صفحه نخست / تفاهم نامه / امضاء تفاهم نامه معاونت فناوری ریاست جمهوری با مرکز نوآوری کیش

امضاء تفاهم نامه معاونت فناوری ریاست جمهوری با مرکز نوآوری کیش

خبر کیش

امضا تفاهم نامه شرکت نوآوری کیش با معاونت فناوری ریاست جمهوری در حوزه توسعه تجاری سازی فناوری‌های صنایع معدنی در کیش

مدیر مرکز نوآوری کیش از امضا تفاهم نامه نوآوری و تجاری سازی فناوری‌های صنایع معدنی در کیش خبر داد.

به گزارش دولتخانه کیش، مسعود توفیقی در مراسم انعقاد تفاهم نامه با مدیر طرح توسعه نوآوری‌ها و فناوری‌های حوزه معدن و صنایع معدنی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بر اهمیت استقبال واحدهای فناور برای استقرار در مرکز نوآوری کیش اشاره کرد و گفت: ۳۴ شرکت دانش بنیان در این مرکز استقرار یافتند و بیش از ۱۶۷ شرکت دانش بنیان متقاضی استقرار در این مرکز هستند.

مدیر مرکز نوآوری کیش افزود: این استقبال نشان دهنده ظرفیت‌های بسیار خوب منطقه آزاد کیش برای توسعه کسب‌ وکارهای دانش‌بنیان و فناوری است که به عنوان یک مدل منحصر به‌فرد توسعه در جنوب کشور مطرح شده است.
کامبیز مهدی‌زاده با بیان این‌که توسعه و ارتقای نوآوری‌های حوزه معدن و صنایع معدنی که یکی از ظرفیت‌های ارزشمند کشور است، یکی از مهم ترین اولویت‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قرار گرفته است ،افزود: همکاری‌های مشترک برای توسعه زیست‌بوم فناوری‌های معدن و صنایع معدنی، آموزش و توسعه زیرساخت‌های ترویجی و تحقیقاتی این حوزه از اولویت‌هایی است که معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری به کمک ظرفیت ایجاد شده بر بستر زیست‌بوم نوآوری در دستور کار خود قرار داده است.
مشاور عالی معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور با اشاره به ظرفیت‌های ارزنده جزایر خلیج فارس در حوزه زمین‌شناسی و معدن خاطر نشان کرد: ژئوتوریسم صحرایی و زیردریایی از محورهایی است که با کمک ایده های نوآورانه جوانان می‌تواند به خلق ارزش افزوده و کارآفرینی منجر شود.
وی گفت: برگزاری نمایشگاه دائمی معدن و موزه زمین شناسی در جزیره کیش نشان دهنده ظرفیت های بالای این منطقه است.
بر اساس این تفاهم‌نامه همکاری، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ضمن تسهیل شرایط و فرآیند اخذ مجوز های مورد نیاز و تاییدیه‌های دانش بنیان، تجاری‌سازی طرح های موفق و صادرات محصولات استارتاپ های معرفی شده را در دستور کار قرار داده است.
همچنین معرفی و ارزیابی طرح های فناورانه و پروژه های پژوهشی کاربردی حوزه معدن برای استقرار و بهره‌برداری از امکانات مرکز نوآوری کیش و نیز حمایت از پروژه های کاربردی با هدف توسعه فناوری های زمین شناسی، معدن و صنایع معدنی از دیگر وظایف این معاونت است.

درباره دولتخانه کیش

سفر يعني زندگي زندگي يعني سفر صاحب امتياز شركت طراحان ايده نو پارس كيش پايگاه خبري فرهنگي و اجتماعي و هنري و گردشگري دولتخانه كيش برابر متون بدست آمده از مؤرخين از جمله شيراز نامه ، كيش در گذر تاريخ با نام و پيشوند دولتخانه كيش يعني شهر دولتمندان بجهت حضور تجار و بازرگانان و داد و ستد حرير و مرواريد در رديف سرزمين هاي مهمي چون تركستان و هند و چين نام گذاري گرديده بود.

لطفا در زمان دیگری چک نمایید.

برگزارکنندگان کنسرت‌ها موظف به رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی

  سخنگوی شورای سلامت کیش با اشاره به وضعیت رنگ آبی کیش، گفت: برگزارکنندگان کنسرت‌ها …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *