صفحه نخست / اجتماعی / پاسداری از حقوق کارگران کیش، با سامانه هوشمند کار و اشتغال

پاسداری از حقوق کارگران کیش، با سامانه هوشمند کار و اشتغال

خبر کیش


رئیس واحد کار و خدمات اشتغال منطقه آزاد کیش از راه اندازی سامانه هوشمند کار و اشتغال با هدف حفظ حقوق کارگر در کیش خبر داد.

حفظ حقوق کارگر با سامانه هوشمند کار و اشتغال در کیش

به گزارش دولتخانه کیش به نقل از خبرنگار اقتصاد ملی از جزیره کیش، محمدعلی جلایر با بیان اینکه براساس قوانین و مقررات مناطق آزاد، قرارداد‌های کار در ۳ نسخه تنظیم می‌شود، گفت: براساس این قانون یک نسخه نزد کارفرما، یک نسخه نزد کارگر و نسخه دیگر نزد سازمان منطقه آزاد به ثبت می‌رسد.
وی گفت: این سامانه با هدف ثبت قرارداد‌های کار و دسترسی آسان به اطلاعات کارفرما و کارگر راه اندازی شده است.
جلایر حفظ حقوق کارگر، حفظ حقوق کارفرما و تعیین دقیق روابط فی مابین کارگر و کارفرما را از جمله مزایای راه اندازی سامانه کار و اشتغال برشمرد.

وی افزود: در گذشته حقوق کارگران به حساب پیمانکاران واریز می‌شد و پیمانکار حقوق کارگر را پرداخت می‌کرد و در قانون جدید حقوق مستقیم به حساب کارگر واریز می‌شود.
رئیس واحد کار و خدمات اشتغال منطقه آزاد کیش با اشاره به اینکه ثبت قرارداد بین کارگر وکارفرما یک تکیف و وظیفه قانونی است، گفت: بر اساس ماده ۱۰ مقررات اشتغال در مناطق آزاد، کارفرما مکلف است یک نسخه از قرارداد را به اداره کار ارسال کند و این کار در کیش به ثبت قرارداد در سامانه کارو اشتغال تبدیل شده است.
جلایر افزود: چنانچه کارفرما از این کار خودداری کند مطابق با قانون کار فصل مجازات‌ها به دلیل اجرا نکردن قوانین کار مجرم شناخته می‌شود.
وی افزود: مقررات اشتغال در مناطق آزاد مشتمل بر ۵۱ ماده است که ۱۵۲ ماده از آن حذف شده و در قالب قرارداد کار بین کارگرو کارفرما و توفقات آن‌ها مشخص شده است.
رئیس واحد کار و خدمات اشتغال منطقه آزاد کیش با اشاره به اینکه قرارداد کار میان کارگرو کار فرما در مناطق آزاد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، افزود: چنانچه قرارداد کار در این مناطق میان کارگرو کارفرما بسته نشود، ۱۵۲ ماده‌ی دیگر قانون کار به ۵۱ ماده مقررات اشتغال در مناطق آزاد اضافه خواهد شد.
محمدعلی جلایر با اشاره به اینکه ۳ هزار کارفرما در جزیره کیش اطلاعات ۱۲ هزار کارگر را در سامانه به ثبت رسانده اند، گفت: در مرحله دوم ثبت اطلاعات قرارداد‌های کار در سامانه کارواشتغال در تلاش هستیم کارگران نیز با خود اظهاری امکان ثبت اطلاعات قرارداد‌های کار خود را در سامانه کار و اشتغال پیدا کنند.

وی بابیان اینکه آمار رسمی اشتغال در کشور بر مبنای آمار تامین اجتماعی محاسبه می‌شود گفت: آمار ثبت شده بیمه شدگان تامین اجتماعی در کیش ۳۵ هزار نفر اعلام شده است.
رئیس واحد کار و خدمات اشتغال منطقه آزاد کیش، افزود:بر اساس آمار‌ها در حال حاضر ۳۵ هزار نفر به صورت مستقیم، بیمه شده تامین اجتماعی در کیش هستند و تعداد ۷۵ هزار نفر دیگر از بیمه شدگان در کیش را خانواده‌های این افراد تشکیل می‌دهند.
منبع: خبرگزاری صداوسیما

درباره دولتخانه کیش

سفر يعني زندگي زندگي يعني سفر صاحب امتياز شركت طراحان ايده نو پارس كيش پايگاه خبري فرهنگي و اجتماعي و هنري و گردشگري دولتخانه كيش برابر متون بدست آمده از مؤرخين از جمله شيراز نامه ، كيش در گذر تاريخ با نام و پيشوند دولتخانه كيش يعني شهر دولتمندان بجهت حضور تجار و بازرگانان و داد و ستد حرير و مرواريد در رديف سرزمين هاي مهمي چون تركستان و هند و چين نام گذاري گرديده بود.

لطفا در زمان دیگری چک نمایید.

بررسی مشکلات شرکت‌های اجاره ‌خودرو در کیش

در نشستی با حضور عوامل نیروی انتظامی صورت گرفت:‌ بررسی مشکلات شرکت‌های اجاره ‌خودرو در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *