صفحه نخست / اجتماعی / ۱۰۰ میلیارد تومان ، برآورد اولیه خسارت بازار پردیس یک کیش

۱۰۰ میلیارد تومان ، برآورد اولیه خسارت بازار پردیس یک کیش

خبر کیش

۱۰۰ میلیارد تومان ، برآورد اولیه خسارت بازار پردیس یک کیش
سادات نجفی مدیر عامل جامعه بازاریان و بازرگانان کیش پیش بینی کرد به دنبال حادثه آتش‌سوزی روز گذشته نزدیک به ۱۰۰ میلیارد تومان خسارت به بازار پردیس وارد شده باشد.
به گزارش دولتخانه کیش به نقل از خبرنگار اقتصادی ملی از جزیره کیش وی گفت: البته هنوز نمی‌توان به طور دقیق میزان خسارت را برآورد کرد اما با توجه به حجم خرابی و میزان کالاهای مانده در مغازه‌ها ، برآورد اولیه حاکی از حدود ۱۰۰ میلیارد تومان خسارت وارد شده می باشد.

وی از ورود یک کارشناس به منظور بازدید فنی از بازار خبر داد و کفت: با توجه به هماهنگی صورت گرفته با معاون عمرانی سازمان منطقه آزاد،‌ فردا این کارشناس وارد جزیره خواهد شد و ارزیابی دقیق‌تر خسارت موکول به گزارش وی است. شاید به این جمع‌بندی برسند که این بازار اصلا قابل استفاده نباشد که در این صورت میزان خسارت افزایش پیدا خواهد کرد.
سادات نجفی همچنین اعلام کرد که «صحبت‌هایی در خصوص بحث جایگزینی یک بازار دیگر مطرح شده اما چون در اینجا با ۲۰۰ مالک متنوع روبه‌رو هستیم فعلا نمی‌توان به صورت قطعی اعلام نظر کرد» . او البته به این موضوع نیز اشاره کرد که « تمام تلاش بر این است که شرایط برای ادامه کسب فراهم شود؛‌ چون موضوع بازسازی زمان‌بر است و ممکن است ماها طول بکشد. به همین علت روی یک گزینه جایگزین با مدیرعامل منطقه آزاد برای انتقال کسبه صحبت‌هایی انجام شده و قرار است در این خصوص تصمیم گیری نهایی صورت پذیرد.»

وی در خصوص تنها فوتی حادثه دیروز گفت: این فرد دیروز پس از اتمام ماهیگیری به جای بازگشت به منزل حدود ساعت ۷ صبح و با اجازه نگهبانی وارد بازار شده و بعد از وقوع آتش‌سوزی در اثر گازهای متصاعد شده دچار خفه‌گی شده و با وجود تلاشی که برای فرار صورت می‌دهد، موفق به این کار نمی‌شود.

سادات نجفی در خصوص وضعیت ایمنی سایر بازارها و مجتمع‌های تجاری کیش نیز گفت: بسیاری از ساختمان‌ها مجهز به سیستم اعلام حریق هستند اما متاسفانه مجتمع‌های فرسوده دارای سیستم اطفا نیستند و برقراری آن هم کار چندان راحتی نیست. به همین علت از همه سرمایه‌گذاران خواسته‌ایم که نسبت به ایجاد سیستم اعلام و اطفای به‌روز اقدام‌های لازم را انجام دهند. چون با این وضعیت امکانات آتش‌نشانی کیش خدای ناکرده اگر این حادثه برای یک مجتمع مسکونی رخ دهد،‌ معلوم نیست چه خسارتی ایجاد شود

درباره دولتخانه کیش

سفر يعني زندگي زندگي يعني سفر صاحب امتياز شركت طراحان ايده نو پارس كيش پايگاه خبري فرهنگي و اجتماعي و هنري و گردشگري دولتخانه كيش برابر متون بدست آمده از مؤرخين از جمله شيراز نامه ، كيش در گذر تاريخ با نام و پيشوند دولتخانه كيش يعني شهر دولتمندان بجهت حضور تجار و بازرگانان و داد و ستد حرير و مرواريد در رديف سرزمين هاي مهمي چون تركستان و هند و چين نام گذاري گرديده بود.

لطفا در زمان دیگری چک نمایید.

اعلام برنامه های هفته دفاع مقدس در کیش

معرفی ویژه برنامه‌های بزرگداشت هفته دفاع مقدس جزیره کیشمدیر امور فرهنگی و آموزشی سازمان منطقه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *