صفحه نخست / سازمان منطقه آزاد کیش / پایان سال اتمام طرح توسعه باند جنوبی فرودگاه کیش

پایان سال اتمام طرح توسعه باند جنوبی فرودگاه کیش

خبر کیش

علی عرب مدیرعامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه های کیش از سرعت بخشیدن به پروژه باند جنوبی فرودگاه کیش خبر داد و پیش‌بینی کرد تا پایان امسال این پروژه به اتمام رسد.
به گزارش دولتخانه کیش مدیرعامل شرکت توسعه بنادر و فرودگاه کیش گفت: عملیات اجرایی پروژه باند جنوبی فرودگاه بین المللی جزیره کیش به طول ۴۳۸۰ متر و عرض ۷۵ متر با رویه آسفالتی در دی ماه ۱۳۹۸ آغاز گردید و از همان تاریخ با توجه به اینکه اجرای بخشی از عملیات احداث و تکمیل باند جنوبی در سال های گذشته انجام و متوقف شده بود، تجهیز کارگاه، برداشت فصل مشترک نقشه برداری و انجام آزمایشات مطالعاتی، بررسی و انتخاب معادن جهت تهیه مصالح اساس و مصالح سنگی آسفالتی و آماده سازی کارخانه تولید آسفالت آغاز گردید؛ لیکن از اواسط اسفند ماه ۱۳۹۸ با شیوع ویروس کرونا عملیات اجرایی در پروژه با رکود مواجه شد و تا اواسط اردیبهشت ۱۳۹۹ این شرایط ادامه پیدا کرد و متعاقباٌ کارگاه بعد از صدور مجوز شروع عملیات با رعایت پروتکل های بهداشتی شروع به فعالیت نمود.
ایشان در ادامه افزود: با توجه به اینکه این پروژه نیاز به حجم عظیمی از مصالح سنگی برای آسفالت و زیر سازی را دارد، می بایست بیش از ۱۰۰۰۰۰ تن مصالح سنگی از معادن اطراف هرمزگان که آزمایش های فیزیکی و شیمیایی آن توسط آزمایشگاه مکانیک خاک وزارت راه و ترابری و مشاور پروژه مورد تایید قرار گرفته به بندر شهید رجایی حمل و از انجا مجددا بارگیری و به کیش حمل گردد.
وی خاطر نشان کرد: از دیگر مشخصات پروژه استفاده از قیر با مشخصات فنی خاص می باشد pg76-10 که به صورت اختصاصی جهت این پروژه در پالایشگاه تولید می گردد. همچنین جهت احداث اورران پروژه از تثبیت بستر با سیمان به وسیله دستگاه WR استفاده گردید و برای تکمیل زیر ساخت ها ۲۵۰۰ متر مکعب بتن ریزی گردیده است.


ایشان آسفالت این پروژه را بالغ بر ۸۰ هزار تن برآورد کرد و افزود: در صورت تامین هزار تن آسفالت در روز کمتر از سه ماه آینده، همزمان آسفالت و روشنایی این پروژه به اتمام خواهد رسید که در حال حاضر عملیات اجرایی پروژه در حدود ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و طبق پیش بینی های انجا شده تا پایان سال به بهره برداری خواهد رسید.
علی عرب در پایان افزود پس از اجرای این پروژه کلاس هوانوردی باند فرودگاه بین اللملی کیش به بالاترین کلاس جهانی ۴ f ارتقا می یابد که قابلیت نشست و برخواست هواپیمای پهن پیکر ایر باس A380 را خواهد داشت که پس از فرودگاه بین المللی امام خمینی، فرودگاه بین المللی کیش دومین فرودگاه کشور با این استاندارد خواهد بود.

درباره دولتخانه کیش

سفر يعني زندگي زندگي يعني سفر صاحب امتياز شركت طراحان ايده نو پارس كيش پايگاه خبري فرهنگي و اجتماعي و هنري و گردشگري دولتخانه كيش برابر متون بدست آمده از مؤرخين از جمله شيراز نامه ، كيش در گذر تاريخ با نام و پيشوند دولتخانه كيش يعني شهر دولتمندان بجهت حضور تجار و بازرگانان و داد و ستد حرير و مرواريد در رديف سرزمين هاي مهمي چون تركستان و هند و چين نام گذاري گرديده بود.

لطفا در زمان دیگری چک نمایید.

 ممنوعیت ۲ هفته ای ورود خودرو‌ از سرزمین اصلی به کیش

ممنوعیت ۲ هفته ای ورود خودرو‌ از سرزمین اصلی به کیش سخنگوی شورای سلامت کیش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *