امروز: ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
صدای ‌کیشوندان ، تحلیل و بررسی رویدادها و اخبار جزیره زیبای کیش

تعالی جامعه مدنی کیش با تشکیل شورای اجتماعی

اجتماعی , سلامت , فرهنگی تاریخ انتشار: 00/01/29 بدون نظر   53 بازدید

اندازه فونت    
تعالی جامعه مدنی کیش با تشکیل شورای اجتماعی

تعالی جامعه مدنی کیش با تشکیل شورای اجتماعی

ملک بهمن شیردل مدیر امور اجتماعی و بهداشت و درمان سازمان منطقه آزاد کیش خبر از تشکیل شورای اجتماعی کیش با هدف آسیب شناسی و برطرف کردن معضلات اجتماعی داد.

 

به گزارش خبرنگار اقتصاد ملی و دولتخانه کیش بهمن شیر دل گفت: یکی از اقدامات حوزه معاونت اجتماعی تشکیل شورای اجتماعی است و تمام سازو کار آن پیش بینی شد اما با توجه به پایان سال 99 و تغییرات مدیریتی در سازمان منطقه آزاد کیش وقفه در کار ایجاد شد.

وی گفت: در اردیبهشت امسال با حضور مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش جلسات این شورا برگزار می شود و علاوه بر مدیران سازمان منطقه آزاد کیش ، مدیران دستگاههای مختلف نیز در این شورا حضور دارند ، کارگروه آسیب های اجتماعی نیز به منظور شناسایی و رفع معضلات اجتماعی در شورای اجتماعی کیش تشکیل می شود.

مدیر اجتماعی معاونت فرهنگی و اجتماعی کیش با اشاره به افزایش ناهنجاری های اجتماعی از جمله اعتیاد ، طلاق و بیکاری که البته بسیار کم است گفت:

در کیش بعضا اتفاقاتی می افتد که قبلا نبوده این اتفاقات به عواملی از جمله اعتیاد ، طلاق بستگی دارد.

شیردل گفت : مواردی مانند دست فروشی و کارتن خوابی بسیار محدود است تنها دو مورد کارتن خوابی داشتیم که با نظارت همکاران برطرف شد .

در حوزه دست فروشی نیز دو مورد ثبت شد که اطلاعی از شرایط جزیره نداشتند و تصور می کردند در این شهر هم می توانند همانند شهرهای دیگر اقدام به دست فروشی کنند.

یک مورد هم عرضه سبزی و میوه به صورت حرکت با ماشین در کوچه ها و خیابان ها بود که این مورد هم با تذکر رفع شد.

مدیر اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش تاکید کرد با توجه به شرایط گردشگری جزیره کیش وجود چنین معضلاتی موقعیت کیش را خدشه دار می کند به همین علت با دقت و حساسیت این موارد پیگیری و رفع می شود.

وی گفت: کیش جزیره گردشگری است و هر چه این آسیب ها کمتر باشد احساس امنیت و آرامش بیشتری برای ساکنان و گردشگران وجود دارد

 

ساماندهی اتباع بیگانه یکی از اقداماتی بود که در سال 99 با موفقیت انجام شد .

وی افزود: از پارسال ثبت کلیه اطلاعات  اتباع خارجی که در کیش سکونت و فعالیت دارند را آغاز کردیم و با طراحی سامانه ویژه اتباع خارجی و درج اطلاعات در این سامانه اکنون اطلاعات کامل این افراد در سامانه ثبت شده است و کاملا مشخص است اتباع خارجی از کجا و به چه منظور وارد کیش شده و در کدام پروژه فعال هستند اند.

شیرد دل در خصوص کارگرانی که در پروژه های مختلف کیش مشغول به کارهستند نیز گفت : باید کرامت انسانی کارگران حفظ شود و به همین منظور محل اقامت و اسکان و حتی میزان درآمد و مطالبات آنان بررسی و پیگیری می شود.

وی افزود: در سال 99 با مراکز مشاوره کیش نشست های مشترکی داشتیم و مقرر شد هر دو ماه یک جلساتی پیرامون رسیدگی به مسایل روحی و روانی افرادی که تنها در کیش زندگی می کنند و یا با معضل خاصی رو برو هستند برگزار شود.

شیردل گفت: امور بانوان به منظور توانمند سازی بانوان با اولویت توانمند سازی بانوان بومی کیش و پارلمان زنان نیز که در آستانه انتخابات هیئت رئیسه می‌باشد زیر نظر امور بانوان کیش فعالیت می کند

وی گفت: بیش از 50 مورد وبینار در جهت تحکیم خانواده سال 99 در کیش برگزار شد .

مدیر اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش در خصوص نظارت بر مواد پروتئینی و محصولات خام دامی گفت: این بخش هم زیر نظر معاونت اجتماعی فعالیت می کنند و با همکاری دامپزشکی بر مواد پروتئینی و فرآوردههای دامی کاملا نظارت می شود ، مواد پروتئنی رستوران ها را قبل از پخت بازرسی می کنیم .

حدود 800 بازدید در سال 99 به منظور کنترل مواد پروتئینی در کیش انجام شد.

وی به برگزاری جلسات مختلف در خصوص شورای سلامت ، ترافیک ، سوخت هم اشاره کرد و گفت: بررسی مشکلات سوخت کلوپ داران جزیره نیز انجام و مشکل آنان به صورت موقتی برطرف شد .

وی خاطر نشان کرد ، 600 شناور در کیش وجود دارد که فقط 250 شناور در کلوپ های دریایی فعالیت می کنند این شناورها باید سند دار شوند شماره ثبت داشته باشند تا هم نظارت جدی روی آنان صورت گیرد تا هم بتوانند از مزایای قانونی خود بهره مند شوند.

مدیر اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش در خصوص ورود دام زنده به کیش گفت: ورود دام به کیش ممنوع است ، افزایش جمعیت گوسفند داریم و در منظر شهری جالب نیست . وی گفت: منطقه ای را شرکت عمران ،آب و خدمات برای دام ها در نظر گرفته بود که نواقصی دارد پس از بازدید از این منطقه و اعلام نواقص آن ، اعلام شد که مشکلات برطرف شود تا از این مکان برای نگهداری دام ها استفاده شود.

البته باید صاحبان دام ها را هم مجاب کنیم که از دام های خود بیشتر مراقبت کنند تا در فضای عمومی شهر رها نشوند. شیردل در حوزه نانوایی ها و عرضه نان نیز گفت: علاوه بر بازدید های بهداشت محیط و اداره آرد و غله ما نیز به نانوایی ها سرکشی می کنیم و در سال 99 ، 123مورد تست کرونا گرفتیم ، 155 مورد تست انگشت گرفتیم که میزان رعایت بهداشت فردی را بسنجیم و 78 مورد سطوح نانوایی ها آزمایش شد .

وی در خصوص کیفیت آرد کیش هم گفت: پیش از این می توانستیم از استان های دیگر آرد خریداری کنیم اما به دستور استاندار هرمزگان و به منظور کمک به تولید کنندگان استان مقرر شد آرد نانوایی های استان فقط از کارخانه های مستقر در استان تامین شوند و اکنون سازمان منطقه آزاد کیش مجاز است از 4 کارخانه صدف ، مروارید ، گوهر و خاتم که در استان مستقر هستند آرد تهیه کند البته این آرد از کیفیت مطلوبی برخوردار است و استاندارهای لازم را دارد.

شیر دل گفت :اکنون 24 نانوایی سنتی و 3 نانوایی صنعتی در کیش فعال اند که با توجه به تعطیلی دو نانوای گلدیس و دو نانوایی فاز خدماتی گلستان تعداد نانوایی های کیش برای جمعیت کیش کافی نیست .

وی گفت: متقاضی تاسیس نانوایی در فاز های 7 ، 5 و 3 وجود دارد و حتما در این مناطق باید نانوایی راه اندازی شود.

شیر دل گفت: در سال 99 ، 949 نمونه آزمایش جوش شیرین ، گلوتین (چربی) ، نمک و سبوس آرد از نانوایی های کیش بررسی شد.

وی در خصوص انبارهای نگهداری آرد هم گفت: این انبارها با نظارت دقیق بررسی می شوند و با توجه به شرایط آب و هوایی کیش ، آرد ذخیره شد باید شرایط مطلوبی داشته باشد تا بتوان در نانوایی ها استفاده کرد.

وی گفت: روزانه 480 کیسه معادل 19 تن آرد در کیش مصرف می شود و در مواقع حضور گردشگران و شلوغی کیش این میزان به 24 تن در روز هم می رسد.

وی افزود: مسئولیت ورود آرد بر عهده اداره غله است و معمولا برای یک ماه آرد در انبارها ذخیره می شود که به صورت دوره ای این آرد تعویض می شود تا تازه و با کیفیت باشد.

شیردل گفت: کیفیت نان به آب مصرفی هم بستگی دارد و چون آب کیش در نیمه اول سال گرم است حتما باید آب سرد شود تا قابل استفاده در تهیه نان باشد.

مطالب مرتبط

نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
ستاد کرونا
برچسب‌ها
آموزش و پرورش کیش (15) ابوالفضل طیبی (12) احمد حسن زاده (11) اداره محیط زیست کیش (24) بیمارستان کیش (54) جزیره زیبای کیش (14) جزیره کیش (45) جعفر آهنگران (14) دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان (27) دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد (20) دکتر رضانیا رئیس بهداشت (57) سازمان منطقه آزاد کیش (74) سازمان منطقه ازاد کیش (12) ستاد مبارزه با کرونا (12) ستاد پیشگیری از کرونا (81) سرهنگ علی اصغر جمالی (20) سرگرد ایمانی نسب (11) سعید پورعلی (14) شرکت آب عمران و خدمات شهری کیش (43) شورای سلامت کیش (102) ضوابط قرنطینه خانگی کیشوندان (11) علی عرب (12) غلامحسین مظفری (48) فرزانه شرفبافی (12) فرمانده انتظامی ویژه کیش (10) فرماندهی انتظامی کیش (51) محمد عباسی دادستان کیش (10) مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش (12) مرکز بهداشت و توسعه سلامت کیش (40) مرکز نوآوری و فناوری کیش (16) مرکز ورزش و تفریحات سالم کیش (15) مصطفی خانزادی (10) معاونت اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش (19) معاونت توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش (10) معاونت عمرانی سازمان منطقه آزاد کیش (25) معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش (47) معاونت گردشگری (13) معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش (25) مناطق آزاد تجاری و صنعتی (14) ناصر آخوندی (21) ناوگان حمل و نقل عمومی کیش (13) هواپیمایی کیش ایر (28) ویروس کرونا (10) پلیس راهور کیش (18) پلیس فتا (15)
رفتن به ابتدای صفحه