صفحه نخست / استاندارد / نصب پل های تلسکوپی ساخت داخل در فرودگاه کیش

نصب پل های تلسکوپی ساخت داخل در فرودگاه کیش

خبر کیش

جزیره کیش،

با انجام تغییراتی در پروژه ترمینال فرودگاه کیش و افزایش پل های تلسکوپی، ظرفیت مسافری این فرودگاه از ۳ میلیون نفر به ۶ میلیون نفر خواهد رسید.

وی گفت: با انعقاد قرارداد با یکی از شرکت های دانش بنیان  کشور نخستین پل تلسکوپی وارد پروژه ترمینال فرودگاه بین المللی کیش شد.

به گزارش دولتخانه کیش به نقل از خبرگزاری سیمای کیش ،مظفری افزود: بر اساس انعقاد این قرارداد که تعداد آن از “۵ به ۱۰ پل تلسکوپی” افزایش یافته است هر دو هفته یکی از پل های تلسکوپی به پروژه ترمینال فرودگاه بین المللی کیش اضافه می شود.
وی با قدردانی از شرکت ملزومات برق و معاونت علمی ریاست جمهوری در خصوص تخصیص تسهیلات و پشتیبانی دانش و فنی این پروژه تصریح کرد: این مهم در سالی که “جهش تولید” از سوی مقام معظم رهبری نام گذاری شده است با کمک صندوق پژوهش و نوآوری و تعهداتی که سازمان منطقه آزاد کیش داشت یکی از نیازهای جدی کشور در بخش تجهیزات فرودگاهی با بهره گیری از تخصص و تجربه شرکت طرف قرارداد به بهره برداری می رسد.
مظفری در خصوص  تامین منابع مالی برای پروژه ترمینال فرودگاه بین المللی کیش گفت:  با انتشار اوراق صکوک ۹۰درصد سفارش تجهیزات پروژه ترمینال فرودگاه انجام شده است.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با بیان این که بیش از ۴۲۰ نفر در این پروژه مشغول به کار هستند افزود: با افزایش نیروی انسانی؛ فعالیت این پروژه سرعت بیشتری خواهد گرفت و تلاش بر این هست تا پایان سال جاری این مجموعه به بهره برداری برسد.
مصطفی خانزادی معاون عمرانی و زیر بنایی سازمان منطقه آزاد کیش نیز با بیان اینکه این پروژه در قالب دو قرارداد محقق می شود و گفت: در قرارداد نخست مبلغی بالغ بر ۲۶۰ میلیارد تومان هزینه این پروژه شد و در قرارداد دوم نیز با توجه به متغیر بودن قیمت ها ۱۷ و نیم میلیون یورو به ارزش ریالی ۹۴ میلیارد تومان بر آورد هزینه شده است و تا حدود ۱۵۰ میلیارد تومان افزایش خواهد داشت.
خانزادی با بیان این که هر کدام از پل های تلسکوپی طبق قرارداد ۵ و نیم میلیارد تومان هزینه شده است گفت: تامین ده پل تلسکوپی بالغ بر ۵۵ میلیارد تومان توسط شرکت داخلی دانش بنیان انجام شده است که مشابه آن توسط شرکت خارجی سه برابر قیمت تمام شده است.
معاون عمرانی و زیر بنایی سازمان منطقه آزاد کیش افزود: براساس برنامه زمان بندی جبرانی این پروژه در اسفند ماه سال جاری به بهر برداری خواهد رسید،
مصطفی خانزادی گفت: مسافر گیری و حمل بار در این فرودگاه قابلیت های خیلی خوبی را برای سرزمین اصلی و کشورهای همجوار فراهم می کند.

درباره دولتخانه کیش

سفر يعني زندگي زندگي يعني سفر صاحب امتياز شركت طراحان ايده نو پارس كيش پايگاه خبري فرهنگي و اجتماعي و هنري و گردشگري دولتخانه كيش برابر متون بدست آمده از مؤرخين از جمله شيراز نامه ، كيش در گذر تاريخ با نام و پيشوند دولتخانه كيش يعني شهر دولتمندان بجهت حضور تجار و بازرگانان و داد و ستد حرير و مرواريد در رديف سرزمين هاي مهمي چون تركستان و هند و چين نام گذاري گرديده بود.

لطفا در زمان دیگری چک نمایید.

چه خبر از قیمت مسکن در کیش

چه خبر از قیمت مسکن در کیش در یکی دو سال گذشته افزایش سرسام آور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *