امروز: ۳۰ تیر ۱۴۰۳
صدای ‌کیشوندان ، تحلیل و بررسی رویدادها و اخبار جزیره زیبای کیش

اتمام اسکلت بندی پروژه دامون ساحلی ۲ کیش، سر زمان مقرر

عمران و شهرسازی تاریخ انتشار: 98/09/09 بدون نظر   491 بازدید

اندازه فونت    

بعمل کار برآید به سخندانی نیست.

پایان اسکلت بندی پروژه ۲۱ طبقه دامون ساحلی ۲ اعلام شد.

مدیریت جدید توانست ، طی ۷ ماه پروژه دامون ساحلی ۲  را پس از سالها توقف از سقف ۱۲ به سقف ۲۱ برسانند و پایان اسکلت بندی برج دامون ساحلی ۲ را اعلام نمایند

به گزارش خبرنگار دولتخانه کیش، مهندس هیراد غفوری  حدودا” هشت ماه پیش بود، که روی سقف دوازدهم در تراز چهل متری از سطح دریا، باخنده قول داد طی هفت ماه اسکلت پروژه دامون ساحلی دو با بیست طبقه مسکونی را به إتمام برساند. هفته پیش به نظرم رسید خبری از پیشرفت پروژه جویا شوم. و با تعجب مدیر پروژه با لحن محکم و بی تردید پاسخ داد که اسکلت در بازده زمانی تعهد داده شده تمام شده است  این بود که ملاقات و مصاحبه ای با مهندس هیراد غفوری صورت دادم:

آقای مهندس بفرمایید که با تعهدی که دادید چه کردید؟
ـ سلام، با تعهد چه می شود کرد؟ انجام دادیم .

چرا اطلاع رسانی نکردید؟
ـ من همینجا از تمامی مدیران و مسوولان سازمان منطقه آزاد کیش و شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش و تمامی پیش خرید کنندگان و اعضای شورای تامین بابت دقیقا ۳۰ روز تاخیر در قول داده شده بصورت عمومی و خصوصی عذر خواهی می کنم. برای توجیه به معنی موجه نشان دادن عرض نمی کنم. اما برای توضیح باید به حضور برسانم

مقدمتا ـ به  استناد گزارشهایی  که به شرکت سرمایه گزاری و توسعه کیش تحویل گردیده است و طبق عکس های مقوم شده ،  پروژه را در آذر ۹۷ در حالی که پروژه در تراز نهم اسکت بود و با هزاران مشکل اجرایی و مستنداتی، بدهی حدود ۵ میلیارد تومانی به کارگران و پیمانکاران اجرایی و بدهی حقوق معوق اکیپهای دفتری و مهندسی ،در حالی که نقشه های آن اعم از معماری و سازه و مکانیک تعمدا امحا گردیده بود، تحویل گرفتم
. پیمانکار اسکلت به علت مشکلات مدیریتی قبلی عملا کار نمیکرد، صندوق پروژه نه تنها خالی بود بلکه به میزانی بالغ بر ۵۰ درصد هزینه اجرایی از دارایی تخلیه شده بود. پروژه ای که قرار بود ۹۷/۱/۱ تحویل شود، با پیشرفت جزیی حدود  20 درصدی وبا اتمام دوره ساخت و جرایم تاخیر ،قراردادی که  در استانه فسخ قرار گرفته بود و و همه چیز حکایت از نابودی و شکست پروژه داشت

أولا – تعهد من طبق قرارداد بر اجرای ادامه بیست طبقه مسکونی و یک طبقه همکف و یک طبقه پارکینگ طی قرارداد مشارکت بود. که در حین اجرا پروانه بیست و یک طبقه بدون تغییر در قرارداد تمدید گردید، که تبعا افزایش مقادیر و هزینه اجرایی را به دنبال داشت.

ثانیا ــ تکمیل مستنداتی که تعمدا امحا گردیده بود و جو سازی  بازمانده گان مدیریت قبلی ، شبهه هایی  را در حوزه تاییدات فنی ایجاد کرده بود که میبایست رفع می شد.

 تمامی نقشه ها و مستندات فنی پروژه تهیه و به تایید اشخاص ذیصلاح رسید،تایید استحکام بنا و مستندات فنی اجرای اسکلت طبق استاندارد ها و آزمایشهای لازمه همینطور تایید اداره  آتش نشانی برای ادامه عملیات اخذ گردید.

ثالثا- با تهیه نقشه های تاسیسات مکانیکی و برقی و آتش نشانی توسط اشخاص دارای صلاحیت از وزارت مسکن و شهر سازی و تایید آن توسط مهندس مشاور واداره  آتش نشانی کیش ، با بکارگیری بهترین مجری تاسیسات مکانیکی شامل آب و فاضلاب و آتش نشانی، کلیه کالاهای مصرفی در این حوزه تهیه و به  کارگاه حمل گردید. هم اکنون در حال اجرای تاسیسات مکانیکی هستیم و تا طبقه سوم لوله کشی اب و فاضلاب و ونت های  هواکش اجرا شده.

رابعا-  تیغه های داخلی و خارجی تا طبقه ۱۵ تکمیل شده  و تمامی کارهای فولادی سبک شامل نعل درگاه ها و فریم پنجره ها ساخته و تا طبقه دهم  نصب گردیده. قرارداد خرید پنجره و شیشه ها طبق وندورقرارداد  بسته شده است.

خامسا- به منظور رصد و کنترل فعالیت ها و بهره مندی از تمامی امکانات در یافتن مسیر های کوتاهتر اجرا، سیستم کنترل و مدیریت زمانبندی و هزینه ها بر أساس نرم افزار مایکروسافت پروجکت در حال تهیه است .که گزارشهای حاصله  از ماه آینده به شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش تقدیم خواهد شد.

سادسا-تمدید پروانه ساختمان تا پایان اسفند ۹۹
و ابلاغ رسمی کد رهگیری ۵۰ نفر از مالکین ،پس از راستی ازمایی شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش و تایید هیات امنای محترم .

آقای مهندس غفوری إقرار بفرمایید که دامون ساحلی دو از چندین جهت پروژه ای مهم است، هم از منظر تعداد پیش خرید کنندگان هم از منظر اندازه و مقیاس و هم از نظر سوابق و حاشیه ها،و منحصر به فرد بودن پروژه به خاطر تشکیل هیات امنای مالکین و مشارکت پیش خریداران، با توجه به این اهمیت چرا در رسانه ها یا شبکه های اجتماعی برای ایفای به عهد و مشارکت گذاشتن این اطلاعات اقدامی نکردید؟

ـ اجازه بفرمایی یک مثال ساده بزنم از معدن در حال کار باید صدا بیاید، صدای انفجار، صدای بولدوزر ، اگر صدا نیاید، در معدن کار نمی شود. ( و همینجا لازم میبینم از مالکین محترم ۴۸ دستگاه که  در مجاورت و همسایگی انها ،باعث سلب اسایش  این عزیزان شده ایم،صمیمانه عذرخواهی نمایم)  .
ما در کارگاه مشغول کار هستیم و خیلی هم پر صر و صدا
کسانی که پروژه را در طبقه هفتم رها کردند و دارایی پروژه رو به تاراج بردند ، آزارمان میدهند، مشکل تراشی میکنند، دردسر ایجاد میکنند و ما باز کار میکنیم.
(با خنده میگوید) به قطار در حال حرکت سنگ میزنند ،اگر قطار ساحلی ۲ ایستاده بود هیچکس به ان سنگ نمیزد . متاسفانه یا خوشیختانه در پروژه با این مقیاس و با مشکلاتی که فرمودید فرصتی برای دفاع یا پاسخگویی نیست.

از مشکلاتتان نگفتید…

ـ مشکلات همیشه هست، تامین مالی آنهم در پروژه ای که دارایی های آن تخلیه شده است کار مشکلی است. کار مهندسی در جزیره به علت تدارکات و حمل مشکل است.  تامین و نگهداری نیروی انسانی ماهر هم بسیار سخت است  باقی مشکلات را هم همه میدانند گرانی و افزایش ناگهانی قیمت ها،صعوبت تامین مصالح ،مشکلات حمل و نقل از سرزمین اصلی وتامین ملزومات  خاصی که نیازمند تامین ارز و خرید خارجی هستند  و…

با مشکلاتی که ذکر کردید، نگرانی در ادامه پروژه ندارید؟

ـ اجازه بدهید به گونه دیگری بگویم، من امید دارم. دقت کنید امید دارم نه آرزو …
امیدوارم که پیش خرید کنندگان و هیت امنای محترم مالکین همانگونه که  در حد تعهداتشان  کمک کردند ، کمک کنند. و اطمینان دارم بلند ترین ساختمان کیش با ارتفاع بیش از  70 متر را همه از هر جای جزیره می بینند خصوصا آقای دکتر مطفری مدیر عامل محترم سازمان  
منطقه آزاد کیش واقای دکتر اخوندی معاونت محترم اقتصادی و  مدیران محترم شرکت سرمایه گذاری که به عنوان شریک هر هفته پروژه را رصد  می کنند. من کار میکنم،با کمک هیات امنای مالکین ، قوی و سالم. امیدوارم ، تنها نیستم، شریک دارم!و مطمینم که سازمان منطقه ازاد کیش در پروژه ای مشارکتی با این سرمایه گذاری و با این کیفیت کمک  و حمایت خواهند کرد.

گفتید امید دارید نه آرزو، آرزوی شما چیست؟
ـ در تحلیل مدیریت پروژه بزرگترین چالش تامین مالی است. تامین مالی در کیش همواره چالش سرمایه گذاران بزرگ جزیره بوده و هست.جنس ارزوهای من کمی متفاوت است،امیدوارم بتوانم به تعهداتم در دامون ساحلی ۲جامه عمل بپوشانم و  آرزو دارم در سال آینده پروژه ای را آغاز کنم که در  تامین مالی آن از روش های روشن و ایمن استفاده کنم و بتوانم خانواده مشتریان شرکت مرحوم پدرم کامیار غفوری را به اعتباری که در زندگیش ساخت باز گردانم.

خدا پدرتون رو رحمت کنه ،ایشون از شاخصترین و در عین حال  سالمترین سرمایه گذاران جزیره کیش بودند.

قول جدید نمیدهید؟
ـ( باخنده بلند) تا قول نگیرم، نه !
چرا  .. حتما قول خواهم داد، در بازدید بعدی …

با تشکر در حالیکه تاکید می کرد بخش عذر خواهی در تاخیر ۳۰ روزه حتما چاپ شود خداحافظی کردیم، در حال ترک کارگاه صدای بلند کارکردن جرثقیل و کارگران توجهم را جلب کرد


برچسب ها:
مطالب مرتبط

نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
سازمان منطقه آزاد کیش
برچسب‌ها
آموزش و پرورش کیش (70) احمد حسن زاده امام جمعه کیش (45) اداره آموزش و پرورش کیش (45) اداره محیط زیست کیش (97) بیمارستان کیش (139) جزیره کیش (53) جزیره کیش رحیم سرهنگی (37) جشنواره تابستانی کیش (34) حجت الله عبدالملکی (51) دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد (35) دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی (49) دبیر خانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی کشور (33) دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی کشور (75) دکتر رضانیا (54) دکتر رضانیا رئیس بهداشت (75) رحیم سرهنگی (66) سازمان منطقه آزاد کیش (192) ستاد پیشگیری از کرونا (83) سرهنگ توانگر (38) سرهنگ علی اصغر جمالی (62) سرپرست معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش (36) سعید محمد (42) سعید پورزادی (39) شرکت آب عمران خدمات شهری کیش (47) شرکت آب عمران و خدمات شهری کیش (75) شرکت آب و برق کیش (33) شرکت توسعه بنادر و فرودگاه کیش (101) شرکت عمران ، آب و خدمات شهری کیش (36) شورای سلامت کیش (125) عزت الله محمدی (53) غلامحسین مظفری (49) فرماندهی انتظامی ناحیه کیش (36) فرماندهی انتظامی کیش (124) محمد رضا نوایی لواسانی (33) مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش (127) مرکز بهداشت و توسعه سلامت کیش (98) مرکز ورزش و تفریحات سالم کیش (41) معاونت اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش (46) معاونت عمرانی سازمان منطقه آزاد کیش (99) معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش (57) معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش (81) مهدی کشاورز (48) هواپیمایی کیش ایر (88) پلیس راهور کیش (55) پلیس فتا (32)
رفتن به ابتدای صفحه