صفحه نخست / اجتماعی / علت مرگ نهنگ براید پیدا شده در سواحل شرقی کیش بررسی میشود

علت مرگ نهنگ براید پیدا شده در سواحل شرقی کیش بررسی میشود

خبر کیش

نهنگ براید مرده که امروز در سواحل شرقی کیش پیدا شده بود از دریا خارج و به صورت بهداشتی دفن شد.


به گزارش دولتخانه کیش به نقل از خبرنگار اقتصاد ملی و حمایت دکتر سیفی رئیس دامپزشکی سازمان منطقه آزاد کیش گفت به همت پرسنل شرکت عمران و آب و خدمات شهری کیش نهنگی که ظاهراً چند روز پیش به دلیلی نامعلوم مرده بود و با امواج شدید چند روزه دریا به سواحل شرقی جزیره کشیده شده بود با تلاش پرسنل شرکت عمران و خدمات شهری از آب بیرون کشیده شد و به محل مناسبی حمل و بصورت بهداشتی دفن گردید.

دکتر سیفی ریاست دامپزشکی کیش افزود این نهنگ ۵ تنی از نوع نهنگ براید و از جنس ماده بوده و علت مرگ در حال بررسی است وی اظهار داشت که علت مرگ معلوم نیست برابر معاینات و بررسی فیزیکی انجام شده نهنگ به هیچ وجه با پروانه کشتی برخورد نداشته است. دکتر سیفی گفت بررسی ها در مورد علت مرگ این نهنگ غول پیکر ادامه دارد و به محض تکمیل بررسی ها اخبار به سمع نظر مردم و دوستداران محیط زیست خواهد رسید.

حامد مشیری کارشناس محیط زیست در این خصوص گفت: این نهنگ از گونه بالن دار ، نهنگ براید ( نهنگ گرمسیری ) بوده و بنا به دلایل مختلفی ممکن است به گل نشسته باشد .
وی در خصوص دلایل به گل نشستن این نهنگ، گفت: تصادف با کشتی، گیر کردن در تور ماهیگیران، آلودگی دریا و بیماری می تواند از دلایل مرگ این گونه نهنگ باشد.
مشیری افزود: با توجه به اینکه شواهد مشخصی روی بدن این نهنگ دیده نشد علت مرگ نیاز به نمونه برداری آزمایشگاهی دارد.
وی افزود: با توجه به اینکه زمان زیادی از مرگ نهنگ گذشته بود بوی بد این نهنگ در ساحل به مشام می رسید.
کارشناس محیط زیست با اشاره به حضور برخی از مردم در کنار ساحل و تماشای این نهنگ گفت: مردم نباید در چنین مواقعی به ساحل نزدیک شوند و رعایت نکردن مسائل بهداشتی می تواند باعث بیماری شود.
حامد مشیری گفت: لاشه نهنگ در ساحل دفن شد و این بهترین کاری بود که می توانست انجام شود.

درباره دولتخانه کیش

سفر يعني زندگي زندگي يعني سفر صاحب امتياز شركت طراحان ايده نو پارس كيش پايگاه خبري فرهنگي و اجتماعي و هنري و گردشگري دولتخانه كيش برابر متون بدست آمده از مؤرخين از جمله شيراز نامه ، كيش در گذر تاريخ با نام و پيشوند دولتخانه كيش يعني شهر دولتمندان بجهت حضور تجار و بازرگانان و داد و ستد حرير و مرواريد در رديف سرزمين هاي مهمي چون تركستان و هند و چين نام گذاري گرديده بود.

لطفا در زمان دیگری چک نمایید.

جام جهانی ۲۰۲۲ قطر می‌تواند عامل مهمی در تقویت توسعه و رونق گردشگری ورزشی کیش باشد.

  معاون فرهنگی و گردشگری دبیرخانه مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی، گفت:گردشگری در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *