صفحه نخست / آموزشی / به روز رسانی سامانه هوشمند اشتغال منطقه آزاد کیش

به روز رسانی سامانه هوشمند اشتغال منطقه آزاد کیش

خبر کیش


رئیس واحد کار و خدمات اشتغال سازمان منطقه آزاد کیش از به روز رسانی سامانه هوشمند اشتغال خبر داد.

به گزارش دولتخانه کیش به نقل از خبرنگار اقتصاد ملی از جزیره کیش، محمدعلی جلایر گفت: راه اندازی سامانه هوشمند در راستای دستیابی به اهداف دولت الکترونیک، موجب کاهش مراجعات اداری و تسهیل دسترسی شرکت‌ها به قوانین کار می‌شود.
وی گفت: پیش از این، قرارداد ۱۲ هزار کارگر در سامانه هوشمند اشتغال ثبت شده و تنها اطلاعات کارگران قابل مشاهده بود، اما در حال حاضر با به روز رسانی این درگاه الکترونیکی، کارگران و کارکنان می‌توانند به فایل قرارداد‌ها نیز دسترسی داشته باشند.
محمدعلی جلایر افزود: براساس ماده ۱۰ قانون اشتغال در مناطق آزاد و همچنین ماده ۱۰ قانون کار در سرزمین اصلی، قرارداد بین کارفرما و کارگر در ۳ نسخه تنظیم می‌شود و هرنسخه باید در اختیار کارگر، کارفرما و اداره کار محل فعالیت قرارگیرد که با راه اندازی این سامانه هوشمند، دو ماده قانون اشتغال به خوبی رعایت خواهد شد.
رئیس واحد کار و خدمات اشتغال سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به اینکه هرگونه اطلاعات مربوط به قرارداد، تغییرات آن و همچنین روند ترک کار باید در سامانه هوشمنداشتغال ثبت شود، گفت: کارفرما موظف است برای جلوگیری از هرگونه ادعایی مبنی بر اخراج شدن و خسارت‌های احتمالی اطلاعات ترک کار کارگر را در سامانه ثبت کند تا در صورت مراجعه کارگر، براساس اطلاعات درج شده در سامانه، صحت یا عدم صحت امر قابل استناد باشد.
وی افزود: مفاد قانون کار در سرزمین اصلی ۲۰۳ ماده بوده، در صورتیکه برای تسهیل امور در مناطق آزاد این رقم به ۵۱ ماده کاهش داشته و ساده‌تر شده است.
جلایربا بیان اینکه تمامی امور با توافق بین کارفرما و کارگر انجام می‌شود، اما به معنای از بین رفتن حقوق هیچ یک از طرفین نیست افزود: با راه اندازی مجدد این سامانه وظایف و مسئولیت‌های کارگران و کارفرمایان در قبال یکدیگر ثبت و حقوق هر دو طرف بیشتر رعایت خواهد شد.
رئیس واحد کار و خدمات اشتغال کیش گفت: کارگر یا کارفرما به محض ورود به سایت job.kish.ir و وارد کردن شماره همراه، از سوی سامانه پیامکی سازمان منطقه آزاد کیش رمز عبور دریافت می‌کنند.
وی افزود: کارفرما می‌تواند با وارد کردن رمز عبور قرارداد و اطلاعات کارکنان خود را در سامانه بارگذاری و ثبت کند؛ همچنین کارکنان و کارگران می‌توانند قرارداد‌های خود را مشاهده و دریافت کنند.

درباره دولتخانه کیش

سفر يعني زندگي زندگي يعني سفر صاحب امتياز شركت طراحان ايده نو پارس كيش پايگاه خبري فرهنگي و اجتماعي و هنري و گردشگري دولتخانه كيش برابر متون بدست آمده از مؤرخين از جمله شيراز نامه ، كيش در گذر تاريخ با نام و پيشوند دولتخانه كيش يعني شهر دولتمندان بجهت حضور تجار و بازرگانان و داد و ستد حرير و مرواريد در رديف سرزمين هاي مهمي چون تركستان و هند و چين نام گذاري گرديده بود.

لطفا در زمان دیگری چک نمایید.

بررسی مشکلات شرکت‌های اجاره ‌خودرو در کیش

در نشستی با حضور عوامل نیروی انتظامی صورت گرفت:‌ بررسی مشکلات شرکت‌های اجاره ‌خودرو در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *