صفحه نخست / دانشگاهی / پایان ماراتن هکاتوریسم۲۰۲۰ در پردیس دانشگاه شریف کیش

پایان ماراتن هکاتوریسم۲۰۲۰ در پردیس دانشگاه شریف کیش

خبر کیش

به گزارش دولتخانه کیش در مراسم اختتامیه اولین ماراتن بین المللی گردشگری الکترونیک گروههای برنامه نویسی ” اسکوتچ ” “تراولو ” و ” کندو ” برک پوینت ” به ترتیب به عنوان گروههای اول تا سوم این رویداد معرفی شدند، همچنین گروه “کوهرنگ” شایسته تقدیر شناخته شد.
دکتر علی سالک غفاری رئیس پردیس شریف کیش، پیش از معرفی برندگان ضمن تشکر از همه شرکت کنندگان در این مسابقه بزرگ از همه کسانی که دراین سه روز نفس گیر با تلاش فعالیت کردند و محصولات خود را در حوزه گردشگری معرفی کردند و به دنبال کمک به صنعت گردشگری کشور هستند تقدیر کرد. و گفت شرکت ۸۰ تیم و انتخاب ۲۱ تیم از بین این شرکت کننده در هکاتوریسم ۲۰۲۰ را نشانه توانمند این اتفاق است وی افزود ،حضور این افراد نشان دهنده توانمندی ها و قابلیت های بسیار زیاد آنها در تولید محصولات و ایده و فکر و خلاقیت این عزیزان است. امروز زمانی که در مجموعه داوری تیم ها قرار داشتم به ایرانی بودن خودم بالیدم.
وی با اشاره به اینکه این افراد از سرمایه های اصلی و مهم کشور هستند خاطر نشان کرد: حضور اینها در این جمع ها کمک می کند استعداد های آنها شناسایی شود و نهادهایی که باید حمایت کنند آنها را به مسیر درستی هدایت کنند تا محصولات خوبی تولید شود.
غفاری این رویداد را یک سرآغاز برای تحولاتی در صنعت گردشگری دانست و گفت : قطعا تحولات جدیدی در حوزه گردشگری توسط شما رقم خواهد خورد. پردیس دانشگاه شریف به عنوان یک دانشگاه پیشتاز در حوزه فن آوری در کشور افتخار دارد که امروز میزبان هکاتوریسم ۲۰۲۰ باشد.
وی در ادامه به نحوه انتخاب ۲۱ تیم از ۸۰ تیم اشاره کرد و توضیح داد که با این انتخاب ۱۷۰ نفر مستقیم و غیر مستقیم در اجرای مسابقات دخیل بودند.و هیات اجرایی با تلاش فراوان توانست این سه روز پرکار و نفس گیر را رقم بزند.
نکته مهم دیگری که غفاری به آن اشاره کرد چالش های داده شده توسط وزرات گردشگری بود که به صورت رندم و قرعه کشی در اختیار تیم ها قرار گرفت.این چالش ها به ترتیب:

 1. سیستم جمع آوری مدیریت یکپارچه داده های گردشگری
  ۲٫تصویر گری و مدیریت گردشگری هدفمند
 2. ۳٫ساز و کار ارایه اموزش در گردشگری
  ۴٫ساز و کار فروش محصولات توریسم
  رئیس پردیس شریف کیش در ادامه توضیحاتی در خصوص این چالش ها ارائه کرد و گفت :هر ۴ چالش جزو چالش اساسی در این حوزه است و جزیره کیش یکی از مراکز اصلی گردشگری در کشور ، ظرفیت ها و قابلیت های فراوانی برای جذب توریست داخلی و خارجی دارد. این یک سرمایه عظیم در کشور ماست. اگر به جذابیت های طبیعی این جزیره توجه بکنیم می توانیم صنعت گردشگری را به خوبی رونق بدهیم.
  از مهم ترین محصولات ارایه شده در این ماراتن که محصول دانشگاه شریف و مرکز فناوری منطقه بود و در مرحله داوری قرار گرفتند مربوط به حوزه گردشگری جزیره کیش بود که غفاری از ان به عنوان افتخاری بزرگ برای کشور و جزیره یاد کرد.
  یکی از مهم ترین چالش ها برای جذب توریست خارجی در حوزه سلامت و گردشگری در داخل کشور است که رئیس پردیس کیش از آن یاد کرد و ادامه داد:این توزیع افراد از کل کشور که در این مسابقه شرکت کردند بسیار متنوع است و هر کدام برا اساس چالش و ظرفیت استان و شهر خود محصول را ارایه دادند که بسیار قابل توجه بود.
  او به حضور کار آفرینان در جمع اشاره کرد و گفت هر کدام از شما ۴ تا ۵ نفر را مستقیم درگیر کار کرده اید و این اشتغال زایی از مباحث بسیار مهم در کشور ما است.
  وی در پایان به تبادل علمی و فعالیت علمی و فناوری کشور و سایر کشورها اشاره کرد و ابراز امیدواری کرد که مسایل سیاسی زیادی ازین طریق حل شود.
  او در پایان به حضور دانشگاه های علمی بسیار مهمی در کیش با عمری بالای دو دهه اشاره کرد و حضور آنها را برای توسعه یافتگی منطقه مفید دانست.
  او از تلاش های همه مسئولین اجرایی که با برنامه ریزی خود این ماراتن را رقم زدند و فضایی برای فعالیت جوانان خلاق فراهم کرده اند تشکر ویژه کرد.
  دکتر محمود فتوحی رئیس دانشگاه شریف در ادامه این نشست ضمن اشاره به روزهای دهه فجر و پیروزی انقلاب از حضور حضور گروه های شرکت کننده و مسئولین جزیره که پتانسیل انجام این کار در ان امکان پذیر بود تشکر کرد.
  او به برنامه های دانشگاه شریف و پردیس کیش اشاره کرد و گفت: سیستم آموزش عالی یک نقطه کانونی برای پیشرفت جوامع در حوزه های اقتصادی سیاسی اجتماعی است و دانشگاه نقش غیر قابل انکاری در این زمینه ها دارد.
  او از نگاه دولت و مردم و جامعه و اقتصاد که به سمت موسسات اموزش عالی است یاد کرد و خاطر نشان کرد که انتظار می رود دانشگاه بتواند رسالت اصلی خود که ارتباط با جامعه است را حفظ کند.
  در این بین با نگاهی به عملکرد دانشگاه ها خواهیم دید شاخص ها از نظر کمی و کیفی قابل قبول است. ولی هنوز به حد ایده ال نرسیده است.
  فتوحی گفت : دانشجوهای نخبه کشور با تولید سیستم فناوری می توانند رشد بالایی در دسترسی تولید و عرضه فناوری داشته باشند.نکته دیگر در کنار آن ایجاد فرصت شغلی جدید در دانشگاه ها ست که امار نشان می دهد در این زمینه حرکت خوبی شروع شده ولی هنوز راه زیادی در پیش است.
  نکته مهمی که فتوحی به ان اشاره کرد راه تبدیل علم به ثروت بود.او اشاره کرد که برای ثروت افرینی از علم باید فشار عرضه فناوری و فشار بازار را بررسی کنیم. که در این زمینه و در حوزه فناوری در کشور تلاش های خوبی داشته ایم.
  او خاطر نشان کرد در حوزه بازار موفق نبویدم و نیاز به بهره وری بیشتری هست.
  اثر گذاری دانشگاه ها و ارتباط دانشگاه با جامعه و صنعت و اینکه چقدر می تواند رشد داشته باشد از دیگر مباحث مهم گفته های فتوحی بود.او برا این باور است که باید دانشکاه و جامعه به هم اعتماد داشته باشند تا دانشگاه بتواند نیاز صنعت را براورده کند و در جهت ارتقا محصولات گام بردارد.
  او از تشکیل چرخه دانش و ارزش در دانشگاه شریف یاد کرد و گفت: در این حوزه کا ر در دانشگاه شریف شروع شده و به دنبال الگویی در جهت تکمیل چرخه دانش و ارزش هستیم و برنامه هایی در این زمینه ارائه شده.
  مرکز کارافرینی دانشگاه شریف از دیگر مباحث مطرح شده در این جلسه بود که رئیش دانگشاه اعلام کرد: از سال ۱۳۷۹ مرکز کار افرینی مرکز رشد اشتغال شریف و مدرسه کاراموزی سالی دوبار نیرو می گیرد. در سال گذشته دانشکاه شریف تلاش کرد ایده ناحیه نوآوری شریف را تعریف کند و دانشگاه به عنوان مرکز و محور در وسط ناحیه جغرافیایی قرار گرفته و نیرو های لازم از جمله استاد و دانشجو در این ناحیه مستقر و ۵۰۰ شرکت دانش بنیان در این منطقه مشغول به کار هستند.
  در پایان او از برگزاری این رویداد سه روزه تشکر کرد و ابراز امیدواری کرد در حل مسائل پژوهشی آموزشی و فناوری این گروه ها بتوانند اثر بخش باشند و بتوان از پتانسیل این جوانان برای حل مشکلات کشور استفاده کرد.
  در پایان پیام دکتر مونسان وزیر میراث فرهنگی و گردشگری خوانده شد او در این پیام به نیاز ارتباط فناوری و گردشگری اشاره کرد و صنعت گردشگری را به عنوان سومین صنعت پویای جهان معرفی کرد.او در پیام خود از رویداد هکاتوریسم ۲۰۲۰ به عنوان پیوند دهنده نگاه علمی و فناوری نخبگان که به تلفیق کسب و کار الکترونیک و فناوری اطلاعات پرداخته اشاره کرد و گفت در این راه گام هایی در جهت رشد و گسترش گردشگری الکترونیک برداشته است.برگزاری ماراتنی در این سطح نوید بخش افزایش مشارکت در توسعه پایدار و همگرایی نیروهای فعال در عرصه گردشگری است.او این حرکت را راهی به سوی دوری از اقتصاد خام فروشی و نزدیکی به اقتصاد مقاومتی دانست.
  او از تلاش های این افراد تشکر کرد و به خاطر عدم حضور در برنامه سه روزه ابراز ناراحتی کرد و اعلام کرد به شکل مجازی برنامه را دنبال می کرده.او ابراز امیدواری کرد از ایده های ارایه شده حمایت خواهد کرد.او این رویداد را به عنوان یکی از پازل های اساسی برای توسعه متوازن و امید بخش و ارتقای مشاغل مرتبط با صنعت گردشگری یاد کرد.
  جوایز این ماراتن به مبلغ سه هزار دلار، یک هزار و ۵۰۰ دلار و هزار دلار به ترتیب به گروههای اول تا سوم تعلق گرفت.

درباره دولتخانه کیش

سفر يعني زندگي زندگي يعني سفر صاحب امتياز شركت طراحان ايده نو پارس كيش پايگاه خبري فرهنگي و اجتماعي و هنري و گردشگري دولتخانه كيش برابر متون بدست آمده از مؤرخين از جمله شيراز نامه ، كيش در گذر تاريخ با نام و پيشوند دولتخانه كيش يعني شهر دولتمندان بجهت حضور تجار و بازرگانان و داد و ستد حرير و مرواريد در رديف سرزمين هاي مهمي چون تركستان و هند و چين نام گذاري گرديده بود.

لطفا در زمان دیگری چک نمایید.

خود اتکایی در ساخت درایور آنتن سایت های VTS جزایر کیش و قشم

خود اتکایی در ساخت درایور آنتن سایت های VTS جزایر هرمزگانبه گزارش دولتخانه کیش به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *