امروز: ۲ آبان ۱۴۰۰
صدای ‌کیشوندان ، تحلیل و بررسی رویدادها و اخبار جزیره زیبای کیش

«مناطق آزاد: پیشران امنیت و انطباق» پیش بسوی تجارت پاک و آینده امن

اجتماعی , اقتصادی , تاریخ و فرهنگ , سازمان منطقه آزاد کیش , مناطق آزاد تاریخ انتشار: 00/03/31 بدون نظر   678 بازدید

اندازه فونت    
«مناطق آزاد: پیشران امنیت و انطباق»  پیش بسوی تجارت پاک و آینده امن

وبینار جهانی

«مناطق آزاد: پیشران امنیت و انطباق»

پیش بسوی تجارت پاک و آینده امن

سازمان مناطق آزاد جهان در حال برگزاری هفتمین دوره کنفرانس و نمایشگاه سالانه بین المللی و جهانی مناطق آزاد (AICE) 2021 در دوبی است.

 

مقدمه بر این همایش برای جهانیان که به تدریج از ویرانی ویروس کرونا ویروس (Covid-19) بهبود می یابند ، کلمه “ایمنی” اهمیت ویژه ای به خود گرفته است. بدون شک ، ایمنی دارای ابعاد متعددی است که کمترین آن در مورد ایمنی افراد ، مواد و فرآیند نیست.

 

نکته اساسی در ایده ایمنی نیاز به انطباق دقیق با برخی از استانداردهای رفتاری کاملاً جا افتاده است. اغلب این استانداردها به عنوان کدهای رفتاری نوشته می شوند. اما ممکن است نانوشته هم باشند اما به طور گسترده و واضح برای آنچه که هستند شناخته می شوند ، مانند رفتار اخلاقی.

 

در چشم انداز اقتصادی جهان ، مناطق آزاد موقعیت خوبی دارند. اهمیت آنها در چارچوب وابستگی روزافزون بین ملت ها و نهادهای تجاری افزایش می یابد. مناطق آزاد به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از زنجیره های ارزش جهانی ، عملکرد اقتصادی چشمگیری دارند. همچنین ، منطق اقتصادی و فعالیت های FZ تا حدودی متمایز است.

 

از آنجا که FZ ها محوطه های تعالی هستند و از امتیازات سیاسی برخوردار می شوند ، همچنین تحت ئتوجه ویژه ناظران و سیاست گذاران قرار دارند که می خواهند اطمینان حاصل کنند که کدهای رفتاری به شدت رعایت می شود. به عبارت دیگر ، تجارت مناطق آزاد نه تنها باید مشروع باشد ، بلکه همچنین “مشروع و کاملاً منطبق بر آن” دیده می شود. بنابراین ، این کار بر روی مناطق آزادها انجام می شود تا اطمینان حاصل شود که استانداردهای ایمنی و انطباق آنها کاملاً لنگر انداخته و فشارهای اخلاقی قوی تحت فشار قرار نگرفته است.

 

این به مناطق آزاد فرصتی خارق العاده می دهد تا الگوی ایمنی و انطباق را هدایت کند و بدین ترتیب مثالی را ایجاد می کند ، و به تعبیری ، به عنوان یک فانوس دریایی برای سایر نهادهای تجاری در آبهای آشفته تجارت جهانی عمل می کند. برای ایفای این نقش عالی مناطق آزادها به ابزارهای مناسبی از جمله منابع انسانی ، مالی و فناوری نیاز دارند. همچنین ، مناطق آزاد ها باید نسبت به اصول ESG تعهدی تزلزل ناپذیر داشته باشند.

 

سازمان مناطق آزاد جهانی با برنامه صدور گواهینامه منطقه امن ، استاندارد جدید جهانی انطباق را برای تجارت پاک در مناطق آزاد معرفی کرده است. اکنون ، ذینفعان مناطق آزادمی توانند گرد هم آیند و راه های پخش این برنامه را در سراسر جهان در کل زنجیره ارزش جهانی مناطق آزاد برای یک مدل منطقه آزاد تمیزتر ، سازگارتر و با ارزش تر ، کشف کنند. از طریق این استاندارد ، نسل جدیدی از مناطق مدرن ، ایمن و تمیز در حال ظهور است.

هر ساله این رویداد بزرگ برگزار می شود ، رویداد “باید در جهان” برای مناطق آزاد ونهادهای مرتبط. این فرصتی است برای آگاهی بخشی در بین اعضای FZO جهانی وشرکت کنندگان برجسته از سراسر جهان.

 

در سال 2021 ، یکبار دیگر World FZO AICE به طور مجازی برگزار می شود ، به این معنی که شما چنین جشنواره هایی را به صورت مجازی خواهید داشت.

فرصتی برای ارتباط با مخاطبان بیشتر از هر زمان دیگری. در طول رویداد چهار روزه ، سخنرانان کلاس جهانی و سیاست گذاران ارشد ، دانشگاهیان ، چند جانبه

سازمان ها و رهبران تجارت جهانی از بیش از 150 کشور با یکدیگر گرد هم می آیند

هیئت های نمایندگی مناطق آزاد بین المللی برای به اشتراک گذاشتن بهترین روش ها ،آگاهی از نقش و مشارکت در رشد اقتصادی که مناطق آزاد ایجاد می کنند.

شرکت کنندگان همچنین از بینش گسترده ای در مورد موضوعات مهم تأثیرگذار بر مناطق آزاد بهره مند می شوند به عنوان فرصت های مختلف شبکه با تصمیم گیرندگان کلیدی بین المللی که دارای

تأثیر بر تجارت ، تجارت و سرمایه گذاری است.

علاقمندان میتوانند از طریق لینک زیر، ثبت نام و بهره برداری نمایند:

https://aice2021.worldfzo.org

مطالب مرتبط

نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
ستاد کرونا
برچسب‌ها
آموزش و پرورش کیش (21) احمد حسن زاده (12) احمد حسن زاده امام جمعه کیش (19) اداره محیط زیست کیش (35) بهداشت مرکز توسعه سلامت (13) بیمارستان کیش (66) جزیره زیبای کیش (14) جزیره کیش (45) جعفر آهنگران (29) حمید رضا منتظری (15) دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان (27) دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد (20) دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی (14) دکتر رضانیا (23) دکتر رضانیا رئیس بهداشت (68) سازمان منطقه آزاد کیش (87) سازمان منطقه ازاد کیش (13) ستاد مبارزه با کرونا (12) ستاد پیشگیری از کرونا (82) سرهنگ علی اصغر جمالی (29) سعید پورعلی (16) شرکت آب عمران و خدمات شهری کیش (49) شرکت عمران ، آب و خدمات شهری کیش (19) شورای سلامت کیش (118) علی عرب (13) غلامحسین مظفری (49) فرمانده انتظامی ویژه کیش (12) فرماندهی انتظامی ویژه کیش (21) فرماندهی انتظامی کیش (68) مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش (15) مرکز بهداشت و توسعه سلامت کیش (66) مرکز نوآوری و فناوری کیش (17) مرکز ورزش و تفریحات سالم کیش (21) معاونت اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش (22) معاونت توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش (12) معاونت عمرانی سازمان منطقه آزاد کیش (27) معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش (50) معاونت گردشگری (13) معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش (31) مناطق آزاد تجاری و صنعتی (14) ناصر آخوندی (24) ناوگان حمل و نقل عمومی کیش (15) هواپیمایی کیش ایر (37) پلیس راهور کیش (21) پلیس فتا (18)
رفتن به ابتدای صفحه