خانه / اقتصادی / تاکید بر لزوم کاهش ریسک سرمایه گذاری در کیش توسط معاون اقتصادی رئیس جمهور

تاکید بر لزوم کاهش ریسک سرمایه گذاری در کیش توسط معاون اقتصادی رئیس جمهور

خبر کیش

درنشست دکتر مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش و دکتر محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رییس جمهور بر حمایت قاطع از بخش خصوصی و اطمینان بخشی به آنان تاکید شد.

به گزارش دولتخانه کیش، دکتر مظفری در این دیدار با اشاره به تشکیل شورای مطالعات راهبردی و تدوین نقشه راه ، گزارش مفصلی از برنامه میان مدت سه ساله کیش را به همراه اقدامات انجام شده در خصوص طرح های عمرانی انجام شده ، درحال انجام و نیمه تمام فعال شده، بحث پسماند، ساخت و توسعه تصفیه خانه فاضلاب و پروژه های زیر ساختی شامل بندر و فرودگاه را به اطلاع معاون اقتصادی رییس جمهور رساند.

همچنین در این نشست، مشکل زیرساختی کیش در زمینه برق مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در این زمینه خواستار دخالت دولت در تعیین مالکیت شرکت آب و برق کیش و اتصال برق این منطقه به شبکه سراسری شد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در این دیدار، ایجاد پایگاه های آموزشی برای سازمان ها و موسسات فعال در زمینه آموزش های هوایی و دریایی، تاسیس اقامتگاه های ویژه گردشگران سلامت و تقویت اکوتوریسم با بهره گیری از طبیعت بکر جزیره هندورابی را از جمله محورهای تهیه بسته های سرمایه گذاری برای فعالان اقتصادی علاقمند به سرمایه گذاری در جزیره هندورابی اعلام کرد.

  اقدامات انجام شده در کیش و شناسایی فرصت سرمایه گذاری و تهیه کتابی دراین خصوص برای سرمایه گذاران نیز یکی دیگر از محورهای گفتگوی این نشست بود که معاون اقتصادی رییس جمهور با مثبت خواندن این اقدامات از مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش خواست با حمایت همه جانبه از فعالیت های بخش خصوصی زمینه را برای رونق اقتصادی منطقه فراهم کند.

همچنین دکتر محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رییس جمهور در این نشست با بیان این که کیش، منطقه بی نظیر در حوزه های گردشگری، اقتصادی و سرمایه گذاری است از برنامه های راهبردی سازمان منطقه آزاد کیش ابراز رضایت کرد و از دکتر مظفری خواست تا با پیگیری این برنامه ها و بهره گیری از مشاوران با تجربه، تهیه و تدوین برنامه ریزی بلند مدت  را نیز برای جزیره کیش در دستور کار قرار دهد.

دکتر نهاوندیان با تاکید بر لزوم کاهش ریسک سرمایه گذاری، از زیر ساخت های انجام شده در کیش استقبال کرد و آن را عامل مهمی در اطمینان بخشی به سرمایه گذاران دانسته و افزود: توجه به زیرساخت های کیش و گسترش و توسعه آن و اتمام پروژه های نیمه تمام که اکنون در دستور کار سازمان منطقه آزاد کیش قرار گرفته است؛ کاهش ریسک سرمایه گذاری و اطمینان بخشی به سرمایه گذاران را به دنبال خواهد داشت،

معاون اقتصادی رییس جمهور به جایگاه جزیره کیش در صنعت گردشگری و امکانات ایجاد شده در این جزیره اشاره کرد و خواهان مراودات گردشگری این منطقه با کشورهای همسایه بویژه ترکیه شد.

در این نشست درخصوص ۴۰۰ ابزار مالی  که مرکز پژوهش های بازرگانی معرفی کرده است بحث و گفت و گو و پیشنهاد شد برای کمک به سرمایه گذران، میتوان ازاین ابزارها استفاده کرد.

دکتر مظفری در این دیدار از دکتر محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رییس جمهور برای حضور در یازدهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی و ششمین نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری کشور که در قالب رویداد کیش اینوکس ۲۰۱۹ از  27 تا ۳۰ آبان  در کیش برگزار می شود دعوت کردند

درباره‌ی دولتخانه کیش

سفر يعني زندگي زندگي يعني سفر مدير مسئول بهمن عبدالهی صاحب امتياز شركت طراحان ايده نو پارس كيش پايگاه خبري فرهنگي و اجتماعي و هنري و گردشگري دولتخانه كيش برابر متون بدست آمده از مؤرخين از جمله شيراز نامه ، كيش در گذر تاريخ با نام و پيشوند دولتخانه كيش يعني شهر دولتمندان بجهت حضور تجار و بازرگانان و داد و ستد حرير و مرواريد در رديف سرزمين هاي مهمي چون تركستان و هند و چين نام گذاري گرديده بود.

Check Also

پایان کابوس ۱۷ ساله در بازار مرکز تجاری کیش

پایان کابوس ۱۷ ساله در بازار مرکز تجاری کیش تحویل اسناد ثبتی و ملکی بیش …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *