صفحه نخست / اجتماعی / تامین زیر ساخت های بندر چارک در دستور کار است

تامین زیر ساخت های بندر چارک در دستور کار است

خبر کیش

زیر ساخت های بندر چارک با هدف رونق اقتصادی و رشد صنعت گردشگری منطقه توسعه می یابد.

به گزارش دولتخانه کیش به نقل از خبرنگار اقتصادی ملی از جزیره کیش، غلامحسین مظفری در جلسه ای که با حضور محمد خدنگ شهردار و اعضای شورای شهر بندر چارک سه شنبه ۲۳ دی در سالن اجتماعات این سازمان برگزار شد؛ بر توسعه زیر ساخت های عمرانی منطقه و همچنین توسعه بندر چارک تاکید کرد.

 

مظفری با بیان این که بندر چارک نقش موثری در روند توسعه منطقه آزاد کیش در حوزه های عمرانی و اقتصادی داشته است گفت: بهره گیری از ظرفیت های بندرچارک در جهت ارائه خدمات با کیفیت به مسافران و گردشگران که سبب رونق اقتصادی این منطقه می شود مستلزم ایجاد زیرساخت های لازم است.

 

وی جنگل هراز با طول ۲ کیلومتر که تا ۷ کیلومتر نیز قابلیت توسعه دارد را به عنوان سرمایه ای ملی و یکی از جاذبه های گردشگری بندر چارک برای رونق اقتصادی این بندر برشمرد و تصریح کرد: با استفاده از مشاور متخصص و توانمند نقش کلیدی جنگل هراز در رونق گردشگری این منطقه مورد مطالعه و بررسی قرار خواهد گرفت.

 

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به ساخت سالن مسافری فرودگاه بین المللی کیش که پس از بهره برداری موجب افزایش ظرفیت پذیرش سالانه مسافر به میزان ۶ میلیون نفر در سال خواهد شد بیان داشت: با استفاده از مشاور مجرب جهت بهره گیری از ظرفیت های بندر چارک و جزیره کیش این دو منطقه به عنوان مکمل توسعه و رونق گردشگری در نظر گرفته خواهند شد.

 

غلامحسین مظفری با تاکید بر این که نوع بهره برداری مهم تر از ساخت طرح های تعریف شده در این مناطق است گفت: باید برنامه ای مدون و بسیار دقیق برای بهره برداری از طرح هایی که به اتمام می رسد پیش بینی کرد تا دستیابی به یک درآمد پایدار محقق شود.

 

مظفری بر لزوم اهمیت سرعت و کیفیت اجرای طرح ها در بندر چارک تاکید کرد و افزود: با استفاده از ظرفیت های گردشگری بندرچارک و راه اندازی تورهای گردشگری می توانیم فرصت های شغلی جدید را ایجاد کنیم.

 

محمد خدنگ شهردار بندر چارک نیز در ادامه این جلسه ضمن تشکر و قدردانی از حمایت های سازمان منطقه آزاد کیش در خصوص اجرای طرح های “بلوار کیش، اسکله و سالن مرجع” این منطقه که در دستور کار قرار گرفته است اظهار داشت: تعامل سازنده میان بندر چارک و سازمان منطقه آزاد کیش موجب توسعه و رونق اقتصادی بندر چارک خواهد شد.

 

وی خاطر نشان کرد: بندر چارک دروازه ورودی جزیره کیش است و مسافران زیادی از حاشیه خلیج فارس به بندر چارک وارد می شوند از این رو این منطقه نمادی از ایران اسلامی است که باید زیرساخت های آن توسعه یابد.

 

شایان ذکر است در این جلسه سید محمدرضا مداح مشاور و مدیرکل حوزه مدیرعامل، علی مقدس زاده معاون عمرانی و زیر بنایی سازمان منطقه آزاد کیش و اعضای شورای شهر بندرچارک حضور داشتند

درباره دولتخانه کیش

سفر يعني زندگي زندگي يعني سفر صاحب امتياز شركت طراحان ايده نو پارس كيش پايگاه خبري فرهنگي و اجتماعي و هنري و گردشگري دولتخانه كيش برابر متون بدست آمده از مؤرخين از جمله شيراز نامه ، كيش در گذر تاريخ با نام و پيشوند دولتخانه كيش يعني شهر دولتمندان بجهت حضور تجار و بازرگانان و داد و ستد حرير و مرواريد در رديف سرزمين هاي مهمي چون تركستان و هند و چين نام گذاري گرديده بود.

لطفا در زمان دیگری چک نمایید.

چه خبر از قیمت مسکن در کیش

چه خبر از قیمت مسکن در کیش در یکی دو سال گذشته افزایش سرسام آور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *