صفحه نخست / صیانت و حفاظت از بیت المال وظیفه همه مسئولان است

صیانت و حفاظت از بیت المال وظیفه همه مسئولان است

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش:

صیانت و حفاظت از بیت المال وظیفه همه مسئولان و کارمندان است

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش در آخرین جلسه شورای اداری گفت: دفاع از بیت المال وظیفه همه مسئولان است.

دفاع از بیت المال وظیفه همه مسئولان خبر کیش

به گزارش خبرنگار دولتخانه کیش، غلامحسین مظفری در آخرین جلسه شورای اداری در سال ۹۷ با حضور مدیران و معاونان ادارات و سازمان های مختلف گفت: همه مسئولان موظف به رعایت حقوق مردم هستند و صیانت از بیت المال یکی از اصلی ترین وظایف مدیران در تمامی سطوح است.
وی افزود: موقعیت گردشگری کیش منحصر به فرد است و تدوین برنامه های راهبردی می تواند موقعیت گردشگری کیش را علاوه بر ایران در جهان ممتاز کند.
مظفری در خصوص نرخ بلیت هواپیما برای سفر به کیش گفت: این نرخ تابع بازار عرضه و تقاضا است و شرکت های هواپیمایی که برخی مواقع سال با کمبود مسافر رو برو هستند در این ایام به علت تقاضای بیشتر بلیت را با نرخ بالاتری عرضه می کنند و شرکت هواپیمایی کیش هم از این قاعده جدا نیست.
مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش به این نکته هم اشاره کرد، تنها مناطقی که پرواز چارتری در آنها هنوز برقرار است قشم و کیش هستند و سازمان هواپیمایی به علت استقبال مسافران از این مناطق هنوز قانون فروش چارتری در این مناطق را لغو نکرده است.
مجید ملانوروزی معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش هم در این جلسه به سفر اخیر مدیران و مسئولان سازمان به بنادر چارک و آفتاب اشاره کرد و گفت: امکانات مورد نیاز مسافران در این بنادر فراهم است .
وی گفت: پارسال بیش از ۱۷ هزار خودرو وارد کیش شد که مشکلات ترافیکی را به دنبال داشت ، امسال برای کنترل ترافیک ، آرامش و امنیت بیشتر مسافران و ساکنان قرار شد خودروها با شرایط ویژه وارد کیش شوند.
ملانوروزی گفت: کمپ های چادری هم برای مسافران در نظر گرفته شده است و نمایشگاه بین المللی و مدارس هم در شرایط نامساعد جوی مسافران را پذیرش می کند.
شیخ یعقوب شمس امام جمعه اهل سنت نیز در این جلسه از مسئولان خواست شرایط ورود و اقامت در کیش را برای مسافران تشریح کنند تا افرادی که با تبلیغات سوء قصد تخریب گردشگری را دارند نتوانند به اهدافشان برسند.
آخرین جلسه شورای اداری کیش دو مهمان ویژه از دادستانی کل کشور هم داشت.   
سعید عمرانی معاون قضایی دادستان کل کشور در این جلسه گفت: ۸۰ درصد مشکلات کشور داخلی است و مدیران با اشراف کامل به امور و تعهد و تخصص باید درصدد رفع مشکلات باشند
وی افزود: پرداخت یارانه به افراد مجهول، فعالیت با کارت های بازرگانی بی هویت و تراکنش مالی افراد فوت شده مواردی است که باید با جدیت رسیدگی شود.
عمرانی معاون دادستان دیوان محاسبات کشور نیز در جلسه شورای اداری کیش با تشریح و آموزش قوانین برای مدیران چند نکته را متذکر شد که مهمترین آنها، آگاهی نداشتن مدیران از قوانین ، انتصاب افراد در پست های مدیریتی که درآن تخصصی ندارند و بی توجهی به اموال عمومی مهمترین آنها بود.
وی افزود: رتبه ایران در فساد اداری  از بین ۱۶۷ کشور دنیا ، ۱۳۱ است و این آمار بسیار متاثر کننده است.
عمرانی آمار تخلفات مدیران در سال ۹۷ را ۱۰۲۰ پرونده عنوان کرد و گفت: از سال ۷۲ ۲۰ هزار پرونده مربوط به تخلفات مدیران در دیوان محاسبات اداری تشکیل شده است.
معاون دادستان دیوان محاسبات کشور مهمترین راهکار کاهش تخلفات را ، اطلاع کامل از قوانین و تعهد و تخصص عنوان کرد و گفت: مسئولان مراقب اموال عمومی باشند چراکه زیر ذره بین قانون هستند.