صفحه نخست / سازمان منطقه آزاد کیش / جنگل های کیش محل زندگی ۷۵۰ راس آهو

جنگل های کیش محل زندگی ۷۵۰ راس آهو

خبر کیش

۷۵۰ راس آهو در جزیره کیش

به گزارش دولتخانه کیش معاونت عمرانی سازمان منطقه آزاد کیش اعلام کرد: براساس آخرین سرشماری ۷۵۰ راس آهو در جزیره کیش زندگی می‌کنند.

مصطفی خانزادی  افزود: پس از زنده گیری و انجام معاینات ، دامپزشک علت بیماری آهوان را مصرف بعضی ضایعات و پس مانده میوه و نانهای خشک و کپک زده اعلام کرد.

وی گفت؛ پس از بررسی و بازدید از آبشخورها و زیستگاه آهوان مشخص شد که برخی کیشوندان، از روی حس حیوان دوستی اقدام به جمع آوری ضایعات میوه و سبزیجات از میوه فروشی ها و نان های بیات و کپک زده از نانوایی ها کرده و برای تغذیه این موجودات بسیار ظریف و جذاب، به زیستگاه آنها منتقل می کنند.

خانزادی افزود: این کار نه تنها سبب بیماری تغذیه کنندگان مواد ناسالم می شود، بلکه خطر شیوع عوامل بیماری زا به جمعیت آهوان به دنبال دارد و باید از این کار پرهیز شود.

در جزیره کیش سه منطقه برای زیستگاه آهوان مشخص شده است و بر اساس آخرین سرشماری ها ۷۵۰ راس آهو در کیش زندگی می کنند.

درباره دولتخانه کیش

سفر يعني زندگي زندگي يعني سفر صاحب امتياز شركت طراحان ايده نو پارس كيش پايگاه خبري فرهنگي و اجتماعي و هنري و گردشگري دولتخانه كيش برابر متون بدست آمده از مؤرخين از جمله شيراز نامه ، كيش در گذر تاريخ با نام و پيشوند دولتخانه كيش يعني شهر دولتمندان بجهت حضور تجار و بازرگانان و داد و ستد حرير و مرواريد در رديف سرزمين هاي مهمي چون تركستان و هند و چين نام گذاري گرديده بود.

لطفا در زمان دیگری چک نمایید.

معرفی دبیر و روسای کمیته‌های یازده گانه ستاد نوروزی ۱۴۰۰

معرفی دبیر و روسای کمیته‌های یازده گانه ستاد نوروزی ۱۴۰۰   مدیرعامل سازمان منطقه آزاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *