صفحه نخست / اجتماعی / موفقیت بی سابقه کیش در تامین مالی از طریق صکوک خرید دین

موفقیت بی سابقه کیش در تامین مالی از طریق صکوک خرید دین

خبر کیش

پس از نخستین تجربه موفق سازمان منطقه آزاد کیش در تامین مالی طرح های اقتصادی و عمرانی از طریق انتشار اوراق صکوک در سال گذشته، برای دومین بار در تاریخ مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور، طرح تامین مالی ۳۰۰۰ میلیارد ریالی از طریق عرضه اوراق یا صکوک خرید دین در بازار سرمایه به انجام می رسد.

به گزارش خبرنگار اقتصاد ملی از جزیره کیش، ناصرآخوندی عضو هیأت مدیره و معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش در این خصوص گفت: سازمان منطقه آزاد کیش در راستای تأمین مالی پروژه‌های فعال در جزیره زیبای کیش با همکاری شرکت تأمین سرمایه ملت برای دومین بار پیاپی موافقت اصولی تأمین مالی ۳۰۰۰ میلیارد ریالی از طریق بازار سرمایه را دریافت کرد.

ناصر آخوندی با بیان این مطلب گفت: بهره‌مندی از ظرفیتهای‌ بازار سرمایه برای تأمین مالی پروژه‌های فعال در جزیره از اولویت‌های سازمان منطقه آزاد کیش است.

بر این اساس، سعی شده در فضایی شفاف، منطقی، عادلانه و قابل رقابت، ضمن معرفی فرصت‌های سرمایه گذاری کیش به فعالان اقتصادی، مشارکت عمومی برای پیشبرد اقتصاد جزیره کیش از طریق بازار سرمایه جلب شود.

معاون توسعه و مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش افزود : همیشه بخشی از دارایی های سازمان منطقه آزاد کیش، بدلیل حجم بالای تراکنش های مالی، در حساب‌های دریافتی مورد ثبت و طبقه بندی قرار می‌گرفت تا در زمان‌های مقرر توسط سازمان وصول گردد و این مبالغ تا موعد تسویه در دسترس سازمان قرار نمی‌گرفت. از این رو، سازمان منطقه آزاد کیش با استفاده از این مدل و انتشار اوراق خرید دین به عنوان یکی از ابزارهای نوین تامین مالی اسلامی ، مطالبات و اسناد مدت دار خود را به وجه نقد تبدیل خواهد نمود.

سرپرست معاونت اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش در خصوص تأمین مالی از سازمان منطقه آزاد کیش اظهار داشت: طرح اولیه سازمان منطقه آزاد کیش برای ادامه فعالیت اجرایی ترمینال فرودگاهی کیش برای تأمین مالی ۳۰۰۰ میلیارد ریال در ۲ مرحله مورد موافقت سازمان بورس و اوراق بهادار قرار گرفت که در فاز نخست ۱۰۰۰ میلیارد ریال و در مرحله دوم ۲۰۰۰ میلیارد ریال منتشر خواهد شد.

ناصر آخوندی در ادامه گفت: سال گذشته نیز مبلغ ۳۰۰۰ میلیارد ریال از طریق صکوک اجاره از بازار سرمایه، تأمین مالی شد. در ماه گذشته نیز سازمان منطقه آزاد کیش بعنوان پیشرو در تأمین مالی از طریق بازار سرمایه موفق به اخذ موافقت اصولی برای ایجاد نخستین صندوق زمین و ساختمان در مناطق آزاد کشور شده است

درباره دولتخانه کیش

سفر يعني زندگي زندگي يعني سفر صاحب امتياز شركت طراحان ايده نو پارس كيش پايگاه خبري فرهنگي و اجتماعي و هنري و گردشگري دولتخانه كيش برابر متون بدست آمده از مؤرخين از جمله شيراز نامه ، كيش در گذر تاريخ با نام و پيشوند دولتخانه كيش يعني شهر دولتمندان بجهت حضور تجار و بازرگانان و داد و ستد حرير و مرواريد در رديف سرزمين هاي مهمي چون تركستان و هند و چين نام گذاري گرديده بود.

لطفا در زمان دیگری چک نمایید.

نیاز مبرم کیش به روایت‌سازی فرهنگی و هنری

🔸معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش: نیاز مبرم کیش به روایت‌سازی فرهنگی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *