امروز: ۲۸ تیر ۱۴۰۳
صدای ‌کیشوندان ، تحلیل و بررسی رویدادها و اخبار جزیره زیبای کیش

اعلام آمادگی مپنا برای تامین برق و خودروی برقی جزیره کیش

انرژی , ناوگان حمل و نقل شهری کیش تاریخ انتشار: 98/10/02 بدون نظر   526 بازدید

اندازه فونت    

http://gallery.kish.ir/public/images/gallery/4293/images/1%20(3).jpg

غلامحسین مظفری با اشاره به نیازهای روزافزون کیش به برق، آب و برقی کردن­ خودروها، بر ضرورت اجرایی شدن همکاری‌های مشترک با مدیریت گروه مپنا تأکید کرد.

به گزارش دولتخانه کیش، غلامحسین مظفری مدیرعامل این سازمان به همراه ناصر آخوندی معاون اقتصادی و سرمایه گذاری، معراج نادری مدیر سرمایه گذاری این سازمان، محمود نوکاریزی عضو هیأت مدیره شرکت عمران، آب و خدمات منطقه آزاد کیش، باهدف آشنایی بیشتر با توانمندی‌های گروه مپنا در حوزۀ ساختِ تجهیزات و ارائۀ خدمات فنی، مهندسی و پشتیبانی و بررسی فرصت‌های سرمایه‌گذاری و همکاری‌های مشترک از کارخانجات گروه مپنا بازدید کردند.

در این بازدید که یکشنبه اول دی صورت گرفت، همکاری‌های مشترک از جمله طرح‌های پیشنهادی جامع تأمین برق و آب، طرح خودرو و تاکسی برقی، توسعه زیرساخت شارژ هوشمند خودرو در کیش و …مورد بررسی قرار گرفت.  

عباس علی‌آبادی مدیرعامل­گروه مپنا با همراهی مدیرعامل شرکت مهندسی­و ساخت توربین ­مپنا، به شرح فعالیت‌ها، حوزه‌های کاری و توانمندی‌های این گروه در حوزه‌های مختلف کسب و کار پرداختند.

” علی‌آبادی” دستاوردها و توانمندی‌های مپنا در زمینه ساخت نیروگاه‌های برق، تولید همزمان برق و آب، برقی سازی خودروها و …را تشریح و بر آمادگی گروه مپنا جهت پاسخگویی به نیازهای منطقه آزاد کیش در این حوزه‌ها تأکید کرد.

مدیرعامل ­گروه مپنا گفت: مپنا توان تأمین برق منطقه آزاد کیش را با سه راه حل­کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت از طریق نصب (به ترتیب) واحدهای موبایل ۲۵ مگاوات، واحدهای MGT – ۴۰ به ظرفیت ۴۲ مگاوات و واحدهای MGT – ۷۰  به ظرفیت ۱۸۵ مگاوات دارد، ویژگی مهم این پروژه‌ها آن است که تمام این قطعات و سرویس‌ها در کارخانجات مپنا انجام می‌شود و هیچ‌گونه وابستگی خارجی ندارد، ضمن آنکه همزمان در کنار تولید برق می‌توان آب شیرین نیز تولید کرد و الزامات زیست محیطی نیز رعایت شود.

“غلامحسین مظفری” مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش نیز با اشاره به حجم بالای سرمایه‌گذاری در پروژه‌های در دست اجرای کیش و با اشاره به موقعیت جغرافیایی کیش، برخی نیازهای این منطقه از جمله برق و آب را مورد اشاره قرار داد و گفت: کیش ظرفیت مناسبی برای سرمایه‌گذاری دارد که از ظرفیت متوسط سرزمین اصلی نیز بالاتر است.

وی افزود: در کیش حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان پروژه در دست اجرا است و این حجم سرمایه‌گذاری نیاز به برق و آب مطمئن دارد و گروه مپنا قطعا می‌تواند نقش مهمی در این زمینه ایفا کند.

در ادامه، مدعوین از سالن‌ مونتاژ توربین‌های صنعتی، سالن تست توربین و سالن بخار شرکت مهندسی و ساخت توربین مپنا (توگا) و دستاوردهای این مجموعه از جمله توربین MGT – ۷۰ (۳) بازدید کردند.

 به گفته مدیرعامل گروه مپنا، این مدل توربین در پروژه‌های صادراتی مپنا از جمله نیروگاه رمیله عراق نیز نصب شده است و نسبت به نمونه مشابه خارجی در همان محدوده جغرافیایی، راندمان و کیفیت بالاتری نشان داده است، ضمن آنکه با تحقیق و توسعه، در آینده نزدیک، توربین گازی ۲۲۰ مگاواتی با راندمان ۵۹ درصد در حالت سیکل ترکیبی عرضه خواهد شد.

بازدید از سالن تولید کارخانه شرکت پره‌توربین مپنا (پرتو) و آشنایی با روند تبدیل طرح های تحقیق و توسعه به محصول نهایی و فناوری‌های پیشرفته به‌کارگرفته‌شده در تجهیزات نفت و گاز و نیرو،  بازدید از سالن‌های کارخانه شرکت‌ ژنراتور مپنا (پارس) از جمله مراحل مختلف طراحی پایه، توسعه محصول، طراحی تفصیلی، کارگاه‌های ماشین‌کاری سنگین و مراحل ساخت توربین‌های بادی ۲، ۲.۵، ۴ و ۴.۵ مگاواتی و نیز بازدید از مرکز توسعه خودرو برقی و زیرساخت‌‎ها و آزمایشگاه تخصصی زیرساخت‌های شارژ محرکه‌های الکتریک MAPCS در شرکت برق و کنترل مپنا (مکو) از دیگر برنامه‌های مدعوین بود.

غلامحسین مظفری نیز در پایان بازدید خود با ابراز خرسندی از بازدید صورت گرفته از کارخانجات گروه مپنا، با اشاره به نیازهای روزافزون کیش به برق و آب و برقی سازی خودروها، بر ضرورت اجرایی شدن همکاری‌های مشترک با مپنا تأکید کرد.

وی افزود: هدف از این بازدید ها، آشنایی با ظرفیت های صنعتی کشور برای استفاده در جزیره کیش است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش ادامه داد: در دوران تحریم ما باید از امکانات و توانمندی های مختلف کشور در حوزه صنعت و اقتصاد برای رونق تولید و ایجاد کسب و کار در جزیره کیش استفاده کنیم. ما وقتی امکانات و فرصت های سرمایه گذاری در کیش را برای واحد های صنعتی و اقتصادی تبیین می کنیم؛ در تصمیم سازی این واحد ها  برای ورود به جزیره زیبا کیش موثر است و امیدواریم که این گونه بازدیدها به شکوفایی بیشتر کیش کمک کند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط

نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
سازمان منطقه آزاد کیش
برچسب‌ها
آموزش و پرورش کیش (70) احمد حسن زاده امام جمعه کیش (45) اداره آموزش و پرورش کیش (45) اداره محیط زیست کیش (97) بیمارستان کیش (139) جزیره کیش (53) جزیره کیش رحیم سرهنگی (37) جشنواره تابستانی کیش (34) حجت الله عبدالملکی (51) دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد (35) دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی (49) دبیر خانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی کشور (33) دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی کشور (75) دکتر رضانیا (54) دکتر رضانیا رئیس بهداشت (75) رحیم سرهنگی (66) سازمان منطقه آزاد کیش (190) ستاد پیشگیری از کرونا (83) سرهنگ توانگر (38) سرهنگ علی اصغر جمالی (62) سرپرست معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش (36) سعید محمد (42) سعید پورزادی (39) شرکت آب عمران خدمات شهری کیش (46) شرکت آب عمران و خدمات شهری کیش (75) شرکت آب و برق کیش (33) شرکت توسعه بنادر و فرودگاه کیش (101) شرکت عمران ، آب و خدمات شهری کیش (36) شورای سلامت کیش (125) عزت الله محمدی (53) غلامحسین مظفری (49) فرماندهی انتظامی ناحیه کیش (36) فرماندهی انتظامی کیش (124) محمد رضا نوایی لواسانی (33) مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش (127) مرکز بهداشت و توسعه سلامت کیش (98) مرکز ورزش و تفریحات سالم کیش (40) معاونت اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش (46) معاونت عمرانی سازمان منطقه آزاد کیش (99) معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش (57) معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش (81) مهدی کشاورز (48) هواپیمایی کیش ایر (88) پلیس راهور کیش (55) پلیس فتا (32)
رفتن به ابتدای صفحه