صفحه نخست / استاندارد / شبکه فیبر نوری در کیش و قشم پایدار شد

شبکه فیبر نوری در کیش و قشم پایدار شد

وزیر ارتباطات:
افزایش خودکفایی کشور در حوزه فیبر دریایی، شبکه فیبرنوری در کیش و قشم و خارک پایدار شد.


وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: با خودکفایی کشور در زمینه فیبر دریایی در تولید فبیر نوری هزینه این طرح به یک سوم کاهش یافت.

به گزارش دولتخانه کیش ، محمدجواد آذری‌جهرمی در مراسم بهره برداری از فیبرنوری دریایی جزایر خلیج‌فارس جزیره قشم افزود: شرایط کرونایی بر اهمیت و جایگاه فضای مجازی و ساختار‌های ارتباطی در جهان بیش از پیش افزوده است.
وی افزود: شبکه فیبرنوری در قشم، کیش و خارک پایدار شده و ظرفیت رادیویی تا تنب بزرگ و کوچک و بوموسی گسترش یافته و این جزایر نیز باید با سرمایه‌گذاری دولتی به شبکه فیبر متصل شود.
آذری‌جهرمی افزود: در سه سال گذشته ۸۰درصد مردم هرمزگان به خدمات ارتباطات تلفن و پیامک دستری داشتند بوده که امروز به بیش از ۹۸ و ۶دهم درصد رسیده است.
وی گفت: افزایش پهنای باند اینترنت هرمزگان از ۲۶درصد به ۸۶درصد جهشی بزرگ در استان است.
وزیر ارتباطات هرمزگان را ویترین کشور دانست و افزود: بسیاری از توریست‌ها در این استان حضور می‌یابند و ضعف در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات سبب ایجاد تصور عقب‌ماندگی می‌شود.
آذری جهرمی افزود: اجرای ۱۲۰سایت جدید نسل سوم و چهارم مصوب شده و ۲۲۰کیلومتر فیبر جدید از جمله ۸۰کیلومتر در بخش عمومی حاجی آباد و ۱۰۰کیلومتر در بشاگرد با ۱۰۶ میلیارد تومان اعتبار از فردا آغاز می‌شود و تا ۲۰ اسفند به بهره‌برداری می‌رسد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: اشکالاتی وجود دارد که ناشی از انتظارات بجا، محدودیت منابع و بعضا ضعف‌های مدیریتی است.
وی گفت: توسعه زیرساخت‌های ارتباطی به‌ویژه در شرایط فعلی برای تسریع تحقق عدالت آموزشی بسیار حائز اهمیت است.

درباره دولتخانه کیش

سفر يعني زندگي زندگي يعني سفر صاحب امتياز شركت طراحان ايده نو پارس كيش پايگاه خبري فرهنگي و اجتماعي و هنري و گردشگري دولتخانه كيش برابر متون بدست آمده از مؤرخين از جمله شيراز نامه ، كيش در گذر تاريخ با نام و پيشوند دولتخانه كيش يعني شهر دولتمندان بجهت حضور تجار و بازرگانان و داد و ستد حرير و مرواريد در رديف سرزمين هاي مهمي چون تركستان و هند و چين نام گذاري گرديده بود.

لطفا در زمان دیگری چک نمایید.

الزام نصب سیستم های پایش و مانیتورینگ ترافیک شهری کیش

عامل انسانی و سرعت غیرمجاز مهمترین علت تصادفات در کیش است رئیس پلیس راهور کیش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *