صفحه نخست / اجتماعی / کلاهبرداری در فضای مجازی به نام دوست و به کام مجرمین

کلاهبرداری در فضای مجازی به نام دوست و به کام مجرمین

خبر کیش

رئیس پلیس فتا درخواست کمک های مالی از سوی مخاطبین شیوه جدیدی از کلاهبرداران عنوان کردو تاکید داشت: قبل از واریز هر گونه وجه از صحت موضوع و درخواست کمک اطمینان حاصل کنید.

به گزارش دولتخانه کیش، به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ ” محمدرضا رضایی ” در این رابطه اظهار کرد: امروزه بیشتر مردم کاربر شبکه های اجتماعی هستند،شبکه های اجتماعی دارای تنظیمات امنیتی هستند که برخی از کاربران نسبت به انجام تنظیمات امنیتی آن بی توجه هستند این امر باعث می شود نفوذ مجرمین به این شبکه ها به راحتی صورت پذیرد و فرد مجرم پس از نفوذ به دوستان و لیست مخاطبین فرد قربانی پیامی ارسال نموده ودرخواست وجه می نماید.

رئیس پلیس فتا در ادامه اظهار داشت، مخاطب یا قربانی به تصور اینکه این درخواست کمک مالی از سوی دوست واقعی آن صورت پذیرفته است مبالغ را به حساب شماره اعلامی واریز می نماید و غافل از اینکه این پول به حساب مجرمین واریز گردیده است. دراین خصوص پرونده های متعددی وجود دارد و به همه کیشوندان وکاربران فضای مجازی توصیه اکید می نمائیم اگر دوستی در فضای مجازی برای ما پیام ارسال کرد و در آن درخواست کمک مالی و یا وجه نقد را نمود قبل از واریزی مبلغ ، حتما” با او تماس تلفنی برقرار نمائیم و از ارسال پیام کمک توسط آن اطمینان حاصل نمائیم و نکته مهمتر اینکه حتما با ورود به بخش تنظیمات امنیتی شبکه های اجتماعی و فعال نمودن رمز دو مرحله ای ، امنیت اکانت خود در شبکه های اجتماعی را تاحد قابل قبولی افزایش دهیم.

وی در پایان با تاکید بر خدمات رسانی آنلاین پلیس در حوزه های مختلف به ویژه دریافت مشاوره خاطر نشان کرد: هموطنان عزیز در هر بخش از سرزمین ایران اسلامی می توانند با ورود به سایت www.cyberpolice.irشکایت، پیشنهاد و انتقادات خود را مطرح کنند.

درباره دولتخانه کیش

سفر يعني زندگي زندگي يعني سفر صاحب امتياز شركت طراحان ايده نو پارس كيش پايگاه خبري فرهنگي و اجتماعي و هنري و گردشگري دولتخانه كيش برابر متون بدست آمده از مؤرخين از جمله شيراز نامه ، كيش در گذر تاريخ با نام و پيشوند دولتخانه كيش يعني شهر دولتمندان بجهت حضور تجار و بازرگانان و داد و ستد حرير و مرواريد در رديف سرزمين هاي مهمي چون تركستان و هند و چين نام گذاري گرديده بود.

لطفا در زمان دیگری چک نمایید.

نیاز مبرم کیش به روایت‌سازی فرهنگی و هنری

🔸معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش: نیاز مبرم کیش به روایت‌سازی فرهنگی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *