صفحه نخست / آموزشی / کیش مبتکر و پایلوت طرح شهید سلیمانی، کنترل اپیدمی کرونا در کشور

کیش مبتکر و پایلوت طرح شهید سلیمانی، کنترل اپیدمی کرونا در کشور

خبر کیش

آغاز طرح شهید سلیمانی با هدف عشق و خدمت به مردم در کیش
در جلسه برون بخشی که به مناسبت اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در مرکز توسعه سلامت کیش و با حضور نمایندگان ادارات هلال احمر ،معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان،شرکت عمران آب و خدمات شهری و مسئولین ستادی مرکز توسعه سلامت کیش برگزار شد

به گزارش دولتخانه کیش، اعضائ در خصوص نحوه مشارکت و اجرای طرح مذکور و در راستاری ارائه خدمات شایسته به مردم و با هدف کنترل و پیشگیری از کووید۱۹ نقطه نظرات خود را مطرح کردند.
رئیس مرکز توسعه سلامت کیش : طرح ملی «شهید حاج قاسم سلیمانی» که از چهارم آبان در کیش شروع شده یک طرح مشترک وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و بسیج به‌منظور مدیریت و کنترل اپیدمی کووید ۱۹ به شیوه “محله و خانواده محور” مبتنی بر برنامه «هر خانه؛ یک پایگاه سلامت» در سراسر کشور اجرا میشود.
دکتر رضانیا افزود :اهداف کلی اجرای این طرح بزرگ و ملی،که در کیش همزمان با سراسر کشور و در راستای سیره آن شهید بزرگوار که سراسر عمر پر خیر و برکتشان در راه عشق به خلق الله بود ، مدیریت و کنترل اپیدمی کووید ۱۹ از طریق مشارکت مردمی و هماهنگی بین بخشی است و اهدافی ازجمله قطع زنجیره انتقال ویروس و افزایش رعایت پروتکل‌های بهداشتی، کاهش میزان بستری و مرگ‌ومیر و همچنین پوشش حمایتی از گروه‌های در معرض خطر را دنبال می‌کند.
وی افزود :ارائه مراقبت‌ها و خدمات ضروری بهداشتی به‌صورت حضوری و غیرحضوری، شناسایی زودهنگام بیماران، افراد در معرض تماس نزدیک و پاسخ سریع، قرنطینه خانگی و غیر خانگی و مراقبت از گروه‌های در معرض آسیب و همچنین ارتقای کیفیت مراقبت‌های بستری از سیاست‌های تعریف‌شده در طرح ملی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی است.
همچنین تشدید نظارت بر پروتکل‌های بهداشتی و اعمال قانون، قرنطینه خانگی و ره‌گیری بیماران، آموزش، اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی، حفاظت از گروه‌های آسیب‌پذیر، ایجاد محدودیت هوشمند و هدفمند و تقویت فرایند درمان سرپایی و کاهش موارد بستری ازجمله راهبردهایی تعریف‌شده برای این طرح ملی است.
دکتر رضانیا رئیس مرکز توسعه سلامت کیش در این نشست مشترک ضمن تشکر از زحمات بسیج ، سازمان منطقه آزاد کیش ،شرکت عمران آب و خدمات شهری ،،معاونت فرهنگی اجتماعی ،هلال احمر ،اصناف و…. از آغاز شیوع ویروس کرونا تاکنون، اظهار کرد: در کیش بخش اعظمی از این اقدامات از ابتدای اپیدمی وبه‌صورت میدانی در کنترل شیوع کرونا نظیر گندزدایی، توزیع اقلام بهداشتی و طرح غربالگری بیماران ،جمع آوری زباله ها و…انجام شده و همچنان انتظار داریم این مشارمت حداکثری تا پایان همه گیری کرونا ادامه داشته باشد.
دکتر رضانیا تحقق تمامی مفاد طرح بزرگ شهید سلیمانی را درگرو همکاری همه جانبه و تلاش مجدانه همه اقشار دانست و افزود: راهبرد اساسی واصلی ما برای موفقیت در طرح شهید سلیمانی، اقتدا به این شهید بزرگوار ،عاشقانه کار کردن و تنها برای جلب رضایت خدا و خدمت خالصانه به مردم ممکن می‌شود.
وی با بیان اینکه تمرکز طرح شهید سلیمانی بیشتر در سطح محلات و پایگاه‌های مقاومت، متمرکز است، تصریح کرد: در طرح محله محورشهید سلیمانی، نواحی ، حوزه‌های مقاومت و پایگاه‌های بسیج پای‌کار هستند و کاملاً بر بلوک بندی مناطق مسکونی و نیروی انسانی منطقه اشراف دارند.
رضانیا تاکید کرد :امیدواریم مدیریت و کنترل کووید ۱۹ همچون چند ماه گذشته ، از طریق مشارکت مردمی و هماهنگی بین بخشی و بهره گیری از کمک نیروهای بسیج و داوطلب مردمی ،قطع زنجیره انتقال ویروس و افزایش رعایت پروتکل های بهداشتی،رهگیری و رصد فعال با موفقیت انجام گیرد.
رئیس مرکز توسعه سلامت کیش با اعلام اینکه ۸قرارگاه بسیج در کیش وجود دارد،که پای کار هستند خاطرنشان کرد: باید از فرصت مشارکت حداکثری در زمان باقی‌مانده نهایت استفاده را برد زیرا به اذعان وزیر بهداشت فرصت کنونی از آخرین فرصت‌ها برای مهار ویروس مهاجم کرونا در کشور است .
دکتر رضانیا متذکر شد: همراهی و همکاری مردم، شرط موفقیت این طرح محله محور و خانواده محور است.
روابط عمومی مرکز توسعه سلامت کیش

درباره دولتخانه کیش

سفر يعني زندگي زندگي يعني سفر صاحب امتياز شركت طراحان ايده نو پارس كيش پايگاه خبري فرهنگي و اجتماعي و هنري و گردشگري دولتخانه كيش برابر متون بدست آمده از مؤرخين از جمله شيراز نامه ، كيش در گذر تاريخ با نام و پيشوند دولتخانه كيش يعني شهر دولتمندان بجهت حضور تجار و بازرگانان و داد و ستد حرير و مرواريد در رديف سرزمين هاي مهمي چون تركستان و هند و چين نام گذاري گرديده بود.

لطفا در زمان دیگری چک نمایید.

بازگرداندن کیف پول مسافر ، توسط راننده تاکسی امانت دار کیش

پاکدستی و تعهد راننده تاکسی کیش کیف حاوی پول نقد را به صاحبش برگرداند.   …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *