صفحه نخست / اجتماعی / رئیس اداره محیط زیست کیش ، تحقیقات برای علت مرگ نهنگ‌ها ادامه دارد

رئیس اداره محیط زیست کیش ، تحقیقات برای علت مرگ نهنگ‌ها ادامه دارد


رئیس اداره محیط زیست منطقه آزاد کیش گفت: برای اعلام علت مرگ نهنگ‌های به ساحل رسیده هنوز به قطعیت نرسیده ایم و تحقیقات همچنان ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار اقتصاد ملی از جزیره کیش، مریم محمدی گفت: کالبدشکافی انجام شده و نمونه‌های مختلفی هم از لاشه برداشته شده که قرار است به آزمایشگاه ارسال شود.
وی افزود: باید نتایج تحقیقات آماده شود و کارشناسان حاضر در محل به یک اجماعی در دلیل مرگ حیوان برسند و بعد علت اعلام شود.
مریم محمدی گفت: لاشه نهنگ مرده ۴ روز پس از مرگ به سواحل کیش رسید و امکان آزمایش‌های میکروبی وجود نداشت، اما نمونه برداری برای سم شناسی، پاتولوژی و ژنتیک انجام شد با نتیجه این آزمایش‌ها علت مرگ مشخص می‌شود.
وی افزود: عملیات جداسازی اسکلت از لاشه نهنگ انجام شد و این اسکلت برای بازدید مردم به موزه منتقل می‌شود.
در سه هفته گذشته لاشه دو نهنگ مرده در سواحل کیش یافت و خبر ساز شد.

پیش از این رئیس اداره محیط زیست اعلام کرد: برخورد نهنگ با کشتی بزرگ، اصوات ناشی از حفاری‌های اکتشافی زیر دریا و آلودگی‌های محیط زیست دریایی می‌تواند علت مرگ نهنگ‌ها باشد

درباره دولتخانه کیش

سفر يعني زندگي زندگي يعني سفر صاحب امتياز شركت طراحان ايده نو پارس كيش پايگاه خبري فرهنگي و اجتماعي و هنري و گردشگري دولتخانه كيش برابر متون بدست آمده از مؤرخين از جمله شيراز نامه ، كيش در گذر تاريخ با نام و پيشوند دولتخانه كيش يعني شهر دولتمندان بجهت حضور تجار و بازرگانان و داد و ستد حرير و مرواريد در رديف سرزمين هاي مهمي چون تركستان و هند و چين نام گذاري گرديده بود.

لطفا در زمان دیگری چک نمایید.

آماده سازی اماکن ورزشی کیش برای میزبانی اردوهای تیم ملی

آماده سازی اماکن ورزشی کیش برای میزبانی اردوهای تیم ملی   کیش – مدیرعامل سازمان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *