صفحه نخست / آموزشی / سخنگوی شورای سلامت کیش؛ شناسایی ۱۷۵۰ نفر مبتلا به بیماری کرونا

سخنگوی شورای سلامت کیش؛ شناسایی ۱۷۵۰ نفر مبتلا به بیماری کرونا

خبر کیش

سخنگوی شورای سلامت کیش گفت: هزار و ۷۵۰ نفر مبتلا به ویروس کرونا در جزیره شناسایی و از این تعداد ۱۷ نفر جان خود را از دست داده اند.

شناسایی ۱۷۵۰ نفر مبتلا به بیماری کرونابه گزارش دولتخانه کیش، دکتر محمدرضا رضانیا با اشاره به موج سوم شیوع ویروس کرونا که کل کشور را تحت تاثیر قرار داده است، گفت: همدلی و همسویی با دستگاه های اجرایی و اصحاب رسانه در اطلاع رسانی صحیح و آگاهی بخشی بر مردم جامعه در مقابله با این ویروس نقش بسزایی را ایفا می کند.
وی افزود: اکنون روزانه بیش از ۳۰ مورد مثبت ابتلا به ویروس کرونا در جزیره شناسایی می شود و متاسفانه در دو هفته گذشته سه نفر از مبتلایان جان خود را از دست داده اند.
دکتر رضانیا افزود: عمده مراجعات به بیمارستان و مرکز توسعه سلامت کیش دارای علائم بیماری هستند و ارائه خدمات به افراد در قرنطینه توسط نظارت نیروهای بسیجی و مدافعان سلامت با جدیت تمام ادامه دارد.
وی در خصوص ارائه خدمات به بیماران در قرنطینه از جمله افراد بی بضاعت افزود: جمع آوری و انتقال زباله، ایاب و ذهاب بیماران جهت مراجعه به بیمارستان و تحویل غذا درب منزل به صورت رایگان ارائه می شود.
دکتر رضانیا در رابطه با افزایش مبتلایان به بیماری کرونا گفت: ۱۸۰ بیمار در نقاهتگاه برای سپری کردن دوره درمان و ۲۴بیمار نیز تحت مراقبت های ویژه هستند که تمام خدمات ارائه شده به این افراد در سطح کیفیت بالا در نظر گرفته شده است.
وی افزود: در خصوص ابتلا به ویروس کرونا در جزیره کیش در مقایسه با شاخص های جهانی، کمتر از یک درصد نسبت به مناطق دیگر را به ثبت رسانده ایم و این رقم نشان دهنده خدمات با کیفیتی است که در جزیره کیش به بیماران ارائه می شود.
دکتر رضانیا با تاکید بر این که اگر شیوه نامه های بهداشتی از سوی ساکنین جزیره کیش رعایت نشود آسیب های غیر قابل جبران را به دنبال خواهد داشت، افزود: رعایت نکردن ضوابط بهداشتی موجب شتاب گرفتن شیوع بیماری کرونا میان اقشار مختلف جامعه، گسترش اندازه اپیدمی و فشار مضاعف بر کادر درمان و در نهایت شکست تاب آوری بیمارستان کیش خواهد شد.
دکتر مصطفی نادعلی نژاد رئیس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش با بیان اینکه با مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش و عملکرد مثبت دستگاه های اجرایی از جمله رسانه ها و مشارکت حداکثری مردم جزیره کیش نسبت به آمار جهانی این منطقه در وضعیت بهتر قرار دارد گفت: با رعایت شیوه نامه های بهداشتی و حفظ فاصله گذاری اجتماعی میان اقشار مختلف جامعه می توانیم اقداماتی موثری در کنترل بیماری داشته باشیم.
مصطفی خانزادی جانشین رئیس مدیریت بحران منطقه آزاد کیش نیز نقش موثر رسانه ها را در کنترل و مهار بیماری کرونا مثبت ارزیابی کرد و افزود: نقش رسانه ها در آگاهی بخشی به عموم جامعه در خصوص این که وضعیت جزیره کیش عادی نیست و عدم رعایت شیوه نامه های بهداشتی در سطح وسیع انجام شود.
خانزادی با اشاره به این که همزیستی با بیماری کرونا به معنای بی اهمیت شمردن ضوابط بهداشتی ابلاغ شده از سوی شورای سلامت کیش نیست خاطر نشان کرد: ۹۵ درصد کشور در وضعیت قرمز قرار گرفته است و با انسجام، همدلی و اهتمام بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی می توانیم از این بحران با موفقیت عبور کنیم.
وی تاکید کرد: سلامت آحاد جامعه در اولویت سیاست های سازمان و شورای سلامت کیش هست و افرادی که شیوه نامه های بهداشتی را رعایت نمی کنند متخلف شناخته شده و با آنان برخورد قانونی می شود.
خسرو نشان معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش بر لزوم اهمیت عملکرد رسانه ها و تاثیر آنان در فرهنگ سازی و رعایت ضوابط بهداشتی در بخش های مختلف جزیره کیش اشاره داشت و گفت: محور فعالیت های اقتصادی و عمرانی جزیره کیش مربوط به حوزه گردشگری است و سازمان منطقه آزاد کیش با ارتقای سلامت کیشوندان و گردشگرانی که قصد مسافرت به این منطقه را دارند در اولویت کار خود قرار داده است.
ملک بهمن شیردل مدیر اجتماعی، بهداشت و درمان سازمان منطقه آزاد کیش اقدامات موفقیت آمیز کنترل بیماری در موج های اول و دوم را همبستگی و همدلی تمام مردم جزیره کیش دانست و گفت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا در جزیره کیش اقداماتی از جمله در خصوص برگزاری ۲۷ جلسه شورای سلامت کیش، ۲۶۷ مصوبه در راستا سلامت کیشوندان، ۱۹ جلسه کارگروه و عمده تصمیمات نظارتی و بهداشتی از اماکن سطح کیش انجام شده است.

درباره دولتخانه کیش

سفر يعني زندگي زندگي يعني سفر صاحب امتياز شركت طراحان ايده نو پارس كيش پايگاه خبري فرهنگي و اجتماعي و هنري و گردشگري دولتخانه كيش برابر متون بدست آمده از مؤرخين از جمله شيراز نامه ، كيش در گذر تاريخ با نام و پيشوند دولتخانه كيش يعني شهر دولتمندان بجهت حضور تجار و بازرگانان و داد و ستد حرير و مرواريد در رديف سرزمين هاي مهمي چون تركستان و هند و چين نام گذاري گرديده بود.

لطفا در زمان دیگری چک نمایید.

بازگرداندن کیف پول مسافر ، توسط راننده تاکسی امانت دار کیش

پاکدستی و تعهد راننده تاکسی کیش کیف حاوی پول نقد را به صاحبش برگرداند.   …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *