صفحه نخست / اجتماعی / آغاز نمونه برداری از نهنگ به گِل نشسته دوم در کیش

آغاز نمونه برداری از نهنگ به گِل نشسته دوم در کیش

خبر کیش

آغاز بررسی و نمونه‌برداری از لاشه نهنگ در کیش
بررسی های اولیه و جداسازی اسکلت نهنگ به گل نشسته،‌ با انتقال لاشه آن به ساحل آغاز شد.

به گزارش دولتخانه کیش به نقل از خبرنگار اقتصاد ملی از جزیره کیش، رییس اداره محیط زیست این سازمان با اشاره به اعزام کارشناس مجرب آبزیان به جزیره کیش برای نمونه برداری و تعیین علت مرگ گفت : هم اکنون با انتقال لاشه به ساحل مراحل بررسی لاشه نهنگ برای تعیین مشخصات دقیق‌تر از جمله ، گونه ، اندازه ، جنس و سن این آبزی آغاز شده است

به گفته مریم محمدی با تلاش سازمان منطقه آزاد کیش و سازمان محیط زیست ، دکتر صیاد شیرازی مدیر مرکز حفاطت فک خزری صبح فردا پنج شنبه ١۴ آذر برای نمونه برداری و مطالعات پژوهشی وارد جزیره کیش می شود.

بر اساس بررسی‌های اولیه، دومین نهنگ به گل نشسته در سواحل کیش نیز از گونه براید بوده و طول آن ١٣ متر و ٣٠ سانتی متر است . این نهنگ که جنس نر است حدود ۵ تن وزن داشته و بالغ است .

محمدی با بیان اینکه جداسازی لاشه از اسکلت ممکن است چندین روز طول بکشد افزود ؛ پس از انجام فرایند پاک سازی و آماده سازی اسکلت ، امکان انتقال آن به موزه محیط زیست کیش برای مقاصد آموزشی و پژوهشی میسر خواهد بود.

درباره دولتخانه کیش

سفر يعني زندگي زندگي يعني سفر صاحب امتياز شركت طراحان ايده نو پارس كيش پايگاه خبري فرهنگي و اجتماعي و هنري و گردشگري دولتخانه كيش برابر متون بدست آمده از مؤرخين از جمله شيراز نامه ، كيش در گذر تاريخ با نام و پيشوند دولتخانه كيش يعني شهر دولتمندان بجهت حضور تجار و بازرگانان و داد و ستد حرير و مرواريد در رديف سرزمين هاي مهمي چون تركستان و هند و چين نام گذاري گرديده بود.

لطفا در زمان دیگری چک نمایید.

انعطاف برنامه های گردشگری کیش جهت انطباق با دستورات ستاد ملی کرونا در نوروز ۱۴۰۰

در نخستین جلسه ستاد نوروزی کیش عنوان شد: انعطاف برنامه های گردشگری کیش جهت انطباق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *