صفحه نخست / آموزش و پرورش کیش / راه اندازی رشته تحصیلی کشت بافت و سلول

راه اندازی رشته تحصیلی کشت بافت و سلول

خبر کیش


سرپرست اداره آموزش و پرورش کیش از راه اندازی رشته تحصیلی کشت بافت و سلول در جزیره کیش خبر داد.

به گزارش دولتخانه کیش، پرویز حیدری راد گفت: رشته کشت و بافت و سلول در بحث مهندسی ژنتیک یکی از رشته‌هایی است که در کشور‌های پیرفته جایگاه مهمی دارد و کشورهایدر حال توسعه نیز به آن روی آورده اند
وی افزود: این رشته به مدت ۳۰ سال است که در سطح دنیا ایجاد شده است که یکی از روش‌های پیشرفته برای توسعه کشاورزی در بحث‌های ریز ازدیاد و بدون آفت میباشد که در آینده نیز در آیجاد درآمد زایی و اشتغال میتواند نقش مهمی داشته باشد.
حیدری راد با بیان اینکه متاسفانه اطلاعات کمی در سطح جامعه در این رابطه وجود دارد و جا دارد دانش آموزان به ویزه پایه نهم ورودی دهم را برای ورد به این رشته تشویق کنیم.
حیدری راد اضافه کرد: مدرسه مبین خلیج فارس امسال برای اولین بار این رشته تحصیلی را به صورت رایگان پس از کسب مجوز‌های استانی و کشوری راه انداز‌ی کرد. رشته‌ای نوپا و اینده دار که در بحث گل‌هایی که نیاز به نور ندارند و گل‌های گرانقیمت زینتی و گل‌های کمیاب یکی از رشته‌های جذاب و کارساز است.
وی افزود کیش به عنوان یک پایلوت به عنوان طرح‌های ملی کشور مطرح است و اگر نگاه ملی باشد با وجود ظرفیت‌های مختلف یکی از بهترین الگو‌های راه اندازی طرح‌های بزرگ ملی در کشور کیش است. و، چون این رشته نیاز به سرمایه گذاری داشت به همت مدرسه مبین خلیج فارس و افراد خیر در بخش خصوصی این مهم صورت پذیرفت.
دکتر شعبانی دکتری ژنتیک و اصلاح و مدرس رشته جدید بافت کشت وسلول در کیش نیز در این زمینه گفت: این رشته برای اولین بار است که با کمک وزارت آموزش و پرورش و حوزه فنی و حرفه‌ای و کار دانش در کیش تصویب و راه اندازی شده است.
وی اضافه کرد با وجود اینکه در کیش خاک حاصلخیز و کشاورزی وجود ندارد یکی از اهداف راه اندازی این رشته را تامین گل و گیاه‌های لازم و تزیینی هتل‌های سطح جزیره بدون نیاز به خاک اعلام کرد که بعضا با قیمت گزاف تامین و یکی از مشکلات هتلداران جزیره کیش میباشد.
تهیه ژل مخصوص تامین نیاز‌های حیاتی گل و گیا‌های مورد اشاره در این رشته تحصیلی آموخته میشود و فراگیری آن تضمین شغلی دانش آموزان در آینده آنان خواهد بود

درباره دولتخانه کیش

سفر يعني زندگي زندگي يعني سفر صاحب امتياز شركت طراحان ايده نو پارس كيش پايگاه خبري فرهنگي و اجتماعي و هنري و گردشگري دولتخانه كيش برابر متون بدست آمده از مؤرخين از جمله شيراز نامه ، كيش در گذر تاريخ با نام و پيشوند دولتخانه كيش يعني شهر دولتمندان بجهت حضور تجار و بازرگانان و داد و ستد حرير و مرواريد در رديف سرزمين هاي مهمي چون تركستان و هند و چين نام گذاري گرديده بود.

لطفا در زمان دیگری چک نمایید.

توقیف و جریمه ۵۹۹ خودرو طی ۹ ماهه گذشته بعلت ورود به پیست دوچرخه سواری کیش

طی ۹ ماهه گذشته توقیف و جریمه ۵۹۹ خودرو بعلت وارد به پیست دوچرخه سواری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *