امروز: ۱۲ مرداد ۱۴۰۰
صدای ‌کیشوندان ، تحلیل و بررسی رویدادها و اخبار جزیره زیبای کیش

اتحاد و انسجام همگانی برای مقابله با گسترش شیوع ویروس کرونا

اتحاد و انسجام همگانی برای مقابله با گسترش شیوع ویروس کرونا

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش حفظ و ارتقاء سلامت عموم مردم جزیره با ایجاد اتحاد، انسجام و همبستگی میان تمام ارکان جزیره کیش را مثبت ارزیابی کرد

به گزارش دولتخانه کیش، سعید پورعلی معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش بر نقش تاثیر گذار بخش های “خصوصی، دولتی و بهداشت و درمان جزیره” به منظور مقابله و پیشگیری از گسترش شیوع بیماری کرونا اشاره داشت و گفت: اتحاد، انسجام و همبستگی میان تمام ارکان جزیره با هدف ارتقاء سلامت عموم مردم از اقدامات موثر در این منطقه است.

به گفته پورعلی تشخیص به موقع بیماران، درمان صحیح، مراقبت موثر و رعایت قانون شفا سبب شده جزیره نسبت به سطح کشور در شرایط مطلوب تری قرار گیرد.

وی با بیان این که در وضعیت قرمز؛ اقدامات بر اساس انعطاف پذیری منطقه انجام شده و شاهد منع تردد شبانه در این منطقه نیستیم، اظهار داشت: در شرایط کنونی اقدامات بر اساس انعطاف پذیری به گونه ای انجام می شود که حداقل تعطیلی های ممکن در جزیره کیش اعمال شود.

پورعلی با اشاره به این که جزیره کیش یکی از مناطق پر تردد و پذیرای شمار زیادی از مسافران از نقاط مختلف کشور است، افزود: جزیره کیش در معرض تردد گردشگرانی هست که از شهر های قرمز و پر خطر به این منطقه سفر می کنند.

همچنین وی در خصوص ابلاغ ستاد ملی کرنا مبنی بر تعطیلی تمام مشاغل به جز مشاغل گروه شماره یک، گفت: تمام رستوران ها و برخی از مجموعه های تجاری و تفریحی همچنان در جزیره کیش با رعایت دقیق ضوابط بهداشتی به فعالیت های خود ادامه می دهند.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش حفظ سلامت مردم و ادامه فعالیت های مشاغل مختلف را از سیاست گذاری های اصلی سازمان در شرایط شیوع بیماری کرونا برشمرد و اظهار داشت: با برگزاری جلسات متعدد و بازنگری مجدد شرایط، فعالیت بخش های مختلف در این منطقه از نو آغاز شد.

سعید پورعلی با اشاره به آخرین اخبار منتشر شده در خصوص این که مردم استان های “خوزستان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، بوشهر و خراسان جنوبی از 50 سال به بالا واکسینه می شوند، گفت: تا کنون هیچ بخش خصوصی خارج از تصمیمات ستاد ملی کرونا به داخل کشور واکسن وارد نکرده است.

پورعلی خاطر نشان کرد: تمام تلاش بر این هست با استفاده از شرایط موجود بتوانیم افراد بالای 50 سال در منطقه آزاد کیش را واکسینه کنیم.

وی با بیان این که ساکنان بالای 18 سال جزایر خلیج فارس باستثنای کیش و قشم واکسینه خواهند شد، تصریح کرد: شمار زیادی از جزایر خلیج فارس غیر مسکونی هستند.

سعید پورعلی بیان داشت: با توجه به این که افراد بالای 18 سال جزیره هندورابی که  124 نفر جمعیت دارند در طرح واکسیناسیون قرار گرفتند از این رو پس از دریافت واکسن آمادگی لازم برای واکسیناسیون آنان را داریم.

شایان ذکر است جزیره کیش بر اساس آخرین آماری که در سمیناری با حضور وزیر بهداشت اعلام کرد: این منطقه تعداد 26439 مورد تست انجام داده که از این تعداد 5643 نفر مثبت بودند در واقع به ازای  جمعیت1.7 نفر تا کنون تست انجام شده و درصد کل تست های مثبت 2.34 صدم و فوتی ها 24 نفر اعلام شده است.

تعداد کل بستری ها از ابتدا تا کنون 823 نفر و درصد بستری نیز به کل مثبت شناسایی شده 14.57 درصد و در نرم جهانی بستری 20 درصد است.

مرگ و میر در جزیره کیش نسبت به جمعیت در دوران اپیدمی کرونا 5.1 نفر به ازای هر 10 هزار نفر بود که در مقایسه با کشور این شاخص 10 نفر به ازای هر 10 هزار نفر بود و در استان نیز 8.25 به ازای هر 10 هزار نفر است یعنی شاخص مرگ و میر در جزیره پایین تر از سطح استان هرمزگان و سطح ملی است

مطالب مرتبط

نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
ستاد کرونا
برچسب‌ها
آموزش و پرورش کیش (16) ابوالفضل طیبی (12) احمد حسن زاده (12) احمد حسن زاده امام جمعه کیش (13) اداره محیط زیست کیش (28) امام جمعه کیش (11) بهداشت مرکز توسعه سلامت (13) بیمارستان کیش (57) جزیره زیبای کیش (14) جزیره کیش (45) جعفر آهنگران (25) حمید رضا منتظری (14) دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان (27) دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد (20) دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی (13) دکتر رضانیا (18) دکتر رضانیا رئیس بهداشت (66) سازمان منطقه آزاد کیش (78) سازمان منطقه ازاد کیش (12) ستاد مبارزه با کرونا (12) ستاد پیشگیری از کرونا (82) سرهنگ علی اصغر جمالی (26) سعید پورعلی (16) شرکت آب عمران و خدمات شهری کیش (46) شورای سلامت کیش (115) علی عرب (13) غلامحسین مظفری (49) فرزانه شرفبافی (12) فرمانده انتظامی ویژه کیش (11) فرماندهی انتظامی کیش (60) مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش (14) مرکز بهداشت و توسعه سلامت کیش (54) مرکز نوآوری و فناوری کیش (17) مرکز ورزش و تفریحات سالم کیش (20) معاونت اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش (19) معاونت عمرانی سازمان منطقه آزاد کیش (26) معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش (48) معاونت گردشگری (13) معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش (29) مناطق آزاد تجاری و صنعتی (14) ناصر آخوندی (24) ناوگان حمل و نقل عمومی کیش (15) هواپیمایی کیش ایر (31) پلیس راهور کیش (18) پلیس فتا (17)
رفتن به ابتدای صفحه