صفحه نخست / اجتماعی / تجهیز مجموعه فیاک برای پذیرش بیماران کرونایی

تجهیز مجموعه فیاک برای پذیرش بیماران کرونایی


مجموعه فیاک”بخش عفونی و تنفسی” کیش با ۴۴ تخت و ۵ تخت ایزوله همراه با تجهیزات پزشکی جهت ارائه خدمات درمانی به بیماران مبتلا به ویروس کرونا آماده سازی می شود.
به گزارش دولتخانه کیش، مصطفی نادعلی نژاد رئیس بیمارستان کیش با بیان این که مرکز ویژه نگهداری بیماران کرونایی و عفونی”فیاک”در چند روز گذشته توسط مشاور رئیس جمهور افتتاح شد؛ بر ضرورت انتقال بخش تنفسی بیمارستان کیش به “مجموعه فیاک” اشاره داشت و گفت: بر اساس برنامه ریزی های دقیق، جدا سازی بخش عفونی و تنفسی، موجب آرامش و اطمینان بخشی افراد دارای بیماری های زمینه ای و کیشوندان جهت استفاده از خدمات درمانی بیمارستان کیش شده است.

نادعلی نژاد مساحت و میزان حجم سرمایه گذاری مرکز ویژه نگهداری بیماران کرونایی و عفونی”فیاک” را ۴ هزار مترمربع و بیش از ۳ میلیارد تومان برای اتمام این مجموعه عنوان کرد و اظهار داشت: این مجموعه در سه بخش “بستری، درمانگاه و بخش ویژه ” با مساحتی بالغ بر هزار متر بنا جهت ارائه خدمات درمانی به بیماران مبتلا به ویروس کووید۱۹ اختصاص داده شده است.

وی در ادامه تصریح کرد: با توجه به این که مرکز ویژه در مجموعه فیاک در حال آماده سازی است؛ بخش ایزوله فوق تخصصی نیز به صورت مجزا در بیمارستان کیش به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

رئیس بیمارستان کیش در خصوص تجهیزات پزشکی و درمانی مرکز ویژه نگهداری بیماران کرونایی و عفونی”فیاک” اظهار داشت: “دستگاه تست پی سی آر” خریداری شده و در این مجموعه جا نمایی خواهد شد تا بیماران جهت نمونه گیری به مجموعه فیاک مراجعه کنند.

مصطفی نادعلی نژاد در ادامه سخنان خود خاطر نشان کرد: استقرار “دستگاه پلاسما فرزیس” در بخش ایزوله تنفسی موجب سرعت بخشیدن به فرایند درمان بیماران مبتلا به کرونا خواهد شد.

وی افزود: بر اساس امکانات فراهم شده در مرکز ویژه نگهداری بیماران کرونایی و عفونی”فیاک”، تمام خدماتی که در بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش به مراجعه کنندگان ارائه می شود در آن مجموعه نیز قابل ارائه خواهد بود.

نادعلی نژاد بر لزوم اهمیت نقش دستگاه های اجرای و مشارکت مردم در راستای فرهنگ سازی بر رعایت ضوابط بهداشتی و اقدامات پیشگیرانه از شیوع بیماری کرونا در این منطقه اشاره داشت و گفت: همزمان با بازگشایی مدارس و به دلیل شرایط آب و هوایی و شیوع بیماری آنفولانزا، می توانیم با موفقیت از مرحله نیز عبور کنیم.

وی گفت: با کمک خیرین “دستگاه سی تی اسکن” سیار نیز در آینده نزدیک در آن مجموعه مستقر خواهد شد و همچنین مسیر “سی تی اسکن” بیمارستان کیش توسط یک مسیر ایزوله که هیچ ارتباطی با دیگر بخش های بیمارستان ندارد در نظر گرفته شده است و بیمار توسط آمبولانس از درب ووردی بیمارستان به بخش سی تی اسکن هدایت می شود.

رئیس بیمارستان کیش اظهار داشت: افرادی که بر اثر ابتلا به ویروس کرونا مراحل درمانی خود را سپری می کنند امکانات ایاب و ذهاب این افراد توسط یک سرویس مخصوص برای ارائه خدمات درمانی در نظر گرفته شده است.

گفتنی است در اوج شیوع بیماری کرونا حداکثر بیمار بستری در بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش تعداد ۳۵ نفر بود از این رو در مرکز ویژه نگهداری بیماران کرونایی و عفونی”فیاک” ۴۴ تخت و ۵ تخت ایزوله پیش بینی شده است.

درباره دولتخانه کیش

سفر يعني زندگي زندگي يعني سفر صاحب امتياز شركت طراحان ايده نو پارس كيش پايگاه خبري فرهنگي و اجتماعي و هنري و گردشگري دولتخانه كيش برابر متون بدست آمده از مؤرخين از جمله شيراز نامه ، كيش در گذر تاريخ با نام و پيشوند دولتخانه كيش يعني شهر دولتمندان بجهت حضور تجار و بازرگانان و داد و ستد حرير و مرواريد در رديف سرزمين هاي مهمي چون تركستان و هند و چين نام گذاري گرديده بود.

لطفا در زمان دیگری چک نمایید.

بازگرداندن کیف پول مسافر ، توسط راننده تاکسی امانت دار کیش

پاکدستی و تعهد راننده تاکسی کیش کیف حاوی پول نقد را به صاحبش برگرداند.   …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *