صفحه نخست / اجتماعی / بهره برداری از ۳۸۸ هزار متر مربع از سواحل آزاد شده در کیش

بهره برداری از ۳۸۸ هزار متر مربع از سواحل آزاد شده در کیش

خبر کیش

بیستم آبان روز کیش؛

مدیر عامل شرکت عمران آب و خدمات در مراسم روز کیش از آزاد سازی و بهره برداری از ۳۸۸ هزار متر مربع از سواحل درجه یک کیش خبر داد.

به گزارش دولتخانه کیش، آزاد سازی و بهره برداری از ۳۸۸ هزار متر مربع از سواحل کیش، ابوالفضل طیبی در مراسم بهره برداری ازپنج طرح عمرانی، گردشگری و زیربنایی با حضور دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، گفت: ساحل جنوب شرقی مجاور پارک دلفین‌ها با مساحتی بالغ بر ۱۴ هکتار و ساحل برج دوقلو و مارینا به مساحت ۱۶ و نیم هکتار و ساحل طلوع کیش به مساحت ۱۴ هکتار و سواحل محدوه کرانه آزاد سازی شده و با هدف استفاده‌ی ساکنان و گردشگران به بهره برداری رسید.
ابوالفضل طیبی همچنین از تبدیل ۳ موج شکن به اسکله تفریحی در منطقه مارینا خبر داد و افزود: دو اسکله به طول ۲۰۰ متر و یک اسکله به طول ۱۰۰ متر با اجرای عملیات کف سازی و نورپردازی از امروز در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.
به گفته سرپرست معاونت امور شهری و محیط زیست شرکت عمران، آب و خدمات:افتتاح ۲ بوستان در منطقه نوبنیاد از دیگر طرح‌هایی بود که امروز به بهره برداری رسید.
آقازاده افزود: این ۲ پارک در مساحتی بالغ بر بیست و پنج هزار متر مربع به بهره برداری رسید.
حفاظت کاتودیک اسکله ۳۵ هزار تنی بندر تجاری کیش از دیگر طرح‌هایی بود که با هشت ماه کار مداوم، و با سرمایه گذاری بالغ بر ۳۴ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
صبح امروز همچنین ایستگاه دوچرخه هوشمند با هدف توسعه پایدار، تحقق شهر هوشمند و ترویج وزرش در کیش افتتاح شد، در مرحله اول اجرای این طرح ۲۵۰ دستگاه دوچرخه و در مرحله بعدی ۷۰۰ دسنگاه دوچرخه به ناوگان حمل و نقل عمومی کیش اضافه خواهد شد.
در این طرح نسل جدید دوچرخه‌های هوشمند اشتراکی با دانلود اپلیکیشن از طریق سایت www. Elipapp.i برای استفاده عموم طراحی شده است.
مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش در مراسم روز کیش از اجرای طرح مسکن ملی و و راه اندازی تاکسی دریایی توسط قایق و کشتی و تاکسی هوایی توسط ۴ فروند هواپیما در کیش خبر داد و گفت: از تاکسی هوایی در کیش و هندورابی استفاده خواهد شد.
دبیر شورای عالی مناطق آزاد هم با اشاره به رفع مشکل واردات کالا‌های گروه چهار به مناطق آزاد کشور گفت: کالا‌های گروه چهار شامل هشتصد قلم کالاست که وارد کشور نمی‌شود، اما این کالا‌ها بدون ثبت سفارش و با تامین ارز متقاضی می‌توانند به مناطق آزاد کشور وارد شوند.

درباره دولتخانه کیش

سفر يعني زندگي زندگي يعني سفر صاحب امتياز شركت طراحان ايده نو پارس كيش پايگاه خبري فرهنگي و اجتماعي و هنري و گردشگري دولتخانه كيش برابر متون بدست آمده از مؤرخين از جمله شيراز نامه ، كيش در گذر تاريخ با نام و پيشوند دولتخانه كيش يعني شهر دولتمندان بجهت حضور تجار و بازرگانان و داد و ستد حرير و مرواريد در رديف سرزمين هاي مهمي چون تركستان و هند و چين نام گذاري گرديده بود.

لطفا در زمان دیگری چک نمایید.

بررسی مشکلات شرکت‌های اجاره ‌خودرو در کیش

در نشستی با حضور عوامل نیروی انتظامی صورت گرفت:‌ بررسی مشکلات شرکت‌های اجاره ‌خودرو در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *