمانگاه کووید ۱۹ در جزیره …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *