صفحه نخست / ایران یکی از مهمترین اعضای خانواده تکواندو جهان است.

ایران یکی از مهمترین اعضای خانواده تکواندو جهان است.

رییس فدراسیون جهانی تکواندو؛

ایران یکی از مهمترین اعضای خانواده تکواندو جهان است

دکتر چو رییس فدراسیون جهانی تکواندو گفت: تکواندو ایران از بهترین فدراسیون‌های زیر مجموعه ما است و از مهمترین اعضای خانواده تکواندو جهان به شمار می‌آید.

ایران از مهمترین اعضای خانواده تکواندو جهان خبر کیش

به گزارش خبرنگار مهر ، سومین دوره مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی در آسیا (G2) با حضور ۳۶۱ تکواندوکار از ۲۲ کشور در مجموعه ورزشی “المپیک” جزیره کیش آغاز و به مدت ۴ روز ادامه خواهد داشت.
رییس فدراسیون جهانی تکواندو در مراسم افتتاحیه این رقابت‌ها گفت: فدراسیون جهانی در سال ۱۹۷۳ تاسیس شد و آن زمان تنها ۱۶ عضو داشت؛ ایران از سال ۱۹۷۵ به عضویت فدراسیون جهانی تکواندو درآمده، از آن زمان تاکنون یکی از بهترین‌ فدراسیون‌های ‌زیر مجموعه ما است و از مهمترین اعضای خانواده تکواندو جهان به شمار می‌آید.
وی افزود: روز ۴ سپتامبر سال ۱۹۹۴ کمیته بین‌المللی المپیک تصمیم گرفت تا تکواندو در بازی‌های المپیک حضور پیدا کند و اکنون به بیست و پنجمین سالگرد آن نزدیک می‌شویم. از المپیک سیدنی تا کنون تکواندو همواره در حال پیشرفت است و در المپیک ۲۰۱۲ – لندن نیز برای نخستین بار سیستم‌های الکترونیکی و ویدئو چک را معرفی کردیم و تلاش خود را به کار گرفتیم تا رقابت های تکواندو همواره عادلانه‌تر برگزار شود.
دکتر چو تصریح کرد: در این دوره نه تنها تکواندو بلکه پاراتکواندو نیز به بازی‌های المپیک اضافه شده است. همچنین ما در فدراسیون جهانی سعی کردیم از تکنولوژی ۴ بُعدی استفاده کرده و در مسابقات دوربین‌ها ۳۶۰ درجه شیاپ‌چانگ‌ها را نشان دهد تا دیگر نقطه کوری وجود نداشته باشد و همه چیز در کمال عدالت پیگیری شود.
رییس فدراسیون جهانی تکواندو با اشاره به رقابت‌های جهانی گفت: همانطور که می‌دانید در سال ۲۰۱۹ یکی از بزرگترین رویدادهای تکواندو یعنی مسابقات قهرمانی جهان را در پیش داریم که این خبر بسیار خوب و بزرگی برای خانواده تکواندو است.
وی خاطرنشان کرد: توسط این رشته پرافتخار به پناهجویان و آوارگان که در معرض خطرات قرار دارند، پناه می‌دهیم چراکه تکواندو سعی می‌کند در راستای صلح جهانی گام بردارد.
رییس فدراسیون جهانی گفت: در نهایت تشکر ویژه دارم از ایران، رییس اتحادیه تکواندو آسیا و سیدمحمد پولادگر که یکی از مهمترین اعضای خانواده تکواندو است.