صفحه نخست / اقتصادی / ارز دیجیتال راهکار مناسب برای “واردات خودرو” به کیش

ارز دیجیتال راهکار مناسب برای “واردات خودرو” به کیش

ارز دیجیتال راهکار مناسب برای “واردات خودرو” به کیش

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش از پیگیری واردات خودرو به کیش خبر داد و استفاده از ارز دیجیتال را هم راهکار تأمین منابع مالی برای آن عنوان کرد.

به گزارش دولتخانه کیش در حاشیه افتتاح ویدئو کنفرانس افتتاح ۱۱ طرح در جزیره کیش که به‌صورت ویدئو کنفرانس با رئیس جمهوری برگزار شد، نشست خبری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش و استاندار هرمزگان با خبرنگاران در سالن‌ همایش‌های خلیج فارس برگزار شد.

در بخشی از این نشست غلامحسین مظفری در پاسخ به سوال خبرنگار کیشوندنیوز، به تشریح آخرین وضعیت واردات خودرو به کیش عنوان کرد: واردات خودرو به یک قصه پر غصه تبدیل شده است، تاکنون هر جایی که امکان داشته مطرح کردیم،

وی افزود: در یک مقطعی خیلی خوب پیش رفتیم و همه موافقت‌ها را جذب کردیم، از وزارت صمت و گمرک موافقت نهایی را برای واردات خودرو به کیش و قشم و چابهار گرفتیم، اما با توجه به شرایط ارزی کشور، بانک مرکزی نسبت به تأمین ارز برای واردات خودرو مشکل داشت و گفتند شرایط کشور به‌گونه‌ای است که این امکان وجود ندارد.

مظفری ادامه داد: در مرحله بعد پیشنهاد ما این بود که ارز مورد نیاز را از ارز دیجیتال تولید شده در جزیره کیش یا دیگر مناطق آزاد تأمین کنیم که منشأ و میزان آن مشخص است و هیچ فشاری هم به ارز کشور ایجاد نمی‌کند، پیگیر هستیم امیدواریم در هفته آینده این بحث نهایی شود.

وی اظهار داشت: متأمین این ارز توسط صرافی‌های موجود امکانپذیر است، در حال حاضر تقاضای بخش خصوصی را برای سرمایه‌گذاری در بخش ارز دیجیتال را داریم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: در جزیره ارز دیجیتال در حال تولید است، دستگاه‌های بسیار زیادی در حدود ۱۵ هزار دستگاه نصب شده و ۱۵ مگاوات برق برای آناختصاص داده شده است، روزانه میزان مناسبی ارز تولید و استخراج می‌شود، این امکان هست که اگر بانک مرکزی اجازه بدهد، مشکل قابل حل باشد.

درباره دولتخانه کیش

سفر يعني زندگي زندگي يعني سفر صاحب امتياز شركت طراحان ايده نو پارس كيش پايگاه خبري فرهنگي و اجتماعي و هنري و گردشگري دولتخانه كيش برابر متون بدست آمده از مؤرخين از جمله شيراز نامه ، كيش در گذر تاريخ با نام و پيشوند دولتخانه كيش يعني شهر دولتمندان بجهت حضور تجار و بازرگانان و داد و ستد حرير و مرواريد در رديف سرزمين هاي مهمي چون تركستان و هند و چين نام گذاري گرديده بود.

لطفا در زمان دیگری چک نمایید.

معرفی دبیر و روسای کمیته‌های یازده گانه ستاد نوروزی ۱۴۰۰

معرفی دبیر و روسای کمیته‌های یازده گانه ستاد نوروزی ۱۴۰۰   مدیرعامل سازمان منطقه آزاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *