صفحه نخست / آموزشی / زینالی با کارنامه قبولی رفت و قوامی نژاد با هدف تحولی جدید آمد.

زینالی با کارنامه قبولی رفت و قوامی نژاد با هدف تحولی جدید آمد.

تودیع و معارفه مدیران آموزش و پرورش کیش برگزار شد.


دادی زاده مدیر کل آموزش و پرورش استان هرمزگان ، در سال تحصیلی گذشته آموزش و پرورش کیش در تمام ابعاد آموزشی بالاترین رنکینگ و بالاترین میانگین نمرات در کل مناطق آموزشی کشور را بدست آورد.

خبر کیش


به گزارش خبرنگار مهر در مراسم تکریم و معارفه ریاست سابق و جدید آموزش و پرورش کیش ، دکتر دادی زاده مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان ضمن تقدیر از زحمات زینالی ریاست سابق آموزش و پرورش کیش گفت.


سند ایجاد تحول بنیادی و راهبردی مدرسه محوری در دست تهیه میباشد.

مدارس با این سند مهم محور تمام فعالیت ها در آموزش و پرورش خواهد بود وی افزود سه محور مهم در این سند مد نظر بوده که شایسته سالاری و شایسته گذینی مدیران مدارس ، تعالی مدیریت و اداره مدارس با تبین برنامه های مدون و برنامه ریزی برای اداره مدارس بر اساس نیازها و موقعیت مدارس اجرایی خواهد بود . دادی زاده گفت آموزش و پرورش استان گام های مهمی برای ارتقای سطح اموزش و کیفیت و کسب میانگین ها برداشته است.وی افزود از میان ۷۵۰ منطقه آموزشی و تربیتی موجود در کشور کیش رتبه ۹۸ را بابت ارتقای میانگین نمرات کسب کرده که این رتبه ۲ رقمی برای اولین بار برای کیش کسب شده و گفت خوشبختانه طی مدیریت آقای زینالی میانگین قبولی روی ورقه کتبی دانش آموزان کیش از میانگین کشور بالاتر و بهتر بود و رشد قابل توجهی در تمام حوزه های آموزشی و تربیتی و فرهنگی و هنری و ورزشی داشته و شاخص های آموزش و پرورش کیش رشد چشمگیری را طی ۲ سال گذشته علی رغم افت نمراتی در سراسر کشور برای کیش ارتقا و افزایش کیفیت را در کیش نشان میدهد. دادی زاده گفت برنامه های سید جواد قوامی نژاد را تلاش برای قبولی دانش آموزان در کنکور سراسری ، ارتقاء حداقل ۱ نمره به نمرات پایان سال تحصیلی دانش آموزان . حضور حداقل ۱ دانش آموزش از کیش در تمام المپیادها و حضور ۲ تیم در لیگ های مختلف ورزشی و فرهنگی و اقدام برای تربیت تمام ساعتی دانش آموزان را از اهم برنامه های وی برشمرد و بر ارتقائ امکانات نرم افزاری و سخت افزاری این اداره تاکید داشت وی مدیریت و نظارت بر عملکرد ادارات آموزش و پرورش استان خراسان رضوی را آخرین سمت قوامی نژاد برشمرد.


شیخ یعقوب شمس امام جماعت اهل تسنن در ادامه جلسه گفت با درایت مدیرعامل جزیره و مدیران ارشد آموزش و پرورش باید تحول اساسی در آموزش و پرورش کیش صورت پذیرد.

وی گفت در این زمینه توقع و خواسته مردم بحق و درست است آقای شمس افزود باید مشخص شود اینکه متولی آموزش و پرورش کیش کیست مردم باید برای برطرف نمون مشکلات و درخواست ها باید کجا رجوع بکنند. متاسفانه دقیقا مشخص نیست که مردم بابت آموزش و پرورش کیش از سازمان منطقه آزاد مطالبه داشته باشند یا آموزش و پرورش استان و یا مرکز، وی افزود درخواست میشود برای همیشه بحث مشکلات آموزش و پرورش کیش حل و فصل نموده و آموزش و پرورش کیش را الگوی برای سراسر کشور معرفی نمایم.


دکتر غلامحسین مظفری در این مراسم گفت. آمارهای ارایه شده توسط مدیرکل آموزش و پرورش استان نشان از تلاش و زحمات بی شمار و موفقیت آقای زینالی در مسئولیت محوله دارد.


وی گفت آموزش و پرورش یکی از ارکان مهم توسعه کشور است، امروز ساختاری آموزشی ما که بخش هستیم تعریف خود را دارد این در حالی است حوزه آموزش و پرورش در کل کشور با کمبودها و مشکلاتی مواجه میباشد ، خوشبختانه حضور دانشگاه ها و پردیس های معتبر در کیش نشان از توجه ویژه مدیران کیش در ادوار مختلف به حوزه آموزش در کیش دارد وی افزود اعلام آمادگی و رغبت حضور دانشگاه ها در برج نوآوری و فن آوری که بزودی افتتاح خواهد شد از نشانه های بارز اهتمام و جدیت مسیئولین برای تعالی آموزش و تعالی علوم و فن آوری در کیش است، وی جذب بهترین های نوآوری و فن آوری کشور به این مرکز ایده پردازی و فناوری جزیره که اعضای شورای راهبردی آن از فرهیختگان و بزرگان حوزه علمی کشور تشکیل شده را از دیگر اقدامات مهم پیش روی برشمرد و گفت در این راستا اگر آموزش و پرورش تقویت نشود و توجه و رسیدگی نشود به توفیق و اهداف مورد نظر نخواهیم رسید ، مظفری افزود باید شرایطی فراهم بکنیم که کیش پایلوت و الگو و راس آموزشی و تربیتی در کشور شود در این بین سازمان در جهت توسعه و ارتقای سطح کمی و کیفی آموزش و پرورش کیش از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد و تلاش خواهیم کرد با برنامه ریزی دقیق برای ده سال آینده موقعیت و تعالی این حوزه مهم را تضمین بکنیم وی افزود امیدواریم فضای مورد نیاز فیزیکی مدارس را با کمک وزارت آموزش پرورش با سازه های مناسب و با کیفیت تامین و ارتقا ببخشیم وی در ادامه گفت بزودی فرهنگ سرای مرکزی کیش را با نام فرهنگ سرای کودک را با هدف فرهنگ سرای نمونه در کشور افتتاح خواهیم کرد ، امید داریم افتتاح این مرکز به حوزه آموزشی و تربیتی کیش کمک شایسته ای بکند.


زینالی رئیس سابق آموزش و پرورش کیش در مراسم تودیع خود گفت،طی مدیریت ۲۵ ماهه خود افتخار آشنایی و همکاری با ۲ امام جمعه محترم و ۳ مدیر عامل سازمان ۲ معاونت اجتماعی و ۲ مدیر کل استانی و ۲ وزیر آموزش و پرورش داشتم .

۲۵ ماه پیش در بدو ورود به حوزه ریاست آموزش پرورش با مشکلات زیادی مواجه بودیم بدهی ۳۰۰ میلیون تومانی برجای مانده و کمبود های سخت افزاری و فضای فیزیکی محدود و نامناسب ،خوشبختانه با حمایت بی دریغ مردم و مسئولین و بخصوص همکاران توانستیم ضمن برطرف کردن بسیاری از مشکلات که حادترین آن انتقال مدرسه هاجر بجهت احتمال تخریب و خطر بعلت بنایی نامناسب و قدیمی بود تا حدودی از موانع گذر نموده و برکیفیت آموزش و تحصیل مناسب اهتمام بورزیم وی افزود ورود و کمک بی شمار دکتر انصاری لاری و معاونت اجتماعی ایشان در اولین سال حضور بنده در آموزش و پرورش کیش بی نظیر و قابل توجه بود.وی ضمن مظلوم دانستن نظام آموزش و پرورش کشور آموزش و پرورش کیش را مظلومترین منطقه این سازمان برشمرد و گفت متاسفانه بسیاری از مشکلات همچنان پابرجاست که نیروی انسانی کیفی اهم آنهاست که با کمال تاسف کیش بجهت گرانی مسکن و هزینه های زندگی به هیچ وجه برای معلمی که حقوق زیر ۳ تومن دریافت میکند نمی تواند توجیه داشته باشد و متاسفانه اکثر با انصراف نیرو مواجه میشویم. وی گفت برای ورود نیروی کیفی باید مسئولین توجه و نگرش ویژه ای داشته باشند ضمن اینکه در کیش نیاز جدی به تامین کلاس و فضای اموزشی و تعویض مدارس قدیمی و فرسوده احساس میشود که امیدواریم برای تامین فضای فیزیکی و کمبود کلاس تا آغاز سال جدید تحصیلی اقدام مناسب صورت پذیرد. وی ضمن اشاره به تاسیس و راه اندازی کلاس ویژه دانش آموزانی که با اختلالات یادگیری مواجه بودند افزود خوشبختانه با تلاش خیرین و مسئولین در دوره مدیریت بنده امروز جزیره کیش ۲ هنرستان واقعی و خوب در سطح کشوری بنام هدف و خوارزمی دارد زینالی در پایان پیشنهاد داد، جهت تعالی امور آموزشی و تربیتی و برطرف کردن مشکلات موجود به مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش پیشنهاد میدهم که رئیس آموزش و پرورش را بعنوان مشاور آموزشی خود انتخاب بکند.


سید جواد قوامی نژاد ریاست جدید آموزش و پرورش کیش در مراسم معارفه خود گفت با توکل به خدا و دریافت مشاوره از بزرگان و عدم تعجیل در امور و با هدف نوآوری و ابتکار و خلاقیت و انضباط قدم به این مسئولیت خطیر و مهم نهاده ام .

وی گفت نگاه من راهبردی و منطبق با سند چشم انداز در جهت تحول در نظام آموزش و پرورش و اکولوژی آموزشی خواهد بود و تلاش خواهیم کرد کیش را به یک منطقه ویژه آموزشی در کشور تبدیل کنیم . قوامی نژاد گفت عنایت به ۳۳ سال تجربه از معلمی الی ریاست در حوزه های مختلف آموزش و پرورش کشور سعی و تلاش خواهم داشت تا با همکاری سازمان منطقه آزاد و مردم و آموزش و پرورش استان و مرکز گام های استوار و اثربخش جهت تعالی و ارتقای فضای کمی و کیفی آموزش و پرورش کیش چه در ابعاد نیروی انسانی چه فضای فیزیکی و چه سطح کیفی آموزش برداریم.
در پایان مراسم از آقای زینالی تقدیر و تکریم و سید جواد قوامی نژاد بعنوان ریاست آموزش و پرورش کیش توسط مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش و دادی زاده مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان معرفی گردید.

درباره دولتخانه کیش

سفر يعني زندگي زندگي يعني سفر صاحب امتياز شركت طراحان ايده نو پارس كيش پايگاه خبري فرهنگي و اجتماعي و هنري و گردشگري دولتخانه كيش برابر متون بدست آمده از مؤرخين از جمله شيراز نامه ، كيش در گذر تاريخ با نام و پيشوند دولتخانه كيش يعني شهر دولتمندان بجهت حضور تجار و بازرگانان و داد و ستد حرير و مرواريد در رديف سرزمين هاي مهمي چون تركستان و هند و چين نام گذاري گرديده بود.

لطفا در زمان دیگری چک نمایید.

راه اندازی رشته بورس و اوراق بهادار در هنرستان‌های کیش

جزیره کیش؛امضای تفاهم نامه راه اندازی رشته بورس و اوراق بهادار در کیشتفاهم نامه راه …

۳ ديدگاه

  1. درود بر جناب عبداللهی که با اخبار و گزارشات جامع خود همیشه یاریگر مرده کیش بوده و هستند.

  2. یاریگر مردم کیش

  3. درود بر دکتر مظفری و دکتر قوامی نژاد فرماندار و مدیر نمونه کشوری و اقای دکتر قوامی نژاد هم که مدیر نمونه اموزش و پرورش نیشابور بودند وجود ایشان و دکتر مظفری را به اهالی محترم کیش تبریک عرض نموده که انجا را آباد خواهند کرد هر چند آرزوی مدیر کلی اموزش و پرورش خراسان رضوی را برای ایشان داشتم و کسانی که نگذاشتند ضرر کردند نه نفع برای ایشان آرزوی موفقیت روز افزون و سلامتی کامل را دارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *