امروز: ۱۲ آذر ۱۴۰۰
صدای ‌کیشوندان ، تحلیل و بررسی رویدادها و اخبار جزیره زیبای کیش

تهدید آینده انقلاب تفکر نئولیبرالیسم برخی مسئولان است

آموزشی , اجتماعی , تاریخ و فرهنگ , دانشگاهی , گردشگری , هنری تاریخ انتشار: 00/08/05 بدون نظر   121 بازدید

اندازه فونت    
تهدید آینده انقلاب تفکر نئولیبرالیسم برخی مسئولان است
سرپرست معاونت فرهنگي و اجتماعي دبيرخانه شورايعالي در جمع دانشگاهيان جزيره كيش:

تهدید آینده انقلاب تفکر نئولیبرالیسم برخی مسئولان است

سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی تفکر نئولیبرالیسم برخی مسئولان را تهدید آینده انقلاب عنوان کرد و گفت : متاسفانه امروز این نوع تفکر در رفتار و باورهای برخی از مسوولان نهادینه شده است.

به گزارش خبرنگار دولتخانه کیش به نقل از فرينا، مهدی حسین زاده، در نشست صمیمانه جامعه دانشگاهی جزیره کیش با مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی که در پردیس بین المللی دانشگاه تهران برگزار شد؛ بر ضرورت جهاد مقابل تفکر نئولیبرالیسم تاکید کرد.

حسین زاده با بیان این که در مناطق آزاد قید «آزاد» به تجاری – صنعتی  تلقی می شود نه به «فرهنگی»، اظهار داشت: از چند سال گذشته در تفکر برخی از مسوولان این قید آزاد را به فرهنگ نیز تسری می دهند.
به گفته وي، مشکل ما در حوزه فرهنگ، تفکر نئولیبرالیسم است که از ابتدای دهه 70 در تفکر برخی از مسئولان کشور نهادینه شده است.
سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی تفکر نئولیبرالیسم را تفکری عنوان کرد که “فرهنگ، خانواده، زن و حتی شهادت” را به مثابه کالا می بینند.
حسین زاده با تاکید بر این که حتی به شهید نیز نگاه کالایی دارند، تصریح کرد: به خاطر این که فرهنگ را هم اقتصادی می بینند این نوع تفکر در مناطق مختلف و در جایگاه کشور ما آسیب های فراوانی را به دنبال داشته است.
وي اظهار داشت: تا جایی که احساس می کنند این فرهنگ درآمدی ندارد نسبت به حذف آن اقدام می کنند.
سرپرست معاونت  رهنگی و اجتماعی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ويژه اقتصادي با بیان این که در مقابل باورهای این مردم مسئول هستیم، گفت:  در کیش متاسفانه طبقه ایجاد شده است، طبقه مرفه در مقابل عده ای که زیر چرخ توسعه له می شوند.
حسين زاده در ادامه با اشاره به صحبت امام خمینی (ره) که فرمودند« من موی مستتضعفان کوخ نشین را با کاخ نشین ها عوض نمی کنم»، گفت: باید در این زمینه هم، جهاد و مطالبه کرد و صدای مستضعفان شد.

گفتنی است؛ در نشست صمیمانه جامعه دانشگاهی جزیره کیش با مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی، جعفر آهنگران رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل، معاونین و برخی از مدیران سازمان منطقه آزاد کیش و هیئت همراه دبیرخانه شواریعالي مناطق آزاد، اساتید و برخی از دانشجویان داخلی و خارجی حضور داشتند.

مطالب مرتبط

نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
ستاد کرونا
برچسب‌ها
آموزش و پرورش کیش (23) احمد حسن زاده امام جمعه کیش (21) اداره محیط زیست کیش (45) امام جمعه کیش (13) بهداشت مرکز توسعه سلامت (13) بیمارستان کیش (66) جزیره زیبای کیش (14) جزیره کیش (45) جعفر آهنگران (29) حمید رضا منتظری (15) دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان (27) دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد (20) دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی (16) دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی کشور (20) دکتر رضانیا (26) دکتر رضانیا رئیس بهداشت (68) سازمان منطقه آزاد کیش (95) سازمان منطقه ازاد کیش (14) ستاد پیشگیری از کرونا (82) سرهنگ علی اصغر جمالی (29) سعید محمد (20) سعید پورعلی (16) شرکت آب عمران و خدمات شهری کیش (50) شرکت عمران ، آب و خدمات شهری کیش (26) شورای سلامت کیش (119) غلامحسین مظفری (49) فرمانده انتظامی ویژه کیش (13) فرماندهی انتظامی ویژه کیش (23) فرماندهی انتظامی کیش (71) مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش (24) مرکز بهداشت و توسعه سلامت کیش (68) مرکز نوآوری و فناوری کیش (17) مرکز ورزش و تفریحات سالم کیش (21) معاونت اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش (22) معاونت عمرانی سازمان منطقه آزاد کیش (28) معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش (50) معاونت گردشگری (13) معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش (32) مناطق آزاد تجاری و صنعتی (14) موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش (14) ناصر آخوندی (24) ناوگان حمل و نقل عمومی کیش (15) هواپیمایی کیش ایر (38) پلیس راهور کیش (21) پلیس فتا (19)
رفتن به ابتدای صفحه