صفحه نخست / اجتماعی / ساخت مسکن ارزان واردات خودرو با استفاده از ارز دیجیتال در کیش

ساخت مسکن ارزان واردات خودرو با استفاده از ارز دیجیتال در کیش

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش مطرح کرد:

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، گفت: درصورت موافقت بانک مرکزی با پیشنهاد استفاده از ارز دیجیتال برای ورود خودرو به مناطق آزاد، این مشکل برطرف خواهد شد ساخت مسکن ارزان برای کارکنان نهادها و بخش های مختلف جزیره در دستور کار است.

به گزارش دولتخانه کیش ، غلامحسین مظفری در نشست خبری با حضور استاندار هرمزگان در حاشیه افتتاح طرح های عمرانی کیش به مشکلات جزیره کیش در زمینه ی واردات خودرو اشاره کرد و گفت: برای ورود خودرو به کیش موافقت معاون اول رئیس جمهور ، وزارت صنعت ، معدن و تجارت و گمرک اخذ شده اما در زمینه تامین ارز مورد نیاز با چالش روبه رو شدیم.
وی افزود: پیشنهاد ما استفاده از ارز دیجیتال از طریق سیستم های فعلی و صرافی ها بود و هفته آینده در جلسه ای با بانک مرکزی این موضوع پیگیری می شود و در صورت موافقت بانک مرکزی در خصوص استفاده از ارز دیجیتال، مشکل ورود خودرو به مناطق آزاد برطرف خواهد شد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به گرانی مسکن و مشکلات ساکنان و بخصوص کارمندان کیش در زمینه تامین مسکن گفت: با وزارت مسکن مذاکره شده و امیدواریم به زودی با واگذاری زمین مسکونی با قیمت مناسب به کارمندان ، مشکل مسکن کارمندان این منطقه حل شود.
مظفری افزود: سکونت برخی از کارکنان کیش در این جزیره ضرورت ندارد که زمینه های ساخت مسکن برای این افراد در بندر آفتاب فراهم شده  و سرمایه گذاران نیز باید کمک کنند تا مشکل مسکن این قشر از ساکنان کیش حل شود.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش درخصوص قانون چگونگی مناطق آزاد کشور نیز، گفت: قانون چگونگی اداره مناطق آزاد ، قانون مناسبی است که فضا را برای سرمایه گذاران آماده می کند اما برخی از قوانین ناگهانی و کارشناسی نشده موجب فرار سرمایه گذاران می شود.
وی ادامه داد: بسیاری از مناطق آزاد کشورهای همجوار ، همه محدودیت ها را برداشته اند تا سرمایه گذاران با خیال آسوده بتوانند در این مناطق سرمایه گذاری کنند و اگر ما نیز بخواهیم سرمایه گذاران را جذب کنیم باید در زمینه قوانین و مقررات ، به سرمایه گذاران اطمینان خاطر بدهیم.
مدیر عامل سازمان منطقه ی آزاد کیش وجود پردیس دانشگاه های معتبر کشور در کیش را یک مزیت برشمرد و گفت: به زودی یک دانشگاه جدید با سهامداری دانشگاه های فعلی راه اندازی می شود که در این زمینه با وزارت علوم به توافق رسیده ایم.
استاندار هرمزگان نیز با اشاره به شرایط فعلی کشور گفت: دولت و بانک مرکزی تلاش می کنند تا با ارز حاصل از صادرات غیر نفتی ، کالاهای ضروری را تامین کنند.
فریدون همتی افزود: استفاده از ارز دیجیتال بهترین مسیر برای واردات خودرو و کالاهای گروه چهار است که در جلسه ای با آقای مظفری ، مدیر عامل منطقه آزاد قشم ، معاون اول رئیس جمهور و بانک مرکزی این موضوع را پیگیری می کنیم.
وی افزود: مناطق آزاد ، محل شکل گرفتن دانش و سرمایه و تولید هستند و می توانند بخشی از نیازهای کشور را برطرف کنند و اگر سایر مقررات برای مناطق آزاد کشور دردسر درست کنند سرمایه گذاران را فراری می دهند.
استاندار هرمزگان با اشاره به زیرساخت های حمل و نقل جاده ای استان هرمزگان گفت: جاده بندر بوشهر تا بندرعباس تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.همتی گفت: جاده ای هم برای دسترسی استان فارس به سواحل خلیج فارس درحال تکمیل شدن است و برای بهسازی جاده های چارک و بندرآفتاب با راهداری و  مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش مذاکره کرده ایم و امیدواریم مشکلات این جاده نیز به زودی برطرف شود

درباره دولتخانه کیش

سفر يعني زندگي زندگي يعني سفر صاحب امتياز شركت طراحان ايده نو پارس كيش پايگاه خبري فرهنگي و اجتماعي و هنري و گردشگري دولتخانه كيش برابر متون بدست آمده از مؤرخين از جمله شيراز نامه ، كيش در گذر تاريخ با نام و پيشوند دولتخانه كيش يعني شهر دولتمندان بجهت حضور تجار و بازرگانان و داد و ستد حرير و مرواريد در رديف سرزمين هاي مهمي چون تركستان و هند و چين نام گذاري گرديده بود.

لطفا در زمان دیگری چک نمایید.

توقیف و جریمه ۵۹۹ خودرو طی ۹ ماهه گذشته بعلت ورود به پیست دوچرخه سواری کیش

طی ۹ ماهه گذشته توقیف و جریمه ۵۹۹ خودرو بعلت وارد به پیست دوچرخه سواری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *