صفحه نخست / ستاد کرونا / راه اندازی تیم سیار تست کووید ۱۹ در محله های کیش

راه اندازی تیم سیار تست کووید ۱۹ در محله های کیش

خبر کیش

تیم سیار تست سریع کووید ۱۹ مرکز توسعه سلامت کیش در طرح محله و خانواده محور جهت نمونه گیری از افراد علامت دار ، قطع زنجیره انتقال و پیگیری سریع بیماران فعال شده است.
به گزارش دولتخانه کیش، دکتر رضانیا رئیس مرکز توسعه سلامت کیش در این باره گفت: به منظور قطع زنجیره انتقال سریعتر بیماری و شناسایی وجداسازی افراد مبتلا ،انجام تست سریع کووید ۱۹ در کیش ودر راستای طرح حاج قاسم سلیمانی توسط واحد بیماریها و آزمایشگاه مرکز توسعه سلامت کیش در حال انجام است.
وی افزود: با توجه به مشخص شدن جواب تست در ۳۰ دقیقه پیگیری و مراقبت افراد مبتلا سریعتر و امکان انتقال این بیماری به دیگران محدودتر میشود.
رضانیا گفت: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی مردم و در دستگاه‌های اجرایی و اداری افزایش‌ یافته و این مهم سبب خارج شدن کیش از وضعیت قرمز شده است لذا نگرانی ما از تجمعات و دور همی های شب یلدا است .
دکتر محمدرضا رضانیا با اشاره به زحمات شبانه روزی کارکنان بهداشت و درمان در ده ماه گذشته در مبارزه با بیماری کرونا گفت: با همکاری مردم، شیوع کرونا را در کیش کنترل کردیم و هم اکنون میزان شیوع و بروز بیماری در جزیره کیش کاهش پیدا کرده است.
دکتر رضانیا با هشدار درباره تجمعات خانوادگی و دور همی شب یلدا تاکید کرد: اگر این دور همی‌ها کنترل نشود امکان ورود به دوره جدید بیماری در دو هفته آینده وجود دارد.
وی از مردم خواست که مراسم شب یلدا را در فضای مجازی برگزار کنند و از دورهمی‌های خانوادگی بپرهیزند و اجازه ندهند که این دورهمی چند ساعته سلامتی آن‌ها و اطرافیان را به خطر بیاندازد.
دکتر رضانیا رعایت نکردن این اصول را باعث بازگشت دوباره بیماری به جزیره دانست و گفت:اگر موازین بهداشتی و فاصله گذاری رعایت نشود ممکن است محدودیت‌های جدیدی در نظر گرفته شود.
وی اضافه کرد: اعزام تیم سیار نمونه گیری کووید۱۹ در محلات،کارگاه ها و مجموعه های پر خطر،آموزش به بیماران کرونایی برای جداسازی بیماران از سایر افراد، آموزش و گندزدایی ، پیگیری و مراقبت از بیماران از جمله اقداماتی است که مدافعان سلامت در مرکز توسعه سلامت کیش در راستای مدیریت و کنترل کرونا انجام داده و همچنان در حال خدمت رسانی به مردم عزیز خصوصا کیشوندن گرامی است.
این مسئول خاطرنشان کرد: در حال حاضر استفاده از ماسک، رعایت پروتکل‌های بهداشتی، فاصله‌گذاری اجتماعی و کاهش تجمعات موجب شده میزان شیوع بیماری تا حدودی کنترل و کاهش یابد.
روابط عمومی مرکز توسعه سلامت کیش

درباره دولتخانه کیش

سفر يعني زندگي زندگي يعني سفر صاحب امتياز شركت طراحان ايده نو پارس كيش پايگاه خبري فرهنگي و اجتماعي و هنري و گردشگري دولتخانه كيش برابر متون بدست آمده از مؤرخين از جمله شيراز نامه ، كيش در گذر تاريخ با نام و پيشوند دولتخانه كيش يعني شهر دولتمندان بجهت حضور تجار و بازرگانان و داد و ستد حرير و مرواريد در رديف سرزمين هاي مهمي چون تركستان و هند و چين نام گذاري گرديده بود.

لطفا در زمان دیگری چک نمایید.

بستری دو بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان کیش

بستری دو بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان کیش رئیس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *