صفحه نخست / اجتماعی / رها سازی بره آهو پس از ۵ ما مراقبت در طبیعت جزیره کیش

رها سازی بره آهو پس از ۵ ما مراقبت در طبیعت جزیره کیش

خبر کیش


رییس اداره محیط زیست سازمان منطقه آزاد کیش گفت: بیش از ٧۵۰ راس آهو در جزیره کیش زیست می‌کنند.

به گزارش خبرنگار اقتصاد ملی از جزیره کیش، مریم محمدی با اشاره به رها سازی یک بره آهو درطبیعت پس از ۵ ماه مراقبت محیط بانان کیش، گفت: این آهو یکی از دهها بره آهویی است که با تصورات اشتباه ساکنان یا گردشگران مبنی بر رها و یا گم شدن درطبیعت در هفته‌های اول تولد از مادر جدا شده و به محیط بانان تحویل داده می‌شوند.
رییس اداره محیط زیست سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به اینکه آهوان هفته‌های اول بعد از تولد، بره هایشان را مخفی کرده و گاه تنها درمواقع شیردهی به آن‌ها سر می‌زنند، افزود: حدود ۵ ماه قبل این بره آهو به محیط بانان تحویل داده شدکه با مراقبت کافی امروز توان بازگشت به محیط طبیعی را پیدا کرد.
وی آهوی ایرانی را از گونه‌های حمایت شده محیط زیست برشمرد و گفت: آهوانی که به صورت دستی تغذیه می‌شوند نسبت به آهوانی که از شیر مادر تغذیه می‌کنند مقاومت بدنی کمتری دارند.
محمدی گفت: آهوی رها شده نیز به علت بیماری مدت بیشتری به مراقبت نیاز پیدا کرده بود.
وی با بیان اینکه از سال ۶٣ تنها ٣٠ راس آهو به جزیره آورده شد و هم اکنون بیش از ٧۵۰ راس آهو در جزیره کیش وجود دارد،گفت: حدود ۵۵٠ راس آهو به صورت آزاد و ۲۰۰ راس نیز در حصار پارک آهوان زندگی می‌کنند و از زمانی که توسعه جزیره به سمت غرب و جنوب نیز کشیده شده، تصادفات جاده‌ای منجر به مرگ و میر آهوان بیشتر شده است.
رییس اداره محیط زیست کیش خواستار توجه جدی ساکنان و گردشگران به حفظ محیط زیست و شرایط زندگی آهوان شد و گفت: از آنجایی که زیستگاه آهوان در کیش، نواحی اطراف فرودگاه، بخش جنوبی و جنوب شرقی و غربی جزیره است، رعایت سرعت مطمئنه در هنگام رانندگی در این مناظق تاثیر بسزایی در کاهش آمار مرگ و میر این موجودات زیبا خواهد داشت.

درباره دولتخانه کیش

سفر يعني زندگي زندگي يعني سفر صاحب امتياز شركت طراحان ايده نو پارس كيش پايگاه خبري فرهنگي و اجتماعي و هنري و گردشگري دولتخانه كيش برابر متون بدست آمده از مؤرخين از جمله شيراز نامه ، كيش در گذر تاريخ با نام و پيشوند دولتخانه كيش يعني شهر دولتمندان بجهت حضور تجار و بازرگانان و داد و ستد حرير و مرواريد در رديف سرزمين هاي مهمي چون تركستان و هند و چين نام گذاري گرديده بود.

لطفا در زمان دیگری چک نمایید.

بازگرداندن کیف پول مسافر ، توسط راننده تاکسی امانت دار کیش

پاکدستی و تعهد راننده تاکسی کیش کیف حاوی پول نقد را به صاحبش برگرداند.   …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *