خانه / آموزشی / قهرمانی دانش آموزان کیش در رقابت‌های چرتکه جهانی

قهرمانی دانش آموزان کیش در رقابت‌های چرتکه جهانی

جزیره کیش؛

نتیجه تصویری برای چرتکه جهانی پاما خبر کیش

فرزندان کیش، قدرت محاسبات ذهنی خود را به رخ جهانیان کشیدند.

به گزارش دولتخانه کیش، در رقابتهای جهانی چرتکه که اول دی در تایلند برگزار شد  تیم ایران در سکوی نخست ایستاد و فرزندان کیش که عضو تیم ایران هستند  قهرمان شدند.
خانم بشر دوست مدیر موسسه کودکان هوشمند استان هرمزگان و جزیره کیش گفت: در این مسابقات ۵۵ کودک ایرانی با۶۱۰ کودک از ۲۴ کشور دنیا رقابت کردند و بر سکوی نخست این رقابتها ایستادند از۵۵ شرکت کننده ایرانی ۴۸ نفرشان قهرمان شدند که ایلیا دارایی، زهرانصرت و نگین اسدی از کیش  قهرمان شدند.
در این رقابتها که شرکت کنندگان در ۵ سطح و درگروههای سنی ۵ تا۱۴ سال بایکدیگر رقابت کردند ،  تیم ایران موفق به کسب ۳ مقام از سه گروه شد .
دو مقام رتبه اولی ویک مقام رتبه دومی ازافتخارات کودکان ایرانی دراین مسابقات بود.
این کودکان از۱۷  استان و۲۱ شهربه این مسابقات اعزام شده بودند.
درک مفاهیم ریاضی ، ساده کردن محاسبات ریاضی ، افزایش قدرت ، دقت وسرعت محاسبات ریاضی از فوایدکار با چرتکه است که برخی از آن بعنوان ورزش اعصاب  نام می برند.
قراراست این کودکان مرداد سال ۹۹ درمسابقات جهانی کانادا شرکت کنند.

درباره‌ی دولتخانه کیش

سفر يعني زندگي زندگي يعني سفر مدير مسئول بهمن عبدالهی صاحب امتياز شركت طراحان ايده نو پارس كيش پايگاه خبري فرهنگي و اجتماعي و هنري و گردشگري دولتخانه كيش برابر متون بدست آمده از مؤرخين از جمله شيراز نامه ، كيش در گذر تاريخ با نام و پيشوند دولتخانه كيش يعني شهر دولتمندان بجهت حضور تجار و بازرگانان و داد و ستد حرير و مرواريد در رديف سرزمين هاي مهمي چون تركستان و هند و چين نام گذاري گرديده بود.

Check Also

پایان ماراتن هکاتوریسم۲۰۲۰ در پردیس دانشگاه شریف کیش

به گزارش دولتخانه کیش در مراسم اختتامیه اولین ماراتن بین المللی گردشگری الکترونیک گروههای برنامه …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *