امروز: ۱۲ مرداد ۱۴۰۰
صدای ‌کیشوندان ، تحلیل و بررسی رویدادها و اخبار جزیره زیبای کیش

جامعه بازاریان تنها حوزه فعال در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی

جامعه بازاریان تنها حوزه فعال در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی

جامعه بازاریان تنها حوزه فعال در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی

سخنگوی شورای سلامت کیش گفت: جامعه بازاریان تنها حوزه فعال در جزیره کیش است که با دقت و حساسیت بالایی ضوابط بهداشتی را رعایت می‌کنند.

 

به گزارش دولتخانه کیش، دکتر محمدرضا رضانیا در جلسه شورای سلامت کیش گفت: خیز جدید بیماری کرونا اوج گرفته و با شیوع ویروس دلتا پلاس خیلی از کشور‌هایی که واکسینه شدند استفاده از ماسک را مجدد اجباری کرده اند.

 

وي گفت: با توجه به به گسترش شیوع ویروس جهش یافته دلتا پلاس و مواجه شدن وزارت بهداشت با کمبود کیت‌های تشخیص “پی سی آر” عادی انگاری مردم در رعایت ضوابط بهداشتی خطرات زیادی را برای این منطقه به دنبال خواهد داشت.

 

دكتر رضانیا با تاکید بر این که باید بر تذکرات مداوم تلاش کرد تا رعایت ضوابط بهداشتی در برخی از اصناف عادی انگاری نشود افزود: جامعه بازاریان تنها حوزه فعال در جزیره کیش است که با دقت و حساسیت بالایی ضوابط بهداشتی را رعایت می‌کنند

 

وي افزود: خوشه‌ها در نقاط مختلف جزیره در حال شکل گیری است و این عادی انگاری جزیره کیش را با بحران بزرگی مواجه خواهد کرد که منتهي به تعطیلی فعالیت‌های اقتصادی و گردشگری در این منطقه خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه یکی از خوشه‌های بزرگ پلاژ بانوان کیش است و ظرفیت تعیین شده ۵۰ درصد رعایت نمی‌شود، گفت: برای مهار خوشه باید خدمات دهی پلاژ بانوان را به دقت کنترل و در صورت نیاز تعطیل کرد تا مبتلایان خوشه‌های خانواده را نیز درگیر نکنند.

 

سخنگوی شورای سلامت کیش افزود: در جلسه‌ای که با طرح‌های عمرانی و مسئولان “اچ آی سی” داشتیم هماهنگی‌های لازم انجام شده است.

 

دكتر محمدرضا رضانیا حداکثر زمان مداخله را ۵ روز اعلام کرد و گفت: رعایت نکردن ضوابط بهداشتی سبب افزایش بیمار بستری و مرگ و میر در جزیره کیش خواهد شد.

 

وي در خصوص برگزاری کنکور سراسري نيز گفت: اقدامات اولیه برای برگزاری کنکور از جمله ضدعفونی مرتب سطوح و در اختیار قرار دادن اقلام مورد نیاز متولیان برگزار کننده انجام شده است.

 

دبیر شورای سلامت کیش نيز بروز خطرات ناشی از عادی انگاری شیوع ویروس کرونا میان مردم را نگران کننده عنوان کرد و افزود: با نظارت‌های حداکثری کمیته نظارت بر رعایت ضوابط بهداشتی و مشارکت دستگاه‌های اجرایی تلاش بر این است تا ابعاد همه‌گیری جامعه را به حداقل برسانیم و محقق شدن این مهم نیاز به مشارکت جمعی و سازمان‌های مردم نهاد دارد.

 

وي افزود: با نظارت حداکثری کمیته نظارت بر رعایت ضوابط بهداشتی و مشارکت دستگاه‌های اجرایی از جمله بخش‌های نظارتی سازمان منطقه آزاد کیش در طرح‌های بزرگ، حمل و نقل، مراکز پذیرایی و سوپرمارکت‌ها می‌تواند نسبت به ارتقا سطح هوشیاری جامعه مفید باشد.

 

دبير شوراي سلامت كيش با تاکید بر اینکه در مدیریت خوشه‌ها هیچ گونه مقاومتی قابل پذیرش نیست، افزود: با تشخیص مرکز توسعه سلامت کیش خوشه‌هایی که شناسایی می‌شود باید دوره قرنطینه خود را سپری کنند و مدیران مجموعه‌ها نیز به کمیته نظارت بر رعایت ضوابط بهداشتی احضار خواهند شد.

 

وي با اشاره به اینکه نباید کمبود برخی از امکانات مورد نیاز مانع سیاست گذاری منطقه آزاد کیش برای مقابله با ویروس کرونا شود، گفت: نظارت‌های حداکثری، بیمار یابی فعال، غربالگری کسانی که با بیمار مثبت در ارتباط بودند و ارائه خدمات سریع درمانی از جمله سیاست گذاری شورای سلامت کیش در راستای پیشگیری از گسترش شیوع بیماری کرونا است.

مطالب مرتبط

نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
ستاد کرونا
برچسب‌ها
آموزش و پرورش کیش (16) ابوالفضل طیبی (12) احمد حسن زاده (12) احمد حسن زاده امام جمعه کیش (13) اداره محیط زیست کیش (28) امام جمعه کیش (11) بهداشت مرکز توسعه سلامت (13) بیمارستان کیش (57) جزیره زیبای کیش (14) جزیره کیش (45) جعفر آهنگران (25) حمید رضا منتظری (14) دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان (27) دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد (20) دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی (13) دکتر رضانیا (18) دکتر رضانیا رئیس بهداشت (66) سازمان منطقه آزاد کیش (78) سازمان منطقه ازاد کیش (12) ستاد مبارزه با کرونا (12) ستاد پیشگیری از کرونا (82) سرهنگ علی اصغر جمالی (26) سعید پورعلی (16) شرکت آب عمران و خدمات شهری کیش (46) شورای سلامت کیش (115) علی عرب (13) غلامحسین مظفری (49) فرزانه شرفبافی (12) فرمانده انتظامی ویژه کیش (11) فرماندهی انتظامی کیش (60) مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش (14) مرکز بهداشت و توسعه سلامت کیش (54) مرکز نوآوری و فناوری کیش (17) مرکز ورزش و تفریحات سالم کیش (20) معاونت اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش (19) معاونت عمرانی سازمان منطقه آزاد کیش (26) معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش (48) معاونت گردشگری (13) معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش (29) مناطق آزاد تجاری و صنعتی (14) ناصر آخوندی (24) ناوگان حمل و نقل عمومی کیش (15) هواپیمایی کیش ایر (31) پلیس راهور کیش (18) پلیس فتا (17)
رفتن به ابتدای صفحه