امروز: ۴ اسفند ۱۴۰۲
صدای ‌کیشوندان ، تحلیل و بررسی رویدادها و اخبار جزیره زیبای کیش

روابط عمومی ها منعکس کننده نیازها و خواسته های مردم به مسئولان باشند.

دسته‌بندی نشده تاریخ انتشار: 97/12/19 بدون نظر   376 بازدید

اندازه فونت    

مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با بیان اینکه روابط عمومی ها منعکس خواسته ها و نیازهای مردم به مسئولان هستند گفت: روابط عمومی ها؛ زبان گویا و راهنمای سازمان ها در اولویت دهی به برنامه ها هستند. در واقع روابط عمومی برای مسئولان و دستگاه ها؛ جایگاهی مشاوره ای و برای مردم آیینه ای از عملکرد و فعالیت دستگاه ها است. 

به گزارش فرینا، مرتضی بانک در بیست و ششمین جلسه شورای اطلاع رسانی وزارت امور اقتصادی و دارایی افزود: در دنیای امروز؛ نقش روابط عمومی ها از یک نقش واسطه انتقال اطلاعات و ارتباطات به عنوان مشاور دستگاه ها ارتقاء داده شده است. وزارت امور اقتصادی و دارایی؛ جامعه کامل و متنوعی از مهم ترین عناصر فعالیت های حاکمیتی و حکومتی در مباحث اقتصادی در کشور است که وظایف مهمی را نیز بر عهده دارد.
وی گفت: این ترکیب؛ مجموعه ای از مهم ترین دستگاه های تاثیرگذار، سیاست ها و برنامه های اقتصادی است و شما به عنوان مدیران روابط عمومی این مجموعه از جایگاه ویژه ای برخوردار هستید. بدون تردید اگر روابط عمومی ها مخاطبان هدف را به خوبی بشناسند و بر مبنای آن به به تولید پیام بپردازند؛ اثرگذاری فعالیت ها بیش از پیش نمود پیدا خواهد کرد و نتیجه مطلوبی را نیز به همراه دارد. 
مشاور رییس جمهور در تحلیل وضعیت دستگاه های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی در عمر ۴۰ ساله انقلاب اسلامی گفت: در این سالها با وجود مشکلاتی که وجود داشته و دارد؛ از پشتیبانی مردم از دولت و حکومت کاسته نشده است. مردم از اتفاقاتی که در کشور رخ می دهد آگاه هستند و موقعیت کشور را با کشورهای دیگر می سنجند. مردم برای تغییر و بهبود وضعیت به راهکار نیاز دارند و این وظیفه روابط عمومی ها است که آرامش را به مردم برگرداند؛ باور آنها را تقویت کنند و امید مردم را افزایش دهند.
بانک با تاکید بر اینکه مدیران و مسئولان حوزه روابط عمومی و اطلاع رسانی باید دیدگاه ها و نیازهای مردم را دریافت و به مسئولان منتقل کنند گفت: امروز شرایط کشور سخت است و مهم ترین مسئله مردم، اقتصاد و معیشت است. این وظیفه مسئولین روابط عمومی ها است که فعالیت ها و اقدامات مثبتی که دولت انجام می دهد را منعکس کنند.
دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، دولت فعلی آمریکا را دولتی با رویکرد ناسیونالیسم افراطی هیتلری خواند و افزود: دولت آمریکا برای جهان یک خطر جدی است که با یکجانبه گرایی مفرط تمام مسیرهای بین المللی را دچار بحران کرده است.
وی افزود: نقش ایران در شرایط سیاسی و امنیتی منطقه بی نظیر است و مقابله ای که ایران با داعش و گروهای تروریست انجام می دهد به لحاظ امنیتی و موضوع برجام یک الگوی شفاف و روشن از تعاملات بین المللی است که توسط ایران حمایت شده و به صورت الگوی تعاملی خودش را نشان داده است.
مرتضی بانک با اشاره به اینکه باید باور مردم در بخش فعالیت ها و اقدامات مثبتی که دولت انجام می دهد تقویت شود گفت: موفقیت در این زمینه نیاز به مخاطب شناسی، افکارسنجی و ایجاد وحدت رویه و انسجام در غالب طراحی های کلان استراتژیک دارد.
وی ادامه داد: ایران کشوری مستقل است و نیاز به امکانات، ابزارها و هزینه برای حفظ این استقلال دارد. مهمترین بحث ما همراهی مردم با سیستم و نظام است. امروز ما در جایی ایستاده ایم که می توانیم ادعا کنیم کشور ایران علیرغم همه مشکلات بیرونی، داخلی و خارجی، در امنیت و ثبات قوی در فعالیت است و می تواند از این شرایط عبور کند و این نیاز به وحدت و انسجام دارد تا قدرت خودمان را بیش از پیش تقویت  کنیم.
گفتنی است؛ بیست و ششمین جلسه شورای اطلاع رسانی وزارت امور اقتصادی و دارایی با حضور مرتضی بانک مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، مدیران و مسئولان حوزه روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزار شد.

برچسب ها:
مطالب مرتبط

نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
سازمان منطقه آزاد کیش
برچسب‌ها
آموزش و پرورش کیش (69) احمد حسن زاده امام جمعه کیش (45) اداره آموزش و پرورش کیش (41) اداره محیط زیست کیش (94) بیمارستان کیش (130) جزیره کیش (52) جعفر آهنگران (30) حجت الله عبدالملکی (40) دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان (29) دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد (34) دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی (48) دبیر خانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی کشور (32) دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی کشور (71) دکتر رضانیا (54) دکتر رضانیا رئیس بهداشت (75) رئیس پلیس راهور کیش (30) رحیم سرهنگی (59) سازمان منطقه آزاد کیش (182) ستاد پیشگیری از کرونا (83) سرهنگ توانگر (36) سرهنگ علی اصغر جمالی (59) سعید محمد (42) سعید پورزادی (39) شرکت آب عمران خدمات شهری کیش (38) شرکت آب عمران و خدمات شهری کیش (75) شرکت آب و برق کیش (29) شرکت توسعه بنادر و فرودگاه کیش (88) شرکت عمران ، آب و خدمات شهری کیش (36) شورای سلامت کیش (125) عزت الله محمدی (46) غلامحسین مظفری (49) فرماندهی انتظامی ناحیه کیش (32) فرماندهی انتظامی کیش (122) محمد رضا نوایی لواسانی (33) مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش (101) مرکز بهداشت و توسعه سلامت کیش (98) مرکز ورزش و تفریحات سالم کیش (40) معاونت اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش (42) معاونت عمرانی سازمان منطقه آزاد کیش (96) معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش (57) معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش (80) مهدی کشاورز (48) هواپیمایی کیش ایر (84) پلیس راهور کیش (53) پلیس فتا (31)
رفتن به ابتدای صفحه