صفحه نخست / سازمان منطقه آزاد کیش / چهار بیمار خوش حال کرونایی در بیمارستان کیش

چهار بیمار خوش حال کرونایی در بیمارستان کیش

خبر کیش

سخنگوی شورای سلامت کیش با اشاره به اینکه ۴ بیمار خوش حال کرونایی در بیمارستان کیش بستری هستند، گفت: ۹ هزار و ۱۲۲ آزمایش تشخیص بیماری کووید ۱۹ در کیش انجام شده و ۳ هزار و ۸ بیمار مثبت کووید ۱۹ شناسایی شده است.

به گزارش دولتخانه کیش ، دکتر رضانیا افزود: متاسفانه امروز یکی از هموطنان با سن ۹۳ سال که مسافر در جزیره کیش بودند و به خاطر وخامت حال عمومی بستری بودند فوت کرد.
وی گفت: تناقضاتی در دستورالعمل‌های ابلاغی و اعلام برخی از مسئولان استانی در خصوص وضعیت جزیره کیش بوده که براساس طرح مدیریت هوشمند محدودیت‌های کرونایی که از سوی ستادملی مقابله با کرونا و همچنین ستاد استانی به شهرستان‌ها ابلاغ شده است دستورالعمل‌هایی را برای تعیین وضعیت درنظر گرفته شده است.
سخنگوی شورای سلامت کیش افزود: در این مدیریت هوشمند مناطقی مشمول وضعیت قرمز می‌شوند که روزانه ده بیمار بستری در صد هزار نفر جمعیت منطقه با تشخیص آزمایش pcr مثبت کرونا داشته باشند.
دکتر رضانیا گفت: در جزیره کیش با توجه به جمعیت حدود ۴۳ هزار نفر و با افزایش تعداد مسافران به ۵۰ هزار نفر محسوب شود این شاخص به ۵ نفر بستری با تشخیص مثبت کرونا محاسبه می‌شود منطقه مشمول وضعیت قرمز می‌شود.
سخنگوی شورای سلامت گفت: در مناطق قرمز محدودیت‌های گروه‌های ۲، ۳ و ۴ اعمال می‌شود.
دکتر رضانیا افزود: اگر در منطقه‌ای شش نفر بیمار با تشخیص آزمایش pcr مثبت کرونا بستری شوند به ازای هر صد هزار نفر جمعیت وضعیت نارنجی محسوب می‌شود که در جزیره کیش با احتساب این شاخص روزانه سه بیمار محاسبه می‌شود.
وی گفت: اگر در منطقه ایی روزانه  ۴ بیمار با تشخیص آزمایش pcr مثبت کرونا به ازای صدهزار نفر جمعیت در بیمارستان بستری شوند آن منطقه وضعیت زرد را دارد که در جزیره کیش این شاخص به ۲ تعیین شده است.
دکتر رضانیا گفت: تا امروز تعداد بیماران بستری کمتر از دو نفر در روز بوده است که براساس شاخص تعیین شده وضعیت جزیره زرد محسوب می‌شود.
وی گفت: در وضعیت زرد گروه‌های شغلی ۴ شامل محدودیت می‌شوند که در جلسه ستاد کرونا منطقه آزاد کیش این محدودیت‌ها بررسی و اعلام شد.
سخنگوی شورای سلامت کیش گفت: ناظرین که از طرف قرارگاه کنترل محدودیت‌ها که شامل نیروی انتظامی و سپاه هستند و ناظرینی که از سوی مرکز توسعه سلامت، معاونت گردشگری، بازرگانی، جامعه مراکز پذیرایی، جامعه بازاریان و هتل‌ها انشالله این نظارت با قدرت ادامه پیدا می‌کند که محدودیت‌ها اعمال شود.
وی گفت: در اجرای این طرح با متخلفین برخورد قانونی خواهد شد.
دکتر رضانیا گفت: اپیدمی که در ایران اتفاق افتاده باتوجه به اینکه جزیره کیش بعنوان یک جزیره گردشگری مسافران زیادی را پذیرایی کرده است، اما الگویی مناسبی بوده و شیب بیماری کنترل شده بوده در جزیره و در هیچ کدام از پیک گذشته بیماری خطر و بحران جدی در جزیره وجود نداشته است.
وی گفت: امیدوارم با همین شیوه بتوانیم بیماری را در جزیره کنترل کنیم و تا پایان اپیدمی و رفع این ویروس منحوس از جامعه انسانی سلامت ساکنان کیش را حفظ کنیم. 

درباره دولتخانه کیش

سفر يعني زندگي زندگي يعني سفر صاحب امتياز شركت طراحان ايده نو پارس كيش پايگاه خبري فرهنگي و اجتماعي و هنري و گردشگري دولتخانه كيش برابر متون بدست آمده از مؤرخين از جمله شيراز نامه ، كيش در گذر تاريخ با نام و پيشوند دولتخانه كيش يعني شهر دولتمندان بجهت حضور تجار و بازرگانان و داد و ستد حرير و مرواريد در رديف سرزمين هاي مهمي چون تركستان و هند و چين نام گذاري گرديده بود.

لطفا در زمان دیگری چک نمایید.

معرفی دبیر و روسای کمیته‌های یازده گانه ستاد نوروزی ۱۴۰۰

معرفی دبیر و روسای کمیته‌های یازده گانه ستاد نوروزی ۱۴۰۰   مدیرعامل سازمان منطقه آزاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *