صفحه نخست / اجتماعی / دستگاه قضایی کیش از طرح‌های اقتصادی سالم حمایت می‌کند

دستگاه قضایی کیش از طرح‌های اقتصادی سالم حمایت می‌کند

خبر کیش

دستگاه قضایی کیش از طرح‌های اقتصادی سالم حمایت می‌کند

رئیس دادگستری کیش گفت: دیدگاه مجموعه قضایی کیش و سیاستی که در کل این دستگاه دنبال می‌شود، حمایت از سرمایه‌گذاری، طرح‌های اقتصادی و فعالیت‌های سالم اقتصادی است.

به گزارش دولتخانه کیش به نقل از خبرگزاری تسنیم ، یاسین مطهری‌زاده در نشست با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد این منطقه ضمن گرامیداشت یاد آیت‌الله شهید بهشتی و ۷۲ شهید همراه‌شان، اظهار داشت: در سال گذشته در دادگستری کیش قریب به ۲۶ هزار پرونده وارده وجود داشت که علاوه بر آن ۲۷هزار پرونده مختومه و بیش از یک‌هزار و  500 پرونده نیز به سازش منتهی شده است.

وی افزود: افتتاح دفتر خدمات الکترونیک قضایی در سال گذشته نیز از دیگر اقدامات این نهاد در کیش بود که نقش بسزایی در کاهش وقت و هزینه‌های مراجعین، تجار و سرمایه‌گذاران ایفا کرد و همچنان به دنبال ارتقای آن هستیم.

رئیس دادگستری کیش تصریح کرد: در گام دوم با حمایت سازمان منطقه آزاد کیش، ساختمان جدید دادگستری را خواهیم داشت که علاوه بر زیباسازی، در تسریع و تسهیل کار مراجعین نقش بسزایی خواهد داشت.

مطهری‌زاده ادامه داد: در گام بعدی، درخصوص پرونده‌هایی که دچار اطاله دادرسی شده بودند، آسیب‌شناسی شد و با نظرخواهی از دادستانی و مشاورین به این نتیجه رسیدیم که کمبود کادر قضایی یکی از مهم‌ترین علل این اتفاق بوده است و کیش اگرچه از لحاظ جغرافیایی وسعت کم‌تری نسبت به دیگر نقاط کشور دارد، اما از لحاظ جمعیت و نوع پرونده‌ها، نیاز به تقویت و ایجاد چارت و ساختار جدید داشت که موجب شد دو نیروی قضایی و پنج نفر کادر اداری به این مجموعه اضافه شود و تاثیر خود را هم در دادسرا و هم دادگستری نشان داد و باعث شد حجم بسیاری از پرونده‌های عقب‌مانده به سرانجام برسد.

وی ارتقای سطح ابلاغ الکترونیک را از دیگر تمهیدات این حوزه در سال گذشته عنوان کرد و گفت: در حال حاضر هیچگونه ابلاغ غیرالکترونیکی در کیش نداریم و این موجب تسریع و کاهش اطاله دادرسی شده است.

رئیس دادگستری کیش، تاکید کرد: دیدگاه مجموعه قضایی و سیاستی که در کل این دستگاه دنبال می‌شود، حمایت از سرمایه‌گذاری، طرح‌های اقتصادی و فعالیت‌های سالم اقتصادی است.

مطهری‌زاده با ابراز خرسندی از اهمیت مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش به مسائل حقوقی تصریح کرد: خیلی از دعاوی این حوزه، مرتبط با سازمان است و این نظارت، کار ما را آسان‌تر می‌کند.

وی ضمن اعلام آمادگی برای حقوقی کردن قراردادهای سازمان و پیشگیری از بروز مشکلات حقوقی و همچنین تاکید بر اهمیت سرمایه‌گذاری در حوزه‌های فرهنگی و گردشگری خاطرنشان کرد: سیستم قضایی کیش به‌طور شبانه‌روزی در تلاش برای جلوگیری از فساد و دست‌درازی به بیت‌المال است.

اکثر پرونده‌های قضایی در کیش به نتیجه رسید

مدیرعامل منطقه آزاد کیش نیز در همین دیدار، اظهار داشت: همراهی و همدلی همه‌ ارکان جزیره و همچنین قوه قضائیه، دادگستری و دادستانی کیش در کل منطقه آزاد به صورت الگو و نمونه شده است که آثار بسیار مثبتی را هم درپی خواهد داشت.

غلامحسین مظفری تاکید کرد: همه‌ ما در هر پست و جایگاهی، یک هدف مشترک داریم و در نظامی همکاری می‌کنیم که همه‌ ارکان در کنار یکدیگر برای احقاق هدف والای آن نظام تلاش می‌کنند

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش افزود: ضرورت این نگاه مشترک برای حل مسائل مردم، در شرایط اقتصادی کنونی جامعه، بیشتر احساس می‌شود و همین نگاه و تکلیف هست که به آنالیز و حل مشکلات کمک می‌کند.

مظفری ادامه داد: افزایش مراجعه و تمایل سرمایه‌گذاران توانمند و باتجربه به جزیره کیش، نشان‌دهنده‌ آن است که همه در کنار هم با محور قرار دادن مسائلی مثل شفافیت، و اصلاح شیوه‌نامه‌ها و رفتارهای بر مبنای خدمت به مردم، بسیاری از مشکلات پیشین را حل کرده و بسیاری از سرمایه‌گذاری‌های معطل را نیز به سامان رساندند.

وی با عنوان اینکه مسائل اقتصادی اولویت اول حال حاضر به‌شمار می‌رود، گفت: به دلیل پیچیدگی‌هایی که پرونده‌های قضایی در کیش داشت، مراجعات و مذاکرات و درخواست‌های ما از قوه‌قضائیه بسیار بیشتر از تعاملات با وزارتخانه‌ها و حوزه‌های کاری سازمان بود و اکثر آنها حل شد و به نتیجه رسید و با نگاهی مثبت به حفظ بیت‌المال منجر شد و این نشان‌دهنده‌ همکاری خوب این حوزه‌ها می‌باشد.

رئیس هیئت‌مدیره سازمان منطقه آزاد کیش، با اشاره به اهمیت گسترش سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف، گفت: همه‌ ما به تناسب شغل خود موظف به مهیا کردن احساس امنیت روانی و قضایی برای مراجعین به کیش برای سرمایه‌گذاری هستیم تا به راحتی و امنیت‌خاطر، جایگاه خود را در جزیره بیابند.

وی افزود: شناسایی سرمایه‌گذاران  توانمند از دیگر دستور کارهای سازمان می‌باشد تا در کنار تغییر شیوه‌نامه‌ها بر اساس نیازهای روز جامعه و تامین امنیت روانی و تضمین حقوق آنها، به عمران و آبادانی کیش در تمامی حوزه‌ها برسیم.

درباره دولتخانه کیش

سفر يعني زندگي زندگي يعني سفر صاحب امتياز شركت طراحان ايده نو پارس كيش پايگاه خبري فرهنگي و اجتماعي و هنري و گردشگري دولتخانه كيش برابر متون بدست آمده از مؤرخين از جمله شيراز نامه ، كيش در گذر تاريخ با نام و پيشوند دولتخانه كيش يعني شهر دولتمندان بجهت حضور تجار و بازرگانان و داد و ستد حرير و مرواريد در رديف سرزمين هاي مهمي چون تركستان و هند و چين نام گذاري گرديده بود.

لطفا در زمان دیگری چک نمایید.

قسم به قلم و آنچه مینویسد

این که قلم‌تان را در کدام قلمدان قرار می‌دهید، همان ثبات فکری و آینده قلمی‌تان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *