امروز: ۵ بهمن ۱۴۰۰
صدای ‌کیشوندان ، تحلیل و بررسی رویدادها و اخبار جزیره زیبای کیش

لزوم راه اندازی خط جدید بازیافت در کیش ، دستگاه های موجود متعلق به دهه ۸۰ است

لزوم راه اندازی خط جدید بازیافت در کیش ، دستگاه های موجود متعلق به دهه ۸۰ است

در حوزه بازیافت و مدیریت پسماند به جای رسیده ایم که باید به مولفه های زیست محیطی توجه جدی و ویژه داشته باشیم

سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش در بازدید از سایت پسماند و بازیافت کیش، اقتصاد چرخشی را در این حوزه از اولویت های سازمان برشمرد و این مهم را زمینه ساز ایجاد ارزش افزوده خوبی برای سرمایه گذاران عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار دولتخانه کیش، محمدرضا لواسانی سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش بعد از ظهر جمعه پنجم آذر به همراه برخی از مدیران عامل شرکت های تابعه و معاونان و مدیران این سازمان در بازدید از سایت پسماند و بازیافت جزیره؛ تحقق بازیافت واقعی و اقتصاد چرخشی را مستلزم ورود سرمایه گذاران توانمند و دارای ایده های نو در این حوزه عنوان کرد.

لواسانی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: سرمایه گذاران توانمند و دارای ایده نو می توانند در حوزه بازیافت ارزش افزوده خوبی را کسب کنند.

وی اظهار داشت: سازمان منطقه آزاد کیش از سرمایه گذارانی که از توان مالی خوبی برخوردارند و می توانند ایده های نو در این حوزه ارائه دهند از آنها حمایت می کند.

سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش با بیان این که اقتصاد چرخشی باید مورد توجه ویژه قرار گیرد، افزود: در اقتصاد چرخشی نباید با یک یا دو روند ارزش افزوده راضی شویم بلکه باید ادامه این چرخش را جدی گرفت.

به گفته محمدرضا لواسانی این سرمایه ای که در سایت پسماند و بازیافت بوی تعفن می دهد و نا رضایتی مردم را به دنبال داشته است به عنوان طلای کثیف در دنیا نام گذاری شده و تا کنون نتوانسته ایم هیچ بهره ای از این ببریم.

محمدرضا لواسانی بیان داشت: سودی که نصیب سرمایه گذاران خواهد شد به مراتب بیشتر از فعالیت هایی هست که در جزیره کیش  انجام می شود.

لواسانی گفت: هر کار آفرین و سرمایه گذاری که در این موضوع ایده جدید ارائه دهد و از آمادگی لازم برای راه اندازی خط تولید بازیافت واقعی در حوزه های “شیمیایی، سلولزی  و پلاستیک” برخوردار باشد مورد حمایت ویژه سازمان قرار می گیرد.

وی خاطر نشان کرد: تا هفته آینده مسوول محیط زیست سازمان منطقه آزاد کیش نشستی با تشکل های محیط زیستی برگزار کند و با جمع آوری نظرات و ایده ها در خصوص این موضوع مهم تصمیم گیری جدی خواهد شد.

سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که کار بازیافت جدی در این سایت انجام نمی شود، بیان داشت: موضوع زباله و بازیافت برای جزیره کیش امروز تهدید و فرصت خیلی بزرگی است.

محمدرضا لواسانی در ادامه تصریح کرد: به نقطه ای رسیدیم که باید برای حفظ محیط زیست فکر اساسی کرد چرا که به تدریج مولفه های محیط زیست جزیره دچار آسیب جدی خواهد شد.

لواسانی در رابطه با پیشگیری از آسیب های محیط زیست، افزود: مسوول محیط زیست سازمان منطقه آزاد کیش طی برگزاری جلسه ای با انجیوها  و تشکل های محیط زیستی نسبت به جمع آوری نظرات آنها اقدام کند.

گفتنی است در مرحله پردازش و پالایش سایت پسماند و بازیافت جزیره جدا سازی زباله ها و بسته بندی انجام می شود.

همچنین دستگاه هایی که در این سایت وجود دارد متعلق به دهه80 است و فرسوده شدند از این رو بخش خصوصی که مسوولیت سایت پسماند و بازیافت را بر عهده دارد، نسبت به نوسازی دستگاه ها اقدام کرده است.

برای راه اندازی خط جدید، زمینی در فاصله دو کیلومتری این سایت در نظر گرفته شده که سوله و تجهیزات در زمین مورد نظر مستقر می شود که از نظر زیست محیطی نیز مناسب است.

مطالب مرتبط

نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
ستاد کرونا
برچسب‌ها
آموزش و پرورش کیش (27) احمد حسن زاده امام جمعه کیش (23) اداره آموزش و پرورش کیش (15) اداره محیط زیست کیش (51) امام جمعه کیش (14) بیمارستان کیش (70) جزیره کیش (45) جعفر آهنگران (29) حمید رضا منتظری (16) دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان (27) دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد (20) دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی (17) دبیر خانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی کشور (16) دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی کشور (25) دکتر رضانیا (30) دکتر رضانیا رئیس بهداشت (69) رئیس پلیس راهور کیش (16) سازمان منطقه آزاد کیش (101) سازمان منطقه ازاد کیش (14) ستاد پیشگیری از کرونا (82) سرهنگ علی اصغر جمالی (29) سعید محمد (27) سعید پورعلی (16) شرکت آب عمران و خدمات شهری کیش (53) شرکت توسعه بنادر و فرودگاه کیش (17) شرکت عمران ، آب و خدمات شهری کیش (30) شورای سلامت کیش (124) غلامحسین مظفری (49) فرماندهی انتظامی ویژه کیش (24) فرماندهی انتظامی کیش (74) محمد رضا نوایی لواسانی (24) مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش (32) مرکز بهداشت و توسعه سلامت کیش (72) مرکز نوآوری و فناوری کیش (17) مرکز ورزش و تفریحات سالم کیش (25) معاونت اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش (27) معاونت عمرانی سازمان منطقه آزاد کیش (36) معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش (50) معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش (36) موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش (15) ناصر آخوندی (24) ناوگان حمل و نقل عمومی کیش (16) هواپیمایی کیش ایر (40) پلیس راهور کیش (24) پلیس فتا (23)
رفتن به ابتدای صفحه