صفحه نخست / ترمینال جدید فرودگاه کیش تا ۲ سال آینده آماده بهره برداری میشود.

ترمینال جدید فرودگاه کیش تا ۲ سال آینده آماده بهره برداری میشود.

با مشارکت بنیاد مستضعفان؛ ترمینال جدید فرودگاه کیش تا ۲ سال آینده آماده بهره برداری میشود.

بنیاد مستضعفان ساخت مرحله دوم ترمینال جدید فرودگاه بین المللی کیش را بر عهده گرفت.

بهره برداری از ترمینال جدید فرودگاه کیش تا دو سال آینده خبر کیش

به گزارش خبرنگار مهر، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در حاشیه امضای قرارداد ساخت و تکمیل مرحله دوم این ترمینال گفت: با تدوین طرح های توسعه ای کوتاه مدت و میان مدت جزیره کیش، تکمیل طرح های مهم در اولویت قرار گرفت که ترمینال جدید فرودگاه بین المللی کیش در صدر اولویت های این طرح ها قرار دارد.
غلامحسین مظفری افزود: تکمیل و بهره برداری از اسکله ۳۵ هزار تنی جزیره کیش که تاثیر به سزایی در پهلوگیری کشتی های اقیانوس پیما و رشد صادرات و تامین نیازهای کشور دارد هم در دست پیگیری است و با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا برای تکمیل آن به توافقاتی رسیده ایم.
منوچهر خواجه دلوئی معاون توسعه ساختمان و انرژی بنیاد مستضعفان هم با بیان اینکه قرار است کار ساخت ترمینال جدید فرودگاه بین المللی کیش با اعتباری بالغ بر ۳۵۰ میلیارد تومان و در کمتر از ۲ سال یعنی ۱۸ ماه به پایان برسد تاکید کرد: این ترمینال به دلیل دارابودن سیستم های به روز و تجهیزات ناوبری کاملا پیشرفته، مدرن ترین ترمینال فرودگاهی کشور خواهد شد.
ساخت پایانه جدید فرودگاه بین المللی کیش در سال ۹۲ و در زمینی به وسعت ۹۰ هزار متر مربع آغاز شد. این پایانه که پس از فرودگاه امام خمینی دومین پایانه بزرگ فرودگاهی کشور است با مساحت ۳۷ هزار و ۶۰۰ متر مربع ظرفیت پذیرش سالانه گردشگران در جزیره کیش را به ۶ میلیون گردشگر افزایش خواهد داد.
پایانه فرودگاه بین المللی کیش از لحظ بزرگی دهانه پایانه و پوشش سه لایه سقف، بزرگترین نمونه طراحی و اجرا شده در خاورمیانه است.  اسکلت و سازه این بنا فلزی است و وزن کل سازه های فلزی آن ۱۰ هزار تن است. پوشش سقف این پایانه با توجه به بزرگی ابعاد دهانه های پایانه ( فواصل ستونهای بتنی ) از نوع سقف سازه فضا کار انتخاب شده است.
دروازه یا گیت های  بازرسی مسافران و گذرنامه، سالن ترانزیت، رستوران به مساحت ۳۳۰۰ متر مربع، ۳ بخش تحویل بار مسافران پروازهای داخلی و ۲بخش برای پروازهای خارجی، ۵۵ تسمه نقاله جابجایی بار مجهز به سیستمهای لازم برای کنترل و انتقال بارهای خارج از اندازه، پارکینگی زیر زمینی با ظرفیت ۵۰۰ خودرو، تعداد ۱۵ دستگاه پله برقی و ۱۲ دستگاه آسانسور که ۲ دستگاه آن قابلیت حمل برانکارد را دارد از دیگر بخش ها و امکانات پایانه جدید فرودگاه بین المللی کیش است.