امروز: ۳۰ خرداد ۱۴۰۰
صدای ‌کیشوندان ، تحلیل و بررسی رویدادها و اخبار جزیره زیبای کیش

تاکید بر اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده در مناطق آزاد

اطلاعیه , اقتصادی تاریخ انتشار: 00/02/28 بدون نظر   72 بازدید

اندازه فونت    
تاکید بر اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده در مناطق آزاد

تاکید بر اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده در مناطق آزاد

مدیر امور مالیاتی منطقه آزاد کیش گفت: فعالان اقتصادی مناطق آزاد تجاری صنعتی از آغاز سال ۱۴۰۰ مکلف به اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده در مناطق آزاد هستند.

 

به گزارش دولتخانه کیش، حمیدرضا منتظری با توجه به دستورالعمل صادره اخیر که براي تسهیل هرچه بیشتر اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده در مناطق آزاد تجاری صنعتی توسط معاون درآمد‌های مالیاتی کشور صادر شده است نسبت به تشریح دستورالعمل یاد شده و پیرو اطلاع رسانی‌های قبلی پرداخت.

 

 

مدیر امور مالیاتی منطقه آزاد کیش، گفت: در راستای ابلاغ حکم بند (ت) تبصره ۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور که مقرر می‌دارد در سال ۱۴۰۰ مناطق آزاد تجاری صنعتی مشابه سرزمین اصلی مشمول پرداخت مالیات بر ارزش افزوده خواهند بود.

 

 

وی گفت: فعالان اقتصادی این مناطق که دارای هر یک از شرایط فراخوان‌های هشت گانه موضوع ماده ۱۸ قانون مالیات بر ارزش افزوده هستند مکلف به اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده از ابتدای سال ۱۴۰۰ هستند.

 

 

منتظری افزود: از فعالان اقتصادی فراخوان شده دعوت می‌شود در صورت ثبت نام در عملیات الکترونیک مالیاتی به نشانی tax.gov.ir نسبت به تکمیل آن و در صورت عدم ثبت‌نام نسبت به ثبت‌نام در این سامانه و انتخاب گزینه مشمولیت ارزش افزوده اقدام کنند.

 

 

وی گفت: مودیان مالیاتی با مراجعه به سامانه عملیات الکترونیک مالیات بر ارزش افزوده به نشانی e-vat.ir با استفاده از نام کاربری و رمز عبور خود نسبت به تکمیل ثبت نام مالیات بر ارزش افزوده اقدام کنند.

 

 

مدیر امور مالیاتی منطقه آزاد کیش گفت: فعالان اقتصادی مناطق آزاد تجاری صنعتی از ابتدای سال ۱۴۰۰ مکلف به اجرای کلیه مقررات و تکالیف قانون مالیات بر ارزش افزوده از جمله صدور صورتحساب درج و وصول مالیات و عوارض متعلقه و همچنین تسلیم اظهارنامه مالیاتی و پرداخت مالیات و عوارض در مهلت مقرر حداکثر ۱۵ روز پس از پایان هر فصل به حساب‌های تعیین شده توسط سازمان امور مالیاتی کشور هستند.

 

 

حمیدرضا منتظری گفت: عرضه کالا و ارائه خدمات مشمول توسط مودیان مشمول نظام مالیات بر ارزش افزوده در داخل محدوده مناطق و همچنین در سرزمین اصلی مشمول مالیات و عوارض موضوع قانون مالیات بر ارزش افزوده است.

 

 

وی گفت: کارفرمایان و خریداران کالا‌ها و خدمت مکلفند مادامی که کالا و خدمات مشمول را از فعالان اقتصادی ثبت نام شده مناطق آزاد تجاری صنعتی مشمول اجرای قانون تحصیل می‌کنند نسبت به پرداخت مالیات و عوارض متعلقه وفق مقررات موضوعه اقدام کنند.

 

 

منتظری گفت: فعالان اقتصادی مناطق آزاد تجاری صنعتی با فعالیت صرفاً معاف موضوع ماده ۱۲ قانون مالیات بر ارزش افزوده و اشخاصی که بر اساس فراخوان‌های هشتگانه تاکنون برای ثبت‌نام در این نظام مالیاتی فراخوان نشده‌اند تکلیفی برای ثبت نام و اجرای مقررات این قانون ندارند لیکن اشخاص مذکور مکلفند به هنگام خرید کالا و خدمات از مودیان مشمول و ثبت نام شده در این نظام مالیاتی با دریافت صورتحساب مالیات و عوارض متعلقه را پرداخت کنند.

 

 

وی گفت: آن بخش از قرارداد‌های منعقد شده قبل از اجرای حکم بند (ت) تبصره ۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ که در سال ۱۴۰۰ عملیاتی و اجرایی می‌شود مشمول مالیات و عوارض خواهد بود.

 

 

مدیر امور مالیاتی منطقه آزاد کیش گفت: آن بخش از قرارداد‌ها که به موجب اسناد و مدارک مثبته احراز شود تاریخ تعلق مالیات با توجه به ماده ۱۱ قانون مالیات بر ارزش افزوده قبل از سال ۱۴۰۰ است مشمول پرداخت مالیات و عوارض موضوع این قانون نخواهد بود.

 

 

منتظری گفت: صادرات کالا و خدمات از مناطق مذکور به خارج از کشور از طریق مبادی خروجی رسمی مشمول مالیات و عوارض موضوع این قانون نیست و مالیات و عوارض پرداخت شده بابت آن‌ها با ارائه برگه خروجی صادره توسط گمرک و اسناد و مدارک مثبته و با رعایت سایر قوانین و مقررات و با انجام تکالیف قانونی برگشت داده خواهد شد.

 

 

وی گفت: جکم بند (ت) تبصره (۶) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور صرفاً در خصوص مناطق آزاد تجاری صنعتی بوده و قابل تسری به مناطق ویژه اقتصادی نیست.

 

 

مدیر امور مالیاتی منطقه آزاد کیش گفت: ادارات کل امور مالیاتی مکلفند نسبت به اطلاع رسانی تکالیف قانونی پیش‌بینی شده در قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور به فعالان اقتصادی مناطق آزاد تجاری صنعتی برای نام نویسی و اجرای مقررات قانونی مالیات بر ارزش افزوده اقدام کنند.

 

 

حمیدرضا منتظری گفت:ادارات کل امور مالیاتی مکلفند نسبت به آموزش مقررات موضوع قانون مالیات بر ارزش افزوده به فعالان اقتصادی مناطق آزاد تجاری صنعتی که متقاضی آموزش هستند اقدام کنند.

 

وی گفت: این مدیریت آمادگی هرگونه آموزش را داشته و هماهنگی‌های لازم نیز با موسسه علوم و فنون کیش نیز در این خصوص انجام شده است.

مطالب مرتبط

نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
ستاد کرونا
برچسب‌ها
آموزش و پرورش کیش (15) ابوالفضل طیبی (12) احمد حسن زاده (12) احمد حسن زاده امام جمعه کیش (11) اداره محیط زیست کیش (27) امام جمعه کیش (10) بیمارستان کیش (56) جزیره زیبای کیش (14) جزیره کیش (45) جعفر آهنگران (24) دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان (27) دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد (20) دکتر رضانیا (14) دکتر رضانیا رئیس بهداشت (57) سازمان منطقه آزاد کیش (77) سازمان منطقه ازاد کیش (12) ستاد مبارزه با کرونا (12) ستاد پیشگیری از کرونا (81) سرهنگ علی اصغر جمالی (22) سرگرد ایمانی نسب (11) سعید پورعلی (15) شرکت آب عمران و خدمات شهری کیش (43) شورای سلامت کیش (106) ضوابط قرنطینه خانگی کیشوندان (11) علی عرب (12) غلامحسین مظفری (49) فرزانه شرفبافی (12) فرمانده انتظامی ویژه کیش (10) فرماندهی انتظامی کیش (55) مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش (14) مرکز بهداشت و توسعه سلامت کیش (49) مرکز نوآوری و فناوری کیش (17) مرکز ورزش و تفریحات سالم کیش (19) معاونت اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش (19) معاونت عمرانی سازمان منطقه آزاد کیش (25) معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش (47) معاونت گردشگری (13) معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش (29) مناطق آزاد تجاری و صنعتی (14) ناصر آخوندی (24) ناوگان حمل و نقل عمومی کیش (13) هواپیمایی کیش ایر (29) ویروس کرونا (10) پلیس راهور کیش (18) پلیس فتا (15)
رفتن به ابتدای صفحه