امروز: ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
صدای ‌کیشوندان ، تحلیل و بررسی رویدادها و اخبار جزیره زیبای کیش

رعایت نکردن الگوی مصرف علت کمبود آب در برخی از مناطق جزیره کیش

انرژی , عمران و شهرسازی تاریخ انتشار: 00/01/11 بدون نظر   13 بازدید

اندازه فونت    

رعایت نکردن الگوی مصرف علت کمبود آب در برخی از مناطق جزیره کیش

 

مدیرعامل شرکت آب و برق کیش با اشاره به اینکه در ایام تعطیلات نوروز روزانه ۱۹ درصد به جمعیت جزیره اضافه می‌شود، گفت: مشکلات غرب جزیره به دلیل رعایت نکردن نسبت گنجایش مخازن با جمعیت منازل مسکونی است.

 

به گزارش دولتخانه کیش، یدالله سلطانی در گفتگوي خبري سيماي مركز كيش، گفت: شركت آب و برق كيش از ۲۰ اسفند ۹۷ تا ۱۵ فروردین ۹۸ روزانه ۲۰ هزار و ۵۰۰ متر مکعب تولید و ۲۱ هزار متر و ۲۰۰ متر مکعب توزیع کرده است.

 

وی گفت: اين شركت از ۲۰ اسفند ۹۸ تا ۱۵ فروردین ۹۹ نيز با توجه به شیوع ویروس کرونا روزانه بیش از ۲۲ هزار مترمکعب تولید و ۲۱ هزار و ۵۰۰ مترمکعب توزیع کرده است.

 

یدالله سلطانی گفت: از ۲۰ اسفند ۹۹ تا ۹ فروردین امسال روزانه ۲۳ هزار و ۱۰۰ متر مکعب آب تولید و ۲۴ هزار و ۱۰۰ متر معکب آب توزیع شده است.

 

وی با اشاره به اينكه روزانه بین ۵۵ تا ۶۰ پرواز و به طور متوسط ۷ هزار و ۵۰۰ نفر مسافر وارد جزیره می‌شود، گفت: با در نظر گرفتن افزايش این جمعیت به مجموع مشتركان آب در كيش روزانه ۱۹ درصد به جمعیت جزیره کیش اضافه می‌شود.

 

یدالله سلطانی گفت: این جمعیت به شکل تراکمی تا ۹ فروردین روزانه ۱۰ هزار ۸۰۰ نفر در خانه‌های شب اجاره‌ای و ۱۴ هزار و ۷۶۰ نفر در هتل‌های جزیره کیش ساکن شده اند.

 

مدیرعامل شرکت آب و برق کیش گفت: در سالهاي قبل از شيوع كرونا مسافران ايام تعطيلات نوروز جزیره در کمپ هاي اسكان مستقر مي شدند و آب شرب اين كمپ ها از انشعاب جزيره مجزا بود اما با شيوع كرونا و نبود اين كمپ هاي اسكان، افزایش جمعیت در منازل و هتلهاي جزيره تاثیر مستقيمي در روند مصرف آب شرب در جزيره كيش گذاشته است.

 

سلطانی با اشاره به برنامه هاي شركت آب و برق كيش، گفت: یک واحد ۲۵۰۰ متر مکعبی تقطیری خریداری شده است و در یک برنامه پنج تا شش ماهه در جزيره كيش به بهره برداری خواهد رسید.

 

وی با اشاره به آمار‌های جهانی و استاندارد مصرف آب گفت: برای هر نفر ۱۵۰ لیتر در ۲۴ ساعت شبانه روز در نظر گرفته است، اما در جزیره کیش ما به اندازه ۹۶ هزار نفر آب توزیع می‌کنیم و استاندارد مصرف آب رعایت نمی‌شود.

 

وی گفت: سازندگان منازل ویلایی غرب جزيره برای کاهش قیمت تمام شده، مخازن جمع آوری آب را به اندازه خانواده‌های سه تا چهار نفر در نظر گرفته اند، اما مشاهده شده در ایام تعطیلات نوروزی بیش از ظرفیت اين منازل مسافر پذیرش ‌شده و به دليل رعايت نكردن الگوی مصرف آب، ساكنان اين مناطق با مشكلاتي روبرو شده اند

مطالب مرتبط

یک نظر برای این مطلب

 1. کیشوند گفت:

  اولا نمایشگاه است یا فروشگاه دوم امور زنان می فروشد یا بخش خصوص 3- چرا سازمان همه چیز را می خواهدخودش اداره کند. این غرفه باید به تعاونی هنرمندان واگذار در قالب قرا داد واگذار شود نه امور زنانددخالت کند در فروش و بر پاپایی. ایا شایسته نیسته امور زنان در چهار چوب وظایف خود فعالیت کند. این یک نمونه شرح خدمات
  بررسی و مطالعه در زمینه مسائل، مشکلات و نارسائیهای جامعه زنان در شهر، بخش و روستا بر اساس اولویتها و ضرورتها.
  بررسی راهکارهای مربوط به ارتقاء منزلت اجتماعی زنان بر اساس نیازهای جامعه شهری و روستائی.
  ایجاد ارتباط با مراکز علمی و دانشگاهی در سطح شهرستان به منظور بررسی راهکارهای عملی برای جلب مشارکت زنان در سطح شهر، بخش و روستا و ارائه گزارش به مقام مافوق.
  بررسی راهکارهای عملی در جهت رفع موانع، محرومیتها و تبعیض در مورد زنان و آداب و رسوم خرافاتی سنتی و عشایری مغایر با حقوق زنان در شهرها و روستاهای شهرستان با همکاری سایر سازمانها و ارگانهای مسئول.
  بررسی زمینه های استفاده از رسانه های گروهی استان در جهت آموزش و ارتقاء سطح فرهنگ جامعه زنان شهرستان و نیز تغییر نگرش عمومی با همکاری کارشناسان و اساتید و صاحب نظران.
  اقدام در جهت ایجاد و توسعه مراکز تفریحی، ورزشی، فرهنگی و هنری و … ویژه دختران و بانوان هر شهر، بخش و روستا با همکاری و هماهنگی ارگانهای مسئول.
  به هنگام نمودن بانک های اطلاعات مرتبط با مسائل زنان و روز آمد کردن آمارهاي مربوط به شاخص های توسعه بر حسب جنسیت.
  شناسایی چهره های موفق بانوان در سطح شهرستان و معرفی و حمایت از آنان به منظور ایجاد انگیزه بیشتر.
  انجام اقدامات کاربردی موثر در جهت جلب مشاركت زنان در عرصه های مختلف اجتماعی.
  اقدام در جهت تقويت بنيانهاي فكري بانوان به منظور صيانت از كيان خانواده و رشد و تعالي آن.
  تهیه گزارش از اجرای طرح ها و برنامه های مربوط به زنان در سطح شهرستان جهت ارائه به مراجع ذیربط.
  شرکت در جلسات و گردهمایی ها بر حسب مورد.
  اجرای سیاست ها و برنامه های مدون و ابلاغی دفتر امور بانوان و خانواده استانداري.
  تهیه، تدوین و ارسال گزارشات مورد نیاز دفتر امور بانوان و خانواده استانداري و مقامات ذیربط.
  انجام سایر امور محوله از جانب مقام مافوق.

نظر شما

 • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
 • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
 • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
ستاد کرونا
برچسب‌ها
آموزش و پرورش کیش (13) ابوالفضل طیبی (12) احمد حسن زاده (10) اداره محیط زیست کیش (21) امام جمعه کیش (9) بهداشت مرکز توسعه سلامت (9) بیمارستان کیش (52) جزیره زیبای کیش (13) جزیره کیش (45) دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان (27) دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد (20) دکتر رضانیا رئیس بهداشت (57) دکتر نادعلی نژاد (9) سازمان منطقه آزاد کیش (70) سازمان منطقه ازاد کیش (12) ستاد مبارزه با کرونا (12) ستاد پیشگیری از کرونا (81) سرهنگ علی اصغر جمالی (20) سرگرد ایمانی نسب (11) سعید پورعلی (12) شرکت آب عمران و خدمات شهری کیش (42) شورای سلامت کیش (101) ضوابط قرنطینه خانگی کیشوندان (11) علی عرب (10) غلامحسین مظفری (48) فرزانه شرفبافی (12) فرمانده انتظامی ویژه کیش (9) فرماندهی انتظامی کیش (47) فرودگاه بین‌المللی کیش (9) محمد عباسی دادستان کیش (10) مرکز بهداشت و توسعه سلامت کیش (35) مرکز نوآوری و فناوری کیش (16) مصطفی خانزادی (10) معاونت اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش (18) معاونت عمرانی سازمان منطقه آزاد کیش (22) معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش (47) معاونت گردشگری (12) معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش (24) مناطق آزاد تجاری و صنعتی (14) ناصر آخوندی (18) ناوگان حمل و نقل عمومی کیش (13) هواپیمایی کیش ایر (23) ویروس کرونا (10) پلیس راهور کیش (16) پلیس فتا (13)
رفتن به ابتدای صفحه